Jump to content



Κατάστημα MrSmith.gr. Τι λέει με αυτό;


suboy

Recommended Posts

Θα το κάνουν σε όλα.

Προσπάθησαν να κάνουν εάν μπαμ με αναμφιβόλου αν θα παραλάβει πολύς κόσμος και άρχισαν να ανεβάζουν τις τιμές.

Απο μένα φάγανε Χ απλά. Νομίζω οτι ψάχνουν για ηλίθιους και τέτοια τρικ εγώ τα συχαίνομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 577
  • Created
  • Last Reply

Ειχα κανει παραγγελια την περασμενη βδομαδα πριν γινει πολυ τζερτζελο εναν agility και μου εστειλαν tracking number μολις τωρα.

85€ με αντικαταβολη

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνουν σε όλα.

Προσπάθησαν να κάνουν εάν μπαμ με αναμφιβόλου αν θα παραλάβει πολύς κόσμος και άρχισαν να ανεβάζουν τις τιμές.

Απο μένα φάγανε Χ απλά. Νομίζω οτι ψάχνουν για ηλίθιους και τέτοια τρικ εγώ τα συχαίνομαι.

ποιο κατάστημα δεν κάνει κόλπα για να διαφημιστεί?

το θέμα είναι να μην φάνε τάπα όσοι παρήγγειλαν απ το εν λόγω μαγαζί κ να αγοράσουν το προϊόν στην τιμή που αναγραφόταν όταν έγινε η παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δώσαν προϊόντα στην τιμή αγοράς. Ρολάραν τα λεφτά τους και κάναν τσάμπα διαφήμιση. Τώρα ανεβάζουν τις τιμές λες και είμαστε βλάκες και δε το βλέπουμε και θα γυρίσουν να πουν ήταν τεχνικό πρόβλημα λόγο Beta αν χρειαστεί ποτέ.

Και άσε που δεν ξέρεις τι θα γίνεται με εγγύηση.

Και κάποιοι προλάβανε και πείρανε. Και έκανε και την κίνησή τους και καλά δώσανε 12% έκπτωση αν είσαι μέλος του insomnia (αμφιβάλω βέβαια).

Αυτή είναι η ελληνική αγορά; Ότι αρπάξει ο πωπώς μας; Αυτά μόνο οι βολευτές μας τα κάνουν πρέπει και εμείς; (Αλλά μαζί τα φάγαμε το ξέχασα).

Συγνώμη αλλά απο μένα φάγανε Χ τεράστιο... Ούτε καρφίτσα και ας είναι και 20ευρώ πιο φτηνοί.

Που φάγαν άκυρο και απο εκεί

Και πραγματικά δεν θέλω να βρεθεί κανείς σε θέση που έχω βρεθεί και εγώ. Αγορά ψυγείου και να μου λέει η αντιπροσωπία εδώ οτι δεν μπορεί να με καλύψει με θέμα εγγύησης γιατί αγοράστηκε απο το συγκεκριμένο κατάστημα. Αν θέλω service μόνο απο το συγκεκριμένο κατάστημα μπορώ. Και καλό ένα μήνα το κατάστημα πριν λήξει η εγγύηση 15 φορές για να έρθει και ακόμα έρχονται 3 χρόνια τώρα. Βέβαια είμαι εκτός εγγύησης και ο ΙΝΚΑ με κρέμασε κυριολεκτικά μετά γιατί υποτίθεται πέρασε η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνώμη μου δε με ενδιαφέρει με ποιο τρόπο θα διαφημιστή το κατάστημα αρκεί η προσφορά του να ισχύει. Όχι να σου λένε τεχνικό πρόβλημα, λάθος της μηχανογράφησης κτλ.

Υπομονή να δούμε αν τελικά είναι αξιόπιστο κ μετά βγάζουμε τα συμπεράσματά μας.

Link to comment
Share on other sites

Εαν το ποσό της αντικαταβολής ξεπερνάει τα 150€, θα πρέπει να καταθέσετε το υπόλοιπο ποσό σε έναν από τους παρακάτω λογαριασμούς ώστε να εκτελεσθεί η παραγγελία σας.

Παραγγελίες με αντικαταβολή που ξεπερνούν τα 150€ και δεν πραγματοποιείται κατάθεση, θα ακυρώνονται αυτόματα μετά από 3 εργάσιμες ημέρες.

Πριν 2 μέρες έλεγε για παραγγελίες πάνω από 300€. Επίσης, πριν 2 μέρες είχε και το paypal ως τρόπο πληρωμής. Ωραία πράματα.

:clap:

EDIT: Τώρα η αντικαταβολή έχει 4€ από 8 που είχε προχτές. Ακόμα πιο ωραία πράματα.

[MENTION=5915]greenforce13[/MENTION]

Η αξιοπιστία ενός καταστήματος δεν καθορίζεται απ το αν θα στείλει 2 παραγγελίες σε λάθος τιμές. Απ την όλη συμπεριφορά του καθορίζεται. Και, προς το παρών, πάνε ολοταχώς προς το λάθος δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται πως θα οργανωθει TheLab συναντηση εξω απο την αποθηκη του καταστηματος αλλα ευχομαινα μη γινει καμια στραβη για κανεναν απο εμας! Πλακα πλακα θα παρω κατι φθηνα USB stick να υπαρχουν!:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Στις 30/5/2012 7:18 μμ, ο/η MrSmith έγραψε:

Καλησπέρα σας.

Το παρακάτω προϊόν είναι προσωρινά εξαντλημένο στον προμηθευτή μας και δεν έχουμε ενημέρωση για επόμενη παραλαβή.

Επιθυμείτε να ακυρωθεί η παραγγελία, να αντικατασταθεί με άλλο προϊόν ή να σας ενημερώσουμε μόλις υπάρξει ξανά διαθεσιμότητα?

Σας ευχαριστούμε.

το προιον ειναι αυτο

Οθόνη προβολής 1:0 - 84" (213 cm) - DS-9084PMG+

το οποιο απο "6-10 μερες" διαθεσιμο το αλλαξε σε "μη διαθεσιμο"

υποψιαζομαι οτι μου το ακυρωσε επειδη ειναι ογκωδες...

Link to comment
Share on other sites

Στο ακύρωσε γιατί έτσι θα κάνει σε όλους εμας που παραγγείλαμε...

Αμα αυτο που πήρες ήταν 10 - 20 - 50 Ε κατω απο τα υπόλοιπα μαγαζία φυσιολογικο να σου πει οτι δεν είναι διαθέσιμο.. Δεν είναι το πρώτο κατάστημα που το κάνει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ

έναν OCZ Agility 3 120GB. Βέβαια μετά το format φαίνεται ως 111GB.

Anyway παραθέτω το crystaldiskinfo που πήρα την στιγμή που τον σύνδεσα για πρώτη φορά. Είναι φυσιολογικό να έχει μετρήσει 2 ώρες λειτουργίας (υποθέτω εσωτερικό testing από την ocz?).

Η συσκευασία δεν ήταν σφραγισμένη εντελώς και δεν είναι το χάρτινο κουτάκι που βλέπω στο internet αλλά διαφανής σαν αυτές που έχουν τα usb flash drives.

Σαν αυτή

OCZ Agility 3 Series 240GB SSD Solid State Drive SATA III 6Gbps NEW AGT3-25SAT3 842024026730 | eBay

post-188-1416076272,9265_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ

έναν OCZ Agility 3 120GB. Βέβαια μετά το format φαίνεται ως 111GB.

Anyway παραθέτω το crystaldiskinfo που πήρα την στιγμή που τον σύνδεσα για πρώτη φορά. Είναι φυσιολογικό να έχει μετρήσει 2 ώρες λειτουργίας (υποθέτω εσωτερικό testing από την ocz?).

Η συσκευασία δεν ήταν σφραγισμένη εντελώς και δεν είναι το χάρτινο κουτάκι που βλέπω στο internet αλλά διαφανής σαν αυτές που έχουν τα usb flash drives.

Σαν αυτή

OCZ Agility 3 Series 240GB SSD Solid State Drive SATA III 6Gbps NEW AGT3-25SAT3 842024026730 | eBay

Δεν στελνεις κανα mail στην ocz να σου διευκρινησει αν οι 2 ωριτσες είναι από αυτους??

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα στείλω κάποια στιγμή γιατί θέλω να ρωτήσω.... ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΟ SERIAL NUMBER????....

Πάντως οι 2 ωρίτσες δεν λένε και τίποτα. Δεν είναι 2 βδομάδες ή μήνες λειτουργίας.

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν αντιλεγω.. Οντως οι 2 ωρες είναι πολύ λιγο αλλα μου εδωσε την αφορμη αυτό που ειπες ότι ο ssd δεν ηταν στο κουτι του αλλα με σακουλακι όχι καλα σφραγισμενο...Αφου που εχει το πιο μεγαλο νοημα είναι που σου ηρθε αυτό που ζητησες....

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι σακουλάκι, αλλά αυτά τα άκαμπτα διαφανή πλαστικά όπως στα USB. Πήγα να το ανοίξω με χαρτοκόπτη και είδα ότι ήταν ήδη ξεσφράγιστο ώστε να μπορείς να το ανοίξεις χωρίς να καταστρέψεις την συσκευασία. Δεν φαίνεται παραβιασμένο αλλά σαν να είναι επίτηδες από το εργοστάσιο έτσι.

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα περιμενω να παραλαβω την μιση παραγγελεια :(

ειμαι περιεργος οταν ερθει ο courier θα μου ζητησει το συνολικο ποσο η μονο αυτο που αντιστοιχει στα πραγματα που θα παρω?:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι 2 ωρίτσες δεν λένε και τίποτα. Δεν είναι 2 βδομάδες ή μήνες λειτουργίας.
teaser-mode :

2ώρες = 7200δευτερα (a)

(
B)
200ΜΒ/s write

(a)+(
B)
-> 1,44 TB !!

:hehe::p :P

Μεγειες και να το χαρείς, και αν θυμάμαι καλά η τιμή ήταν χώμα εντελώς άρα καλά σου έκατσε, δεν θα το "ψείριζα" τόσο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.