Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Mερικες photo απο κινητο προειδοποιω :rolleyes: Θα θελα την γνωμη της Karmen λογω αποχρωσεων γιατι μου βγηκε λιγο ροζ αλλα μ αρεσει :kiss:

20130108235404.jpg

20130108234031.jpg

20130108234123.jpg

20130108234057.jpg

20130108235822.jpg

20130108234351.jpg

20130108234108.jpg

P.S Μεγαλο ευχαριστω στο Γιαννη απο eworld εδω στην πατρα για τα πραγματα που φερνει στους χαλεπους καιρους που ζουμε και υπερκαλυπτουν και τον πιο "ψαγμενο" modder - cooling addict.EYΓΕ!!

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Αν βρω καμια μηχανη ευκαιρη μπορει.Αλλαγες τωρα μαλλον δυσκολα,αντε κανα τροφοδοτικο Corsair ΑΧι για ησυχια-efficiency.

Aπο mods που παιχτηκαν εκτος απο το sleeving,μονο το rail των SSD που ανοιξα τρυπα στην κολωνα πισω 2πλη για να μην εχει εκκεντρα και την αντλια που την βιδωσα κατω.

Eπισης το τριπλο ψυγειο μπροστα που αποτελει το μονο μειονεκτημα του Trooper - Stryker (με τα διπλα - μονα δε εχει prob)που αναγκαστικα το πιασα με δεματικα απο τα "νευρα" αριστερα και δεξια για κοντρα.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=163]Helly[/MENTION] Μόνο το φωτισμό να αλλάξεις και να βάλεις led.Αυτές οι λάμπες είναι άσχημες στο σύνολο και έχουν και χάλια φωτισμό,εκτός αν φαίνεται έτσι μόνο στις φώτο.

Επίσης ο Samsung κρέμεται ή μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11813]javaneze:[/MENTION]

Μιας και το έχεις το κουτάκι περιμένω προτάσεις ! :)

;)

Οπως ειχα γραψει και νωριτερα το prodigy ειναι ερωτας, το δε κοστος του και του ολου build σε αυτο, αναλογα τα γουστα, μπορει να ειναι και πολυ προσιτο.

Θαρρω θα ενδιαφερει κι αλλους, οποτε αν θες ανοιξε δικο σου thread, βαλε φωτο, γραψε εντυπωσεις, hardware που εχεις ή ψαχνεις και ο,τι αλλο προβληματισμο εχεις στο νου και συνεχιζουμε. :)

(αν ανοιξεις, κανε κι εκει ενα mention αν θες)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=163]Helly[/MENTION] Μόνο το φωτισμό να αλλάξεις και να βάλεις led.Αυτές οι λάμπες είναι άσχημες στο σύνολο και έχουν και χάλια φωτισμό,εκτός αν φαίνεται έτσι μόνο στις φώτο.

Επίσης ο Samsung κρέμεται ή μου φαίνεται;

Στατικη φωτο το αδικει.Θα ανεβασω κανα videaki.Ισχυει οτι ως CCFL υστερει σε ενταση σε σχεση με Ledoταινια αλλα το effect που εχουν ειναι το λιγοτερο ψαρωτικο.Samsung δε μπηκε rail ακομα πρεπει να κατσω να βρω χρονο να sleevarw τα Sata καλωδιακια γινεται ενας χαμος εκει πισω.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

tromaktiko: Τον γύρο του διαδικτύου κάνει εντυπωσιακό γραφείο - PC που κατασκεύασε Κερκυραίος!

Δειτε τι εκανε ο τυπος ,ισως καποιοι να εμπνευστουν και να το δουμε και εδω :)

Παλιό είναι αυτό. Το έχουν κάνει πολλοί και με καλύτερα αποτελέσματα. :)

Cooler Master Forum • View topic - Scratch Build : L3p D3sk

Και αυτό παλιό είναι btw, δε το βάζω για νέο. (βέβαια, το τρομακτικό μπορεί να

το βάλει σα νέο σε 3-4 χρόνια. Μαμώ τη παραπληροφόρηση και τη προπαγάνδα)

Link to comment
Share on other sites

tromaktiko: Τον γύρο του διαδικτύου κάνει εντυπωσιακό γραφείο - PC που κατασκεύασε Κερκυραίος!

Δειτε τι εκανε ο τυπος ,ισως καποιοι να εμπνευστουν και να το δουμε και εδω :)

Για την έμπνευση, συμφωνώ μαζί σου, αυτό το PC-γραφείο, είναι ένα ερέθισμα και μπράβο σε αυτόν που το έφτιαξε.

Αλλά χωρίς να θέλω να γίνω πολύ "παράξενος", τι είναι αυτό που είδες και σου άρεσε!

Περισσότερο, σαν παράδειγμα του πως να μην φτιάξετε ένα PC-γραφείο, μου μοιάζει!

Link to comment
Share on other sites

Παλιό είναι αυτό. Το έχουν κάνει πολλοί και με καλύτερα αποτελέσματα. :)

Cooler Master Forum • View topic - Scratch Build : L3p D3sk

Και αυτό παλιό είναι btw, δε το βάζω για νέο. (βέβαια, το τρομακτικό μπορεί να

το βάλει σα νέο σε 3-4 χρόνια. Μαμώ τη παραπληροφόρηση και τη προπαγάνδα)

Βασικα το οτι το εκανε Ελληνας το συγκεκριμενο.Λεει βεβαια οτι το εμπνευστηκε απο αλλου.

Για την έμπνευση, συμφωνώ μαζί σου, αυτό το PC-γραφείο, είναι ένα ερέθισμα και μπράβο σε αυτόν που το έφτιαξε.

Αλλά χωρίς να θέλω να γίνω πολύ "παράξενος", τι είναι αυτό που είδες και σου άρεσε!

Περισσότερο, σαν παράδειγμα του πως να μην φτιάξετε ένα PC-γραφείο, μου μοιάζει!

Σιγουρα χωραει βελτιωσεις αλλα δεν ειναι ασχημο.Γλιτωνεις και τον χωρο απο το κουτι.Οπως και να εχει επικροτεις την προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

με την σειρά μου να σας δείξω και το δικό μου κουτί...

περνώντας την ψύκτρα img-20121228-220612-8135.jpg

στην αρχή το είχα στο παλιό μου κουτί akasa freedom xone img-20121228-222337-8136.jpgimg-20121229-211907-8137.jpg

και ένα μικρό update χτες cm storm stryker!!!img-20130113-131133-8149.jpg

img-20130113-131357-8151.jpg

img-20130113-131246-8150.jpg

(μια gpu θέλω και είμαι οκ, πιστεύω να σας αρέσει):p:p

Έγινε επεξεργασία από alienman
Link to comment
Share on other sites

Aν και το λατρευω το stryker, το hardware σου ηταν πιο προσαρμοσμενο στο πρηγουμενο κουτι σου οπου το γεμιζε ομορφα.

To stryker ειναι πολυ πιο μεγαλο με απλετους χωρους, και σε σχεση με το προηγουμενο σου παντα, φαινεται αδειο.

Ισως περα απο μια gpu να επενδυες και σε μia υδροψυξη αφου πλεον εχεις την ανεση χωρου & overclockαρεις cpu κιολας. ;)

Ορίστε και το δικό μου το pcάκι :)

12gwzg8v8wpox9z0gtuwufo.jpg

20121124170855.jpg

Μια χαρα εισαι & αν δεχεσαι και προτασεις σου δινω καποιες καθαρα για αισθητικους λογους.

Αφου παιζεις μαυρο/κοκκινο με την μητρικη, θα προτεινα αλλαγη μνημων ή heatsinks μνημων με καποια κοκκινα.

Επισης ενα μαυρο ή κοκκινο sticker για το πλαι του psu.

Tελος, αντε και ενα μαυρο sleeved extension για το 24πινο και θα εισαι κομπλε και color coded :)

Link to comment
Share on other sites

geogeoland σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...

javaneze:και εσένα σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και για τις ιδέες σου....σήμερα σκεφτόμουν για w/c αλλά δεν ξέρω ακόμα είμαι λίγο επιφυλακτικώς με το θέμα της υδρόψυξης!!!αλλά και πάλι σε ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.