Jump to content



Recommended Posts

Να μαι κι εγω με 2x250 840Evo σε RAID0

Ειναι καλα τα νουμερα? Γιατι μου φαινετε λιγο περιεργο το alignment? (Βλεπω πρασινο "OK" αλλα οι περισοτεροι εχουν τιμη 1024, εγω γιατι εχω 6ψηφιο νουμερο? Τι επιρεαζει?)

attachment.php?attachmentid=62777&stc=1&d=1403873813

Σφεντονα πανε παντως οι ατιμοι.. :hehe:

post-7322-1416078545,275_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

100ΜΒ το System Partition = 102400ΚΒ και 1024ΚΒ το align ==> 103424ΚΒ

Οποτε απο alignment ειναι μια χαρα απο το μανισιο setup των w7, no need να βαλω χερι.

Εχω κανει και αυτα τα tweaks, εκτος απο το 9ο βημα το οποιο ειναι επικινδυνο χωρις UPS.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις πέρασα το νέο Samsung Magician v4.4 στο σύστημα της υπογραφής!

Έκανα και κάτι ρυθμισούλες εγώ (Κλασικά :D ) και ιδού το αποτέλεσμα!

ix6wdx.jpg

Ομολογώ ότι δεν θέλω μεγαλύτερη ταχύτητα... μου φτάνει τόσο :haha::haha:

Για όσους αναρωτιούνται ΑΝ αυτό που βλέπουν είναι αλήθεια ας διαβάσουν πρώτα το change log του SM v4.4!

Από ότι είδα η νέα έκδοση αφήνει ανοικτό το θέμα διαχείρισης της RAM για το caching του SSD και δεν το περιορίζει πλέον στο 1GB-2GB (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ήταν πρίν) :D

με αποτέλεσμα να εκτινάσονται οι επιδόσεις. Επιπλέον είδα υποστήριξη για το νέο μοντέλο 850Pro όπως επίσης και δραματική μείωση στο χρόνο εκτέλεσης του TRIM μέσα απο το Magician. Πρίν νομίζω έκανε 55" τώρα έκανε 3"...έλεος... :haha:

Να και το Sreenshot για το TRIM έλεος έτσι :haha:

j13pys.jpg

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις πέρασα το νέο Samsung Magician v4.4 στο σύστημα της υπογραφής!

Έκανα και κάτι ρυθμισούλες εγώ (Κλασικά :D ) και ιδού το αποτέλεσμα!

ix6wdx.jpg

Ομολογώ ότι δεν θέλω μεγαλύτερη ταχύτητα... μου φτάνει τόσο :haha::haha:

Για όσους αναρωτιούνται ΑΝ αυτό που βλέπουν είναι αλήθεια ας διαβάσουν πρώτα το change log του SM v4.4!

Από ότι είδα η νέα έκδοση αφήνει ανοικτό το θέμα διαχείρισης της RAM για το caching του SSD και δεν το περιορίζει πλέον στο 1GB-2GB (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ήταν πρίν) :D

με αποτέλεσμα να εκτινάσονται οι επιδόσεις. Επιπλέον είδα υποστήριξη για το νέο μοντέλο 850Pro όπως επίσης και δραματική μείωση στο χρόνο εκτέλεσης του TRIM μέσα απο το Magician. Πρίν νομίζω έκανε 55" τώρα έκανε 3"...έλεος... :haha:

Να και το Sreenshot για το TRIM έλεος έτσι :haha:

j13pys.jpg

Το διορθωσαν καθολου να αναγνωριζει τους SSD σε raid? Εδω μεχρι και το ssdlife βλεπει ακριβως πια μοντελα εχω παρολο που ειναι σε RAID0 και το λογισμικο της ιδιας της samsung οχι.. :...:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.