Jump to content



Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος ronin13 έγραψε:

Ε, το είπα εξ αρχής στο παραπάνω post ότι δε θα τα έχει άμεσα στα χέρια του! emoji39.png

Το είπε όμως ότι δε θέλει να μπλέκει με Rma γιατί το θέλει άμεσα.

 

Το Masterkeys Pro L που έχω είναι άψογο και στα θέλω σου. Βολικοί οι καφέ διακόπτες για γράψιμο, μέτριος θόρυβος. Το καθαρίζω κάθε 3 μήνες περίπου. Το κέρδισα από εδώ και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Εγώ θα πρότεινα Rma και να χρησιμοποιήσεις μέχρι την ολοκλήρωση του RMA (αν γίνει), ένα απλό, συμβατικό πληκτρολόγιο. Δεν νομίζω να είναι τόσο δύσκολο να χρησιμοποιηθεί για λίγες ημέρες :) 

Link to comment
Share on other sites

Θα προτείνω και γω κάτι σε Coolermaster ή τη νέα στο χώρο Kingston με τα HyperX Alloy.

 

Κάτοχος ενός Coolermaster Quickfire rapid ( cherry red ) από το '13. Έχει φάει σκόνη και γερή χρήση καθώς και λούσιμο από χυμό πορτοκαλιού κάποια πλήκτρα. Δουλεύει άψογα τόσα χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω πιάσει στα χέρια μου νέα περιφερειακά της Logitech αλλά αν η ποιότητα της παραμένει ίδια σε σχέση με τα παλαιότερα (μια δεκαετία πριν μαξ) αγόρασε με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

@jax7480

Αν θες παραμετροποίηση μπορείς να κοιτάξεις εδώ http://www.wasdkeyboards.com/index.php/products/code-keyboard.html.

Για γράψιμο πάντως προτείνω μπλε διακόπτες αν δεν έχεις πρόβλημα με τον θόρυβο και αν είσαι πολύ μερακλής και έχεις βαριά δάκτυλα ίσως και τους πράσινους.

Για πιο light και gaming πας στους καφέ όπως είπε και ο tommy.

 

Για κάτι πιο οικονομικό και που κάνει ship από Ευρώπη μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ: https://shop.fnatic.com/collections/keyboards

Μπορεί να είναι "gaming" brand αλλά το keyboard το έχω 1 χρόνο και κάτι ψιλά (με μπλε switches) και δεν έχει βγάλει κιχ, δεν έχει πολλά φρου φρου (μόνο ένα χρώμα led, δεν έχει ξεχωριστά macro keys, δεν έχει ξεχωριστά media keys) και γενικώς δεν σου μπαίνει στο μάτι. Ένα απλό μηχανικό πληκτρολόγιο που κάνει τη δουλειά του.

 

Δεν είναι τόσο βαρύ και φτιαγμένο σαν tank όπως τα keyboards της Coolermaster αλλά δεν τα πάει και άσχημα σαν build quality.

 

Έγινε επεξεργασία από Larry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Είχα και δεν ήμουν ευχαριστημένος. Νομίζω τα μπλε θα είναι καλύτερα. 

 

δες και τους καφέ πάντως..εμένα με έχουν βολέψει αρκετά για γράψιμο έχω το ίδιο keyboard με τον @tommybertsen ! στο σπίτι, γιατί στη δουλεία δε μου παίρνουν και μου σπάνε τα νεύρα με το παλαιολιθικό :( 

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο!!  Είναι να πάρω το Κ70 RGB τον αλλο μήνα... αλλα μπήκα σε σκέψεις. Αναμένουμε εντυπώσεις απ το ΜΚ750.

 

Ελλάδα πότε θα έρθει αυτό ρε παιδιά;;; κανεις δε το έχει φέρει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι! Μοιάζει αρκετά με το Masterkeys pro L. Εντάξει μικροαλλαγές βλέπω και προσθήκη wrist rest. 

Καλοδούλευτο! Πολύ βολικοί οι καφέ διακόπτες, έχω φίλο ο οποίος όταν κάθεται στο pc μου γουστάρει να πληκτρολογεί :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, tommybertsen said:

Ωραίο είναι! Μοιάζει αρκετά με το Masterkeys pro L. Εντάξει μικροαλλαγές βλέπω και προσθήκη wrist rest. 

Καλοδούλευτο! Πολύ βολικοί οι καφέ διακόπτες, έχω φίλο ο οποίος όταν κάθεται στο pc μου γουστάρει να πληκτρολογεί :hehe: 

Αν βλέπω σωστά, φαίνεται να έχει μία σημαντική αλλαγή: Μοιάζουν plate-mounted τα πλήκτρα (όπως και το K70).

@jax7480 έτσι είναι, ή με παραπλανούν οι φωτογραφίες του?

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, jax7480 said:

Ντεν καταλαβαίνει. Εξηγήσου ή πες μου τι φωτό θέλεις να βάλω.

 

Τα πλήκτρα περισσεύουν πάνω από το σασί του πληκτρολογίου, όπως και στο K70, ή βυθίζονται μέσα του όπως στα περισσότερα πληκτρολόγια?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.