Jump to content



True Violet Project


karmen1983

Recommended Posts

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

αλήθεια θυμάστε;
 

 

Ναι , κανουμε 20-25 σελιδες πισω και θυμομαστε. Οσοι δε θυμουνται , αξιζει ενα διαβασμα απο την αρχη, ειναι εξαιρετικο το project! 

 

Ευτυχώς όλα πήγαν σύμφωνα με τη τύχη του πρωτάρη
 

 

Γκουχ γκουχ... Δηλαδη τι θα βλεπαμε αν δεν ηταν του πρωταρη; :p 

 

Η μανια σου για τη λεπτομερεια κανει και τη διαφορα... 

Ευγε , πραγματικα! 

Καλη συνεχεια , και ελπιζουμε να βρεις το χρονο και την υπομονη για να γινει και πιο συντομα! Οχι οτι δεν εχει παρει την τελικη του μορφη του project δηλαδη... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Ο τολμών νικά"!

Ένα ρητό που στη συγκεκριμένη κυρία, το έχω δει σε εφαρμογή πολλές φορές με αποκορύφωμα -Αγάπη συμπάθα με αλλά θα σε "δώσω" :hehe:-

την -επιτυχή παρακαλώ!- αντικατάσταση SMD τραζίστορ από κάποιο LED controller, με το . . . .

   . . . . φλόγιστρο της μαρέγκας ! ! ! ! ! 

 

Αγάπη τώρα μπορείς να μας πεις σε ποιόν άγιο έταξες να μην χαλάσει το "ξυράφι" των δυο πλάγιων ακμών!!!

 

Και τώρα αφήνοντας τα αστεία στην άκρη, αυτό που βγαίνει από εδώ, είναι ότι πέρα από το κλασικό (τα εργαλεία δεν κάνουν το μάστορα), το κύριο είναι ότι μπορείς με απλά μέσα να φτιάξεις πράγματα που θα χρειαζόντουσαν πολλά χρήματα για να έχεις την επαγγελματική έκδοσή τους.

Με μερικά απλά σανίδια, προσοχή και καλή κατασκευή, μπορείς να κάνεις πολλά, μέχρι και να "ξυρίσεις" ένα αθέρα από εύθραυστο υλικό χωρίς να σπάσει !

 

Οπότε, καλός είναι ο θαυμασμός, αλλά ακόμα καλύτερη η μίμηση του παραδείγματος!

 

Έλα να βλέπω νέες κατασκευές και κυρίως νέους μαστόρους! ! !

 

Αγάπη να σαι καλά εσύ και η "τρέλα" σου, σε ευχαριστούμε για ένα ακόμα παραδειγματικό βήμα στο project σου! :T:

Καλή δύναμη και στα επόμενα ! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

την -επιτυχή παρακαλώ!- αντικατάσταση SMD τραζίστορ από κάποιο LED controller, με το . . . .    . . . . φλόγιστρο της μαρέγκας ! ! ! ! ! 

 

Θα μου το "χτυπάς"  για πολύ καιρό ακόμα αυτό ε; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εμ!

Θα κάνει καιρό να περάσει το σοκ!!!

Αλλά εκεί που "κουφάθηκα" , ήταν ότι επέζησε!

Εδώ παίρνεις το κολλητήρι ρυθμίζεις θερμοκρασία και πάλι κάνεις και δυο τάματα καλού κακού ! 

Ακόμα θυμάμαι τα δόντια μου να χτυπάνε από τη φρίκη !!!:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν έχεις όρεξη κάνεις παπάδες,και όταν δεν έχεις παλι παπάδες κάνεις :D

θέλει θάρρος η κατεργασία στο παράθυρο πόσο μαλλον όταν ξέρεις πόσο κάνει και το έχεις πληρώσει

Δεν το περιμενα να έχεις τέτοιο χέρι στο σκάλισμα respect λοιπόν για όσα κάνεις και πάντα τέτοια   

 

  

 
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Άντε λοιπόν..... να το δούμε και ολοκληρωμένο...

(Όταν είδα στις ειδοποιήσεις τον τιτλο του θέματος μου έπεσε το κινητό απο τα χέρια. Χαχαχα)

Στάλθηκε από το Asus Z 5

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια και μπράβο από μένα! :)

Μπορεί σίγουρα σαν θέμα να μην ανήκει στα αντρικά γούστα, αλλά αναμφισβήτητα έχει πέσει πολύ δουλειά, και προτείνω όσους δεν το έχουν παρακολουθήσει να το διαβάσουν απ' την αρχή. Τα λουλουδάκια από πηλό στο τελευταίο update είναι ένα μικρό δείγμα της λεπτομέρειας που έχει δοθεί στο όλο εγχείρημα.

 

Να πω εδώ ότι με το συγκεκριμένο project η Karmen πήρε το "βάπτισμα του πυρός" σε δύσκολες κατασκευές, αν και με πάρα πολλές επιφυλάξεις στην αρχή.

Επειδή τυγχάνει να έχουμε συζητήσει πάρα πολλές φορές για λεπτομέρειες της κατασκευής, υπήρξαν αρκετές δυσκολίες, κάποιες αναποδιές, αλλά το τελικό αποτέλεσμα την δικαίωσε με το παραπάνω. Επειδή το έχω δει από κοντά οι φωτογραφίες το αδικούν πραγματικά.

Karmen εύχομαι τα καλύτερα με ακόμη περισσότερη φαντασία και δημιουργικότητα.

 

για να μη ξεχνιόμαστε...:p, αυτά τα δεματικά που έγραψες επάνω τι είναι;

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

πέρα από το πως εξελίχθηκε ένα τραπέζι που ήταν για πέταμα, δείχνει και την εξέλιξή μου στον τομέα του modding.

@karmen1983

Εχω 2-3 τραπεζακια για πεταμα, wanna help me out ? :hehe::p 

 

Πραγματικα αξιζε την αναμονη, αυτο το project ειναι τρομακτικα τρομερο! Προσοχη στην λεπτομερεια, ως συνηθως, και αποτελεσμα που ειναι αριστο και δικαιωνει τον δημιουργο! 

Φανταζομαι το ιδιο ακριβως σε ασπρομαυρο-ΠΑΟΚτσιδικο :p 

Πολλα, πολλααα συγχαρητηρια!!! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω βρε παιδες δισταζα πολυ να υο ανεβασω μιας και ειναι πραγματικα πολυ γυναικείο. Χαιρομαι ειλικρινα που σας αρεσε και πανω απο ολα που εκτιμηθηκε η δουλεια :)

 

Σας χρωσταω πολλα... πωπω μαρθα βουρτση ακουγομαι γμτ....

 

 

Αααααααα στο πολυ σοβαρό. Νικο τα ζητας δεματικα με ταμπελακι/ετικετα βγαινουν σε διαφορα νουμερα οπωε και τα κλασικα. Σορρυ για τυχον typo  αλλα ειμαι απο κουνητο. 

 

Και παλι σας ευχαριστώ :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.