Jump to content



Recommended Posts

7 ώρες πριν, το μέλος BASSstarlet έγραψε:

Aπό τότε που πήρα μηχανικό, κάνω συνεχώς λάθη.

Ίσως φταίει πως είναι πιο κοντό, χωρίς num pad?Δεν ξέρω...

Όταν έχεις συνηθίσει πολύ καιρό με ένα πληκτρολόγιο, η μετάβαση απαιτεί εξοικείωση. Πόσο καιρό το έχεις;

Θυμάμαι όταν πρωτοπήγα σε linear διακόπτες μου πήρε πάνω από εβδομάδα να τους συνηθίσω για πληκτρολόγηση, χωρίς καν να αλλάξω μέγεθος πληκτρολογίου.

Βέβαια αποφάσισα ότι προτιμώ tactile ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως συνεχίζω να μην ξέρω τι να πάρω για το γραφείο... Έχω μηχανικό στο σπίτι (ένα νορμάλ της Steelseries, όχι τίποτα exotic) και θα ήθελα να έχω ένα και στην δουλειά, αλλά το πρόβλημα είναι πως είμαι με άλλα 3 άτομα και ΔΕΝ πρόκειται να πάρω γραφομηχανή να τους σπάω τα @@. Πιο πολύ φταίτε εσείς φυσικά, με τις διάφορες επιλογές που προτείνετε (κάπου πρέπει να ρίξω την αναποφασιστηκότητά μου).

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος Arkan έγραψε:

Εγώ πάντως συνεχίζω να μην ξέρω τι να πάρω για το γραφείο... Έχω μηχανικό στο σπίτι (ένα νορμάλ της Steelseries, όχι τίποτα exotic) και θα ήθελα να έχω ένα και στην δουλειά, αλλά το πρόβλημα είναι πως είμαι με άλλα 3 άτομα και ΔΕΝ πρόκειται να πάρω γραφομηχανή να τους σπάω τα @@. Πιο πολύ φταίτε εσείς φυσικά, με τις διάφορες επιλογές που προτείνετε (κάπου πρέπει να ρίξω την αναποφασιστηκότητά μου).

@BloodMage πρότεινε εδώ κάνα SILENT build για τον φίλο! :D :D  

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

@BloodMage πρότεινε εδώ κάνα SILENT build για τον φίλο! :D :D  

Εννοειται!

@Arkan ποσα λες να διαθεσεις? και φανταζομαι παμε σε full size η 96% σωστα?

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Εννοειται!

@Arkan ποσα λες να διαθεσεις? και φανταζομαι παμε σε full size η 96% σωστα?

Κατά προτίμηση ναι, η μισή μου μέρα είναι να περνάω και νούμερα, οπότε... Αν και ξέρω πως αυτό θα αυξήσει το κόστος φυσικά.

Φαντάζομαι πως ~150€ είναι μια καλή αρχή; Έχω να πάρω και ακουστικά κι εκεί θα μου πέσει λίγο βαρύ το χτύπημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν, το μέλος Arkan έγραψε:

Κατά προτίμηση ναι, η μισή μου μέρα είναι να περνάω και νούμερα, οπότε... Αν και ξέρω πως αυτό θα αυξήσει το κόστος φυσικά.

Φαντάζομαι πως ~150€ είναι μια καλή αρχή; Έχω να πάρω και ακουστικά κι εκεί θα μου πέσει λίγο βαρύ το χτύπημα.

Εδω εισαι!! Οτι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα, και ετοιμο χωρις να πειραξεις κατι. Στην χειροτερη αν δεν σου αρεσουν τα keycaps τα αλλαζεις αργορα

 

Σαν δευτερη επιλογη αν θελεις να ξεφυγεις απο τα 150ε θα σου προτεινα αυτο με αυτα τα switches και με keycaps της αρεσκειας σου απο το ιδιο site

 

Αν δεις και οι δυο επιλογες ειναι απο γερμανικο site για να μην εχουμε παρατραγουδα

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2024 at 6:25 ΜΜ, το μέλος BloodMage έγραψε:

Εδω εισαι!! Οτι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα, και ετοιμο χωρις να πειραξεις κατι. Στην χειροτερη αν δεν σου αρεσουν τα keycaps τα αλλαζεις αργορα

 

Σαν δευτερη επιλογη αν θελεις να ξεφυγεις απο τα 150ε θα σου προτεινα αυτο με αυτα τα switches και με keycaps της αρεσκειας σου απο το ιδιο site

 

Αν δεις και οι δυο επιλογες ειναι απο γερμανικο site για να μην εχουμε παρατραγουδα

Ω πανάθεμά σε, με βάζεις σε σκέψεις τώρα...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Έμπλεξες :hehe:

Εμένα μου λες; Τώρα στα γεράματα άρχισα να ξαναψάχνω πράγματα. 

Έρχονται Hifiman Deva Pro, ψήνομαι για Zen Dac V2, μπήκε και πληκτρολόγιο στην λίστα. Δεν ξέρω αν θα μου βγει σε καλό η περιέργεια 😆

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος Arkan έγραψε:

Έρχονται Hifiman Deva Pro

Δυνατο. Open back βεβαια, και καλο και κακο. (μεγαλη συζητηση)

10 λεπτά πριν, το μέλος Arkan έγραψε:

Zen Dac V2

Εχω το V1 και ειναι παρα πολυ καλο, βεβαια το χρησιμοποιω σαν dac στα studio monitors που εχω

11 λεπτά πριν, το μέλος Arkan έγραψε:

Δεν ξέρω αν θα μου βγει σε καλό η περιέργεια 

Στον λογαριασμο της τράπεζας σου σιγουρα οχι :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Δυνατο. Open back βεβαια, και καλο και κακο. (μεγαλη συζητηση)

Εχω το V1 και ειναι παρα πολυ καλο, βεβαια το χρησιμοποιω σαν dac στα studio monitors που εχω

Στον λογαριασμο της τράπεζας σου σιγουρα οχι :hehe:

Είχα πρόταση για HD650 στα 200€, αλλά εκεί σίγουρα θα χρειαζόμουν dac/amp για να παίξουν. Τα Deva είναι η έκδοση με stealth magnets και το bluemini που είναι και dac/amp από μόνο του. Αλλά το Zen 2 το σκέφτομαι έτσι κι αλλιώς. Το open back δεν με χαλάει και τώρα που το tidal έριξε και την τιμή του, ώρα να το ανοίξω πάλι και να το αξιοποιήσω κατάλληλα.

 

Και για να επανέρθω λίγο στο θέμα, στο Monsgeek, έχει και το plate στα often bought together. Χρειάζεται κάτι τέτοιο κατευθείαν ή ανάλογα με το αν θέλεις να αλλάξεις κάποιο aspect του πληκτρολογίου;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.