Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα. Θα ηθελα να μπω και εγω στην αγωνιστικη σας παρεα. Δεν εχω μεγαλη εμπειρία απο online στο ac αλλα θα κανω οτι μπορω ωστε να μην χαλασω κανενος τον αγωνα.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

απο μενα λογικα θα με δειτε πιο ενεργο απο τελη μαρτη (τελειωνει το project) απλα οταν θα εχω ελευθερο χρονο μεχρι τοτε ,θελω να στησω παλι την τιμονιερα να το ξανα θυμηθω.
 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα!

Βασικά ήταν σούπερ που μαζεύτηκε τόσος κόσμος την Κυριακή!

 

Εγώ τελικά ταλαιπωρήθηκα με την F40 αφού την παραμονή ανακάλυψα ότι έπαιζα με 200 μοίρες και την αλλαγή στις 450 δεν

πρόλαβα να την συνηθίσω. Σαφώς είναι καλύτερα όμως.

 

Έχω πιστεύω το highlight για γέλια της βραδιάς αφού το έχασα για πολλοστή φορά και βγήκα στην αμμοπαγίδα και έπεσα πάνω στον Poloman... :blush:

Ελπίζω να μην νομίζει πως το έκανα επίτηδες για το ακούμπισμα που μου είχε ρίξει... ;)

 

Θα ασχοληθώ με το πρωταθληματάκι τώρα οπότε θα επανέλθω μάλλον από το μεθεπόμενο combo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα!

Βασικά ήταν σούπερ που μαζεύτηκε τόσος κόσμος την Κυριακή!

 

Εγώ τελικά ταλαιπωρήθηκα με την F40 αφού την παραμονή ανακάλυψα ότι έπαιζα με 200 μοίρες και την αλλαγή στις 450 δεν

πρόλαβα να την συνηθίσω. Σαφώς είναι καλύτερα όμως.

 

Έχω πιστεύω το highlight για γέλια της βραδιάς αφού το έχασα για πολλοστή φορά και βγήκα στην αμμοπαγίδα και έπεσα πάνω στον Poloman... :blush:

Ελπίζω να μην νομίζει πως το έκανα επίτηδες για το ακούμπισμα που μου είχε ρίξει... ;)

 

Θα ασχοληθώ με το πρωταθληματάκι τώρα οπότε θα επανέλθω μάλλον από το μεθεπόμενο combo...

 

Καλα,σε εκεινη την στροφη ειχα φυγει και εγω 3-4 φορες στους δυο αγωνες,στην ιδια στροφη σε πηρα μαζι μου γιατι εχασα τα φρενα,και γενικα,επειδη δεν ειχα παιξει πιο πριν με αυτα τα αμαξια και σε αυτη την πιστα,ημουν πολυ κακος.

 

Βεβαια στις κατατακτηριες εκανα 4ο χρονο  :D  :D  :D

Περιμενουμε αυριο το dream pack για να μπει combo??

Θελω να προλαβω αρκετη προπονηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα σε όλους.

 

Η Κυριακή ήταν για εμένα βατερλώ αφού ήταν η 1η εγκατάλειψη από "βλάβη" :p :p :p :p :p

Ξαφνικά και χωρίς άλλο προηγούμενο, μπαίνοντας μέσα στον σέρβερ για τα χρονομετρημένα,  ένα τρελό Ping τα έκανε όλα μαντάρα.

Το κακό είναι ότι το παρατήρησα άμεσα, αλλά δεν βγήκα έξω να το ψάξω με αποτέλεσμα στην εκκίνηση του 1ου αγώνα και μετά από 3-4 στροφές (συγκεκριμένα πρίν από την πίσω ευθεία), η κατάσταση να γίνει τραγική και τελικά προσπαθώντας να βγώ έξω από τον σέρβερ να προκαλέσω και κάποιες επαφές (τουλάχιστον μια με ένα RUF), για τις οποίες και ζητώ ειλικρινά συγνώμη.

 

Πάντα σε όλους τους servers του AC, το ping μου παίζει από 60 - 90 το πολύ, ανεξάρτητα από την ώρα και την ημέρα.

Γενικότερα δεν έχω θέματα με την σύνδεση και τον τελευταίο χρόνο μηδενικές αποσυνδέσεις.

Την Κυριακή όμως το ping μου έπαιζε από 160 - 270+..... έτσι στα ξαφνικά!!!

 

Έκανα ρεστάρτ το ρούτερ Netgear DGND3700v2 (μέσα από την σελίδα του) και μετά από την ολοκλήρωση του ανακάλυψα ότι έχω καταφέρει να χάσω 2 αναβαθμίσεις.

Έτρεξα τις αναβαθμίσεις (V1.1.00.23) και έκανα και pingtest από το http://www.pingtest.net/ όπου μου δίνει Line quality B, 0% packet loss, 73ms ping και 2ms jitter. Ο σερβερ που έτρεξα τις ρυθμίσεις ήταν Σέρβικος (ο κοντινότερος διαθέσιμος στα ~ 400mi) η σύνδεση μου 24άρα από την Forthnet (speedtest 19ms ping????????, 15.17 Mbps upload, 1,1 Mbps download μετρήσεις από σέρβερ στην Αθήνα).

 

Τι παίζει???? (δεν είμαι ιδιαίτερος γνώστης)

Να ψαχτώ???

 

Ευχαριστώ

Γιώργος


EDIT: Τις παραπάπανω ρυθμίσεις τις έτρεξα από ασύρματο laptop, σχετικά μακρυά από το router, ενώ παίζω από desktop δίπλα στο router με σύνδεση Lan 100Mbps.

Θεωρητικά όταν τις τρέξω από το desktop, θα έχω καλύτερα νούμερα τουλάχιστον στο Ping


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=-GuoFh4D49I σχεδόν όλη η παρέα.

http://www.youtube.com/watch?v=41xYd-gM7gE άντε το τελευταίο βιντεάκι και ζητώ συγνώμη από τα παιδιά που άφησα απ΄ έξω !

Ιπποτικός ο sir Jim.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα και από εμένα σε όλους.

 

Η Κυριακή ήταν για εμένα βατερλώ αφού ήταν η 1η εγκατάλειψη από "βλάβη" :p :p :p :p :p

Ξαφνικά και χωρίς άλλο προηγούμενο, μπαίνοντας μέσα στον σέρβερ για τα χρονομετρημένα,  ένα τρελό Ping τα έκανε όλα μαντάρα.

Το κακό είναι ότι το παρατήρησα άμεσα, αλλά δεν βγήκα έξω να το ψάξω με αποτέλεσμα στην εκκίνηση του 1ου αγώνα και μετά από 3-4 στροφές (συγκεκριμένα πρίν από την πίσω ευθεία), η κατάσταση να γίνει τραγική και τελικά προσπαθώντας να βγώ έξω από τον σέρβερ να προκαλέσω και κάποιες επαφές (τουλάχιστον μια με ένα RUF), για τις οποίες και ζητώ ειλικρινά συγνώμη.

 

Πάντα σε όλους τους servers του AC, το ping μου παίζει από 60 - 90 το πολύ, ανεξάρτητα από την ώρα και την ημέρα.

Γενικότερα δεν έχω θέματα με την σύνδεση και τον τελευταίο χρόνο μηδενικές αποσυνδέσεις.

Την Κυριακή όμως το ping μου έπαιζε από 160 - 270+..... έτσι στα ξαφνικά!!!

 

Έκανα ρεστάρτ το ρούτερ Netgear DGND3700v2 (μέσα από την σελίδα του) και μετά από την ολοκλήρωση του ανακάλυψα ότι έχω καταφέρει να χάσω 2 αναβαθμίσεις.

Έτρεξα τις αναβαθμίσεις (V1.1.00.23) και έκανα και pingtest από το http://www.pingtest.net/ όπου μου δίνει Line quality B, 0% packet loss, 73ms ping και 2ms jitter. Ο σερβερ που έτρεξα τις ρυθμίσεις ήταν Σέρβικος (ο κοντινότερος διαθέσιμος στα ~ 400mi) η σύνδεση μου 24άρα από την Forthnet (speedtest 19ms ping????????, 15.17 Mbps upload, 1,1 Mbps download μετρήσεις από σέρβερ στην Αθήνα).

 

Τι παίζει???? (δεν είμαι ιδιαίτερος γνώστης)

Να ψαχτώ???

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

EDIT: Τις παραπάπανω ρυθμίσεις τις έτρεξα από ασύρματο laptop, σχετικά μακρυά από το router, ενώ παίζω από desktop δίπλα στο router με σύνδεση Lan 100Mbps.

Θεωρητικά όταν τις τρέξω από το desktop, θα έχω καλύτερα νούμερα τουλάχιστον στο Ping

 

https://forums.malwarebytes.org/index.php?/topic/26628-windows-7-reduce-network-latency-for-gaming/ 

εγω αυτα εκανα και μεχρι τωρα βλεπω σχετικα καλα Pings

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η Πίστα γ@μεί και δέρνει όμως φαίνεται ότι υπάρχουν προβλήματα με τους servers, δείχνει άτομα μέσα που δεν υπάρχουν και έχει πάλι το παλιό bug που δεν σε βάζει λέγοντας πως δεν υπάρχουν slots.

 

edit: Server Fixed, είχε αλλάξει η Kunos τα ports στο Server tool αλλά είχα ένα παλιό backup και τα διόρθωσα :D

 

Ο Akis να ενημερώσει για το combo της κυριακής αλλά ο Server θα μείνει ως έχει μέχρι το Σάββατο όποτε θα βάλουμε το Combo για Practice.

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.