Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Τα ανεμιστηρακια εχουν αλλαχτει πλεον στην κατω μερια του ψηγειου και κοιτανε προς τα μεσα ;)

 

@karmen1983

Ο τριτωνας εχει αλλαχτει με μια h100i απο σημερα. Τους λογους τους γραφω σε αυτο το θεμα, αν θες ριξε μια ματια.

http://www.thelab.gr/topic/140307-raijintek-triton/#entry2101426

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κουτι το είχα βάλει στο μάτι απο τοτε που μου το πρότεινε ως εναλλακτικό του Graphite 600T η [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] την οποία και συγχαίρω για το πραγματικά πολυ καλό γούστο ;-)

Οταν ξεκίνησα την αναζήτηση το κουτι δεν υπήρχε στην Ελλάδα ετοιμοπαράδοτο και στράφηκα στο εξωτερικό και συγκεκριμένα Αγγλία οπου υπήρχε διαθεσιμότητα. Η τελική τιμή που έφθασε στα χέρια μου ήταν 180 ευρώ.

Στο κουτί μετακόμισε το σύστημα που είχα ήδη εγκατεστημένο σε ένα HAF 932 το οποίο σε γενικές γραμμές περιλαμβάνει: Υδρόψυξη Corsair H100i, 2x3.5" HDD, 6x2.5 ssd, 2xGTX660sli, 1 dvd-rom drive και Corsair HX850 τροφοδοτικό σε μια ΑΤΧ motherboard.

Όλα χώρεσαν απροβλημάτιστα στο νέο κουτί παρά το οτι είναι ελαφρός κοντύτερο απο το HAF 932 και μάλιστα με εξαιρετικές δυνατότητες αναφορικά με το cable management. Το κουτι παρέχει ιδιαίτερη ευελιξία στην διαμόρφωση/διαρρύθμιση των εσωτερικών αξεσουάρ όπως είναι τα HDD cages, οι 3 πλαγιαστές θέσεις για περισσότερους ssd δίσκους καθώς και το γεναιόδωρο πλάτος του κουτιού το οποίο βοηθάει τόσο το cable management που προανεφερα όσο και την άνεση να "δουλεύεις" στο κουτί χωρίς να στριμώχνεις εργαλεία, κατσαβίδια ή τα χέρια σου.

Στο κουτί προστέθηκε φιλτράκι στον 140μμ "εργοστασιακό" ανεμιστήρα ο οποίος επίσης αντικαταστάθηκε με άλλον απο την ήσυχη σειρά της Corsair

Οι sp120 είναι 4pin και τους ελέγχεις από το corsair link ή είναι 3pin και τους ελέγχεις με άλλο τρόπο;
Eπιπλέον ποια έκδοση είναι; (quiet/performance)

YΓ Συγγνώμη που γράφω εδώ αλλά δε γίνεται να σου στείλω pm 

Link to comment
Share on other sites

Από τα καλύτερα κουτιά! Για πες μας τη γνώμη σου, το γλυκοκοιταζα πριν καν έρθει Ελλάδα [emoji4]

PS: Πως κάνω mention από Tapatalk με την νέα πλατφόρμα οεο;

http://www.thelab.gr/topic/140378-αλλαγή-κουτιού/?p=2101512

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να και το δικο με στοκ ψυχτρα απο Χριστουγεννα η υδροψυξη ισως και καρτα γραφικων ακομα δυστυχως δεν υπαρχει.Θα ανεβασω αυριο φωτο απο εξωτερικο χωρο

 

 

ΥΓ:Ειπα να δοκιμασω ζεστο λευκο πως σας φαινεται??  

 

2jeydkm.jpg

 

2hfs9px.jpg

 

af9dlh.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Είσαι μερακλής. Το κυτίο δεν με ενθουσιάζει, όταν ξεφορτωθώ το c70 (to rule them all που λέει και μια ψυχή) για να πάω σε Mini  -itx  θα σε έχω στα υπόψιν μου να δεις το φως το αληθινό. :p :p :D:lol:

Έγινε επεξεργασία από Trexx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είσαι μερακλής. Το κυτίο δεν με ενθουσιάζει, όταν ξεφορτωθώ το c70 (to rule them all που λέει και μια ψυχή) για να πάω σε Mini  -itx  θα σε έχω στα υπόψιν μου να δεις το φως το αληθινό. :p :p :D:lol:

 

Ποιό κυτίον δεν σε ενθουσιάζει; Το δικό μου, ή το δικό σου;  :tongueout:

 

(αλήθεια, γιατί; τί έχει; )

Link to comment
Share on other sites

Ποιό κυτίον δεν σε ενθουσιάζει; Το δικό μου, ή το δικό σου;  :tongueout:

 

(αλήθεια, γιατί; τί έχει; )

 

Το δικό σου. Το δικό μου είναι κουτάρα. :p  Τι έχει; Ένα τεράστιο made in china πίσω (λες και δεν το ξέραμε B) ), κρύβονται με φτηνολαμαρίνα τα drives, και τέλος: είναι άσπρο και καρφώνεσαι για την ηλικία σου.

 

Α και δεν έχεις χερούλια όπως εγώ να τρέχεις στα ...lan parties. Ξέρεις πόσο με διευκολύνουν τα χερούλια στο ....22 κιλά (μεικτό) κουτί μου; :eek::D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.