Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

2 ωρες ORTHOS στα 3601MHz με PRIORITY 9 και η θερμοκρασια του επεξεργαστη μολις 48 βαθμοι..

Να πω επισης οτι το BLOCK της THERMALTAKE μπορει να θεωρειται φτηνο και μη αποδοτικο... αλλα εxει καθίσει τελια επανω στο στραβο καπακι του Ε6600 και κραταει την θερμοκρασια των 2 πυρηνων απολυτα ισορροπημένη... πριν με την αεροψυξη (ZALMAN 9700NT) η θερμοκραασια των 2 πυρηνων είχε μια διαφορα της ταξης των 3-4 βαθμων.

2005031851733784428_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

να σου πώ επίσης ότι το thread λέγεται "Δείξτε το Κουτί σας...." και όχι "Στα πόσα είστε stable"

Σόρρυ μαν αλλά δεν βλέπω να κολάει το ποστ σου εδώ...

Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

αν βαλεις το ψυγειο σε καταψυκτη ειναι σιγουρη η υγροποιηση. αφου η θερμοκρασια ειναι χαμηλοτερη του περιβαλλοντα χωρου.

άσε την θερμοκρασία στην κατάψυξη...

Το θέμα είναι τι θερμοκρασία θα έχει τελικά το νερό...

Στην αρχή μπορεί να έχεις λίγη...αλλά όταν θα αρχίσει να ζςρίζεται η κατάψυξη δεν νομίζω να παίσει κατα πολύ η θρμοκρασία του νερού από του δωματίου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha

Εxpert εχει παρουσιασει το κουτι του και του ζητηθηκε το παραπανω ss. Δεν υπαρχει λογος να ανοιξει αλλο θεμα.

Sorry then

Αλλά και πάλυ το καλό θα ήτανε να μένουμε ον τοπικ

Όπως κάνουμε και με το θέμα κατάψυξης...

Link to comment
Share on other sites

expert επειδη συνεχως πολυλογεις και κανεις τον εξυπνο... διαβασε τι μου ζητηθηκε απο 4-5 χρηστες του foroum και θα καταλαβεις...

μην το συνεχίζεις καταντάς κουραστικός...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 18:20]

άσε την θερμοκρασία στην κατάψυξη...

Το θέμα είναι τι θερμοκρασία θα έχει τελικά το νερό...

Στην αρχή μπορεί να έχεις λίγη...αλλά όταν θα αρχίσει να ζςρίζεται η κατάψυξη δεν νομίζω να παίσει κατα πολύ η θρμοκρασία του νερού από του δωματίου

αν το ρισκαρεις βαλτο στο δικο σου Hardware. τι θα πει λιγη και πολυ. ποτε δεν ξερεις την μπορει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tarasque

εγώ ρώτησα περισσότερο εγκυκλοπαιδικά έχοντας υπόψην ότι ένα ψυγειάκι καινούργιο κάνει ~100, φυσικά θα χρειαστεί αντλία, block κλπ αλλά απότι λένε τα παιδιά δεν θα προλαβαίνει να ψύχει ικανοποιητικά.

βέβαια είναι πιο φτηνό επειδή ψυγεία φτιάχνονται εκκατομύρια έναντι των λίγων specialized chillers οπότε σκέφτηκα αν μπορεί κανένας να εκμεταλλευτεί αυτή τη διαφορά. :upside:

Και γω εγκυκλοπαιδικά απάντησα....

Αν τα βάλεις κάτω θα δεις οτι δεν συμφέρει η λύση που λες και οικονομικά και σε απόδοση ...

Και εξηγώ

~ 100 ένα ψυγειακι της πλάκας.

~ 150 ενα σετ υδροψυξης (χωρίς μπλοκ στη VGA)

φτάνει πολύ κοντά σε ένα chiller.

οπότε ούτε συζήτηση... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist [Χθες, στις 19:17]

Και γω εγκυκλοπαιδικά απάντησα....

Αν τα βάλεις κάτω θα δεις οτι δεν συμφέρει η λύση που λες και οικονομικά και σε απόδοση ...

Και εξηγώ

~ 100 ένα ψυγειακι της πλάκας.

~ 150 ενα σετ υδροψυξης (χωρίς μπλοκ στη VGA)

φτάνει πολύ κοντά σε ένα chiller.

οπότε ούτε συζήτηση... :)

Όπως τα περιγράφεις ναι.

Εάν όμως έχεις ένα ψυγείο ούτως η άλως να δουλεύει, δεν στοιχίζει τίποτα να ψήχει μια δεξαμενή με νερό.

Link to comment
Share on other sites

μετά από πολλές δοκιμές, για airflow και (ελάχιστο) cable management, και το δικό μου κουτί.

Είναι το Sharkoon Silvation Basic, inverted ATX, γι' αυτό και μου έσπασε τα νεύρα το ΑΤΧ 12V για το ρεύμα του CPU.

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω και κανένα pci slot έτσι, αλλά τουλάχιστον τα βόλεψα μέχρι να μαζέψω $$ για νέο κουτί.

case1bb1.th.jpg case2tf8.th.jpg case3mz9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.