Jump to content



Κατάστημα MrSmith.gr. Τι λέει με αυτό;


suboy

Recommended Posts

  • Replies 577
  • Created
  • Last Reply
χαχαχαχαχαχα μην με ξενερώνεις ρε nephelim,από ότι κατάλαβα κάποιοι ήδη έχουν παραλάβει,όχι?

Βλεπω πολυ κοσμο να συζηταει για το καταστημα στα φορα, πολλοι υποθετω εχουν παραγγειλει αλλα δεν ειπαν τιποτα

- για ποιο λογο οι ιδιοι ξερουν-

Η αληθεια ειναι οτι δεν βλεπω το site στα γνωστα ψαχτηρια αλλα εγινε γνωστο μεσω των φορα με "προσφορες"

και "τι παιζει με δαυτο γιατι οι τιμες του ειναι -20% κατω"

BETA λεει, 1983?! λεει, MADE IN UK λεει, το ΑΦΜ βγαζει "φωτογραφικα", το παραστατικο/αποδειξη που εδωσαν

στο imageshack ειναι σαν την "αποδειξη" που μου δινε ο σπιτονοικοκοιρης μου στην Πατρα (δεν μας λεει τιποτα)

Trace ΠΟΥ ειναι η "αποθηκη" μεσω τηλεφωνικου αριθμου δεν γινεται?

ΕΝΑΣ που παρελαβε τοσες μερες ΕΔΩ δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Δυο σεναρια υπαρχουν:

1)Νομιμη επιχειρηση που απλα κανει "προσωρινα" επιθετικη τιμολογιακη πολιτική για αυξηση μεριδιου αγορας και ταχυτατη διαφημιση οπως εγραψαν και πολλοι πριν απο μενα.

2)Παρανομη αδηλωτη εταιρεια με τις εξης περιπτωσεις: α)εισαγει μονη της απο Ασια. β)αγοραζει απο αγγλια χωρις να πληρωνει το VAT, αλλα χωρις να το καταθέτει εδώ (πειραγμενες αποδειξεις ταμειακης). 3)Κλεμμένα προιόντα. 4)Λαθραια προιοντα. 5)Προιοντα β' διαλογής από ελαττωματικές παρτίδες την εργοστασιων παραγωγης.

Παντως καποιο νεαρο παλληκαρι κρυβεται πισω από αυτο το μαγαζι, καποιος που ειναι γνωστης των φορουμ, γνωριζει καλα το hardware και τις αγορες εντός και εκτός Ελλαδος (Αγγλια, ebay, amazon κλπ). Δεν ειναι τπτ ασχετοι θειατσοι που αποφασισαν να κανουν εμποριο (ισως αυτοι τον χρηματοδοτούν).

Ισως αποφασισε λογω ελλειψης πορων να διαδωσει και να αναπτυξει το μαγαζι του μεσω των φορουμ και με καποια λιγα προιοντα κραχτες. Πρεπει να είσαι μεγαλος παικτης στην αγορά για να επηρεάσεις τις τιμές. Πχ το πλαισιο αν αυριο κατεβασει 20% στα παντα που πουλάει, αμέσως θα μεταδοθει αλυσιδωτά και όλοι οι υπόλοιποι θα ακολουθήσουν τις μειωσεις.

Εν κατακλειδι, με τετοιες κινησεις, συνηθως λιγοι είναι οι τυχεροι καταναλωτες που καρπώνονται τα οφελη της επιθετικης τιμολογιακης πολιτικης γιατι συντομα αποσυρεται. Οσοι απο τα φορουμ προλαβαν να παραγγειλουν ισως βγουν κερδισμενοι.

:smoke:

Link to comment
Share on other sites

εγω αυριο-μεθαυριο θα παραλαβω (πρωτα ο θεος) φανταζομαι και ο Ανεστης καπου εκει.

υπομονη!

Εμένα μου είπαν για Παρασκευή, εκτός και αν είναι αυτά που έκανα παραγγελία στις αυριανές παραλαβές !!

Πάντως πολλά από τα προϊόντα που έδινε σε χαμηλές τιμές (sandisk 120gb) φαίνονται μη διαθέσιμα πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζανε πως βάζοντας στην αρχή για 2-3 μέρες τιμές κράχτες, και μετά ερχόμενοι στα ίσα ή χειρότερα στις τιμές με τους υπόλοιπους ότι έτσι θα κάνουνε δουλειά, τότε μιλάμε για τιτανοτεράστιους Greek businessmen :D

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως δεν έχω καταλάβει την λεπτή διαφορά του αγοράζω εδώ από τον επίσημο αντιπρόσωπο (πχ Οκταμπιτ) σε μεγαλύτερες τιμές και τι μου προσφέρει σε σχέση με την δυνατότητα για άνοιγμα ενδοκοινοτικών συναλλαγών και αγορά χονδρικής (ακόμα και λιανικής σε πολλές περιπτώσεις) απ'εξω.

πχ. Αγοράζεις 50 κάρτες ASUS GTX670 TOP [στα πόσα θέλετε;] χονδρική- λιανική από μαγαζί της Γερμανίας. Βγάζετε το ΦΠΑ 19%, πληρώνετε μεταφορικά (πόσα ναναι;;;) και το ΦΠΑ εδώ 23% στην Ελλάδα....είσαι χαμένος ή κερδισμένος;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοώ αν έκανε την παραγγελία...μέχρι τηνε πόμενη εβδομάδα θα μάθουμε αν τελικά παρέλαβε κάποιος κάτι στην προβλεπέ τιμή

Eαν πανε τις τιμες οπως τα αλλα καταστημα δεν νομιζω καποιος να το προτιμησει καθως δεν ξερουμε τι παιζει με rma + οτι δεν εχει και παραλαβει απο το καταστημα

οποτε no chanse να επιβιωσει

Link to comment
Share on other sites

Οι SSD δεν ανεβηκαν οπως και καποια αλλα πραγματα! Οι CPU και ειδικα ο 3770 ανεβηκαν γιατι απο χτες δεν υπηρχε διαθεσιμοτητα. Μαλλον οταν ανανεωσουν το αποθεμα και στα αλλα προιοντα να ανεβουν οι τιμες!

Link to comment
Share on other sites

να ακυρωσω παραγγελία απο msystems για τον ssd και να κάνω μια δοκιμή απο εδώ ??

Η να παραγγείλω εναν xtreme 120gb για το λαπτοπ που τον έχει σε πολύ καλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.