Jump to content



Κατάστημα MrSmith.gr. Τι λέει με αυτό;


suboy

Recommended Posts

ειμαι περιεργος οταν ερθει ο courier θα μου ζητησει το συνολικο ποσο η μονο αυτο που αντιστοιχει στα πραγματα που θα παρω?:rofl:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Pvor6lYa884]Άντζελα Δημητρίου - Εσύ Τι Λές (Original + Lyrics) 1990 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 577
  • Created
  • Last Reply
teaser-mode :

2ώρες = 7200δευτερα (a)

(
B)
200ΜΒ/s write

(a)+(
B)
-> 1,44 TB !!

:hehe::p :P

Μεγειες και να το χαρείς, και αν θυμάμαι καλά η τιμή ήταν χώμα εντελώς άρα καλά σου έκατσε, δεν θα το "ψείριζα" τόσο

Μπορεί να φαίνεται ότι το ψειρίζω αλλά η αλήθεια είναι ότι το άγχος υπήρξε μόνο όταν συνδέθηκε στην USB με αντάπτορα. 81 και κάτι ψηλά χώμα η τιμή + "Θεέ και Κύριε των δυνάμεων" 11,5 ευρώ αντικαταβολή + courier μου ήρθε ποιο φτηνά από μεταχειρισμένο.

Και το crystal αναφέρει 700GB read+writes :p

....λες να είναι αργός; :unsure: :turn:

Link to comment
Share on other sites

τα read ας είναι ότι θέλουν.

Για κοιτα μην έχει κανένα "refurbished" πουθενά, μην είναι κάποιος brickαρισμένος (bad flash etc), και επισκευασμένος από ocz. Αν και πιστεύω ότι σε τέτοια περίπτωση θα είχαν μηδενίσει και τα "SMART"

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκλήρωσα 110GB test write πάνω στον SSD. Ήθελα απλά να τον γράψω ΟΛΟ για καλό και για κακό. Δεν μου πέταξαν κανένα error τα windows. Οπότε και αυτό το test OK.

Δεν έχει σήμανση "refurbished".

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μολις μου ηρθε ο κουριερ για τον agility, δεν με αφησε να ανοιξω το φακελο, του τον εδωσα πισω για επιστροφη.

Και μολις τωρα (5' μετα) με πηραν τηλεφωνο απο σμιθ να ρωτησουν γιατι δεν παρελλαβα.

Αν τον ήθελα πραγματικα μπορει και να ρισκαρα να παρω το φακελο, αλλα θα παω για Μ4.

Link to comment
Share on other sites

btw μολις παρελαβα και εγω.

τον ανοιξα με το κουριερ, δεν μου ειπε κατι γιατι ειναι ο ιδιος που ερχεται καθε φορα (λογω συνεργασιας με το γραφειο) και ειναι σφραγισμενος κομπλε ο δισκος την χαρτινη συσκευασια της samsung.

2304fc7348e00871.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν τον ήθελα πραγματικα μπορει και να ρισκαρα να παρω το φακελο, αλλα θα παω για Μ4.

Αλλά σίγουρα πλήρωσες τα έξοδα αποστολής στον courier ώστε να μην επιβαρυνθεί το κατάστημα για κάτι που ποτέ δεν ήθελες, έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Αλλά σίγουρα πλήρωσες τα έξοδα αποστολής στον courier ώστε να μην επιβαρυνθεί το κατάστημα για κάτι που ποτέ δεν ήθελες, έτσι δεν είναι?

Oχι, ηταν δωρεαν τα μεταφορικα. Και οπως ειπα δεν με αφησαν να ελεγξω το περιεχομενο του φακελου κατα την αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Oχι, ηταν δωρεαν τα μεταφορικα. Και οπως ειπα δεν με αφησαν να ελεγξω το περιεχομενο του φακελου κατα την αγορα.
ΔΕΝ έχει καμία σχέση ο courier (αν δεν είναι υπάλληλος του μαγαζιού) με το δέμα ή τα περιεχόμενα του, και ούτε πρέπει να σου επιτρέψει να το ανοίξεις πριν υπογράψεις παραλαβή. Ούτε ξέρει τι αγοράζεις ούτε τι περιμένεις !!
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ έχει καμία σχέση ο courier (αν δεν είναι υπάλληλος του μαγαζιού) με το δέμα ή τα περιεχόμενα του, και ούτε πρέπει να σου επιτρέψει να το ανοίξεις πριν υπογράψεις παραλαβή. Ούτε ξέρει τι αγοράζεις ούτε τι περιμένεις !!

Επειδη ειχα διαβασει πολλα για το συγκεκριμενο καταστημα και για ενα αλλο (με πολλα κοινα σημεια) που εστελνε παγοκυψελες αντι ψηφιακων μηχανων, ηθελα να δω τι αγοραζω.

Αν θελουν στο ανοιγουν το πακετο (βλεπε πιο πανω, samsung 830). Μου εχει ερθει χαρτακι απο ελτα αντικαταβολη 89€ και δεν ξερω τι ειναι. Παω εκει και ζητησα και μου το ανοιξαν και ηταν φωτογραφιες απο την ορκομωσια μου στη σχολη που ειχα παραγγειλει πριν κανενα μηνα.

edit:

Επισης ειχε αναφερθει απο αλλους που επικοινωνησαν με το καταστημα οτι ειχε ενημερωσει τις κουριερ να μπορει ο πελατης να δει το περιεχομενο του πακετου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τους έγραψα να ενημερώσουν τον διανομέα οτι το δέμα θα ανοιχτεί και θα ελεγχθεί, αλλιώς δεν θα το παραλάβω.

Αν δε με αφήσει, δεν θα διακινδυνεύσω για 60€ έκπτωση να χάσω και τα υπόλοιπα 180.

:nono:

Link to comment
Share on other sites

Που θα το επιστρεψεις ομως το "λαθος προιον" ειναι το θεμα, ωστε να παρεις τα λεφτα σου πισω. Γιατι απ οτι εχω καταλαβει εχουν απλα μια αποθηκη ή κατι τετοιο, αφου δεν σου δινουν δυνατοτητα παραλαβης απο καταστημα.

Διαβασα επισης για χειρογραφες αποδειξεις, μαλλον σαν αυτες της παροχης υπηρεσιων απο μπλοκακι. Ξερουμε τι παιζει με αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι σακουλάκι, αλλά αυτά τα άκαμπτα διαφανή πλαστικά όπως στα USB. Πήγα να το ανοίξω με χαρτοκόπτη και είδα ότι ήταν ήδη ξεσφράγιστο ώστε να μπορείς να το ανοίξεις χωρίς να καταστρέψεις την συσκευασία. Δεν φαίνεται παραβιασμένο αλλά σαν να είναι επίτηδες από το εργοστάσιο έτσι.

ο δικος μου απο memoryc ειχε ερθει μεσα σε κουτακι (χαρτινη συσκευασια), οπως ακριβως ειναι αυτη του Vertex (με τη μονη διαφορα οτι δεν περιεχει bracket)

Αυτα τον Νοεμβριο φυσικα, αλλα δεν νομιζω να εχει αλλαξει την ρεταιλ συσκευασια της η OCZ

Στην συσκευασια που περιγραφεις εστελνε τους Octane

Ισως ο Ζαχος να εχει καλυτερη εικονα μιας και γυροφερνουν συνεχεια στα χερια του ΔισκοιΣτεραιαςΚαταστασης ©® :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.