Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

ρε συ κωστα μαζευομαστε σχεδον καθε βδομαδα και λεω σχεδον γιατι εχουμε μαζευτει 3-4 φορες το πολυ.Παιζουμε με τα βιας 3 event χωρις καμια συνοχη το ενα με το αλλο.Εγω προσωπικα δεν εχω ευχαριστηθει ακομα καμια συγκεντρωση μας, αλλα για να το πω καλυτερα δεν εχω "χορτασει"..(γουστρω αλλα το κοβουμε πανω στο καλυτερο και οπως ειπα πεταγομαστε απο το ενα event στο αλλο).Δεν ξερω αν μπορουσαμε να μαζευομαστε πιο συχνα

Eσυ τωρα θελεις να παμε στα mods που ειναι και κατωτερα των περιστασεων(ισως οχι για ολους αλλα δεν βρισκω τον λογο)λες και καθομαστε ωρες και αναρωτιομασται τι αλλο θα παιξουμε, μπορει να κανω λαθος, αλλα σιγουρα χρειαζομαστε καλυτερη οργανωση πανω απο ολα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα το παιχνίδι με το fastpath?

ξέρω ακούγεται περίεργο, αλλά δοκίμασα τόσο με το 3g από το κινητό όσο και με την σύνδεση του γείτονα μέσω wifι και παίζει...

Έχει κανείς άλλος fastpath και να λειτουργεί κανονικά;

*το fastpath είναι ουσιαστικά η μόνη διαφορά, όλα τα άλλα ήταν είναι ίδια είτε τώρα είναι φρέσκα (χθεσινά)

edit

το έφτιαξα με ένα reset to defaults στο router!!!

τώρα όλα από την αρχή...

thx σε όσους βοήθησαν!

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Το ότι οι συναντήσεις μας μέχρι τώρα είναι μπάχαλο έχει να κάνει πιο πολύ με την διοργάνωση και την προσέλευση παρά με τις επιλογές των event.

Για να αλλάξει αυτό θα πρέπει εκτός από το να ορίζουμε ακριβή ώρα συνάντησης, να την τηρούμε κιόλας!

Αυτό που ενοχλεί εμένα, είναι πως είμαστε πολύ μακριά σε θέμα ταχύτητας, άλλοι κάνουν 2 min/lap άλλοι 3, με αποτέλεσμα να τρέχουμε πάνω κάτω μόνοι μας.

Γιαυτό και πρότεινα τα οβάλ, που εκτός του ότι είναι εύκολα στην οδήγηση και θα είμαστε πιο κοντά σε επιδόσεις, ακόμα και κάποιος να είναι πολύ πιο γρήγορος δεν θα εξαφανιστεί μπροστά, αντίθετα θα βρεθεί πάλι πίσω.

Οκ βέβαια, μια πρόταση έκανα, μπορούμε να τρέξουμε και πάλι με τα GT3 στις GP πίστες. :suicide2:

Έγινε επεξεργασία από djkostas
Link to comment
Share on other sites

Αν και οι επιλογές μου απ' ότι φαίνεται δεν είναι και ιδιαίτερα δημοφιλείς, ας κάνω άλλη μια προσπάθεια! :)

Κώστα αν είναι μπηχτή για μενα , να σου ζητήσω συγγνώμη. Δεν ήθελα να σε στεναχωρησω.

Πάντως για oval εγώ δεν θα συμμετέχω. Τις βαριέμαι αφάνταστα.

Προτείνω επειδη είμαστε λίγοι ακόμα να βάζουμε πιο μικρές πίστες και πιο αργά αυτοκίνητα ώστε να μην απλωνόμαστε πολύ αλλά και να μην είναι δύσκολο για μας τους αργούς...

Παραδείγματα :

1. Magione με Lotus 240R

2. Nurburgring-Sprint με BMW 1M stage 3

3. Silverstone-International με ΚΤΜ Χ-bow

4. Gentrack 1 με Mersedes Benz SLS

5. Aosta Grand Sport με Ferrari 458

6. Valelunga Club με Abarth 500 step1

7. Newbury 2002 με BMW M3 e30 group A

κτλ

[MENTION=28627]kyr[/MENTION] το ξέρω πως θα πεις για τις 4,5,7 πίστες αλλά είναι εξαιρετικές κ δεν εχουν bugs , μάλιστα έχουν μπει και στο RSR.

Επίσης Κώστα το έχω πει κ παραπάνω επειδή εσύ κ ο Άκης είστε σε άλλο επίπεδο , μπορούμε να κάνουμε τα εξής :

1. Ενιαιο με ίδια αυτοκίνητα όπου θα δημιουργηθούν έτσι κ αλλιώς γκρουπάκια πχ εσύ κ ο Άκης , μάλλον εγώ κ ο Κυριάκος κ.ο.κ

ή

2. Εσείς να παίρνετε λίγο πιο αργά αυτοκίνητα πχ εμείς BMW 1M stage 1 και εσείς τις απλές ή εμείς με τα semi slicks και εσείς με roads..:tw:

Link to comment
Share on other sites

What? Όχι μπηχτή για σένα ήταν το "άλλοι κάνουν 2 min/lap άλλοι 3" (αχαχα αστειεύομαι)

Το παραπάνω σχόλιο αναφερόταν στο ότι ο μόνος εκτός από μένα που ευχαριστήθηκε το Transfăgărășan ήταν ο Άκης, που έτρεξε για 2 λεπτά πριν αλλάξουμε, κι αυτό πάλι δεν είναι σίγουρο! :cry::cry:

Όσο για τα οβάλ, ούτε εγώ είμαι φαν αλλά ανέφερα πιο πάνω τους λόγους που τα πρότεινα.

Προφανώς η πρόταση δεν είναι ιδιαίτερα καλοδεχούμενη εξ ου και το "οι επιλογές μου δεν είναι και ιδιαίτερα δημοφιλείς" :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μερικα points:

1)Οι συναντήσεις μας μεχρι τωρα δεν ηταν μπάχαλο , η τελευταία ήταν μπάχαλο και αυτη μόνο (τους λογους τους εξηγήσαμε πάμε παρακατω).

2)Οι προηγούμενες συναντήσεις είχαν ώς σκοπο να γνωριστούμε ώστε να οργανώσουμε κάτι ολοι μαζι και όχι να αποφασιζω εγώ ή ο Akis ή ο Kωστας την τελευταία στιγμή. Όταν ρωτησα αν θελετε να μιλησουμε για να οργανωσουμε κατι , ελαβα το απολυτο κενο

3)Το επιπεδο κάποιον είναι δεδομένο οτι ειναι υψηλότερο απο καποιους αλλους , και λογικο είναι αφου καποιοι έχουν 1500 ωρες στο παιχνίδι , αλλοι 1000 , αλλοι 100 κτλ κτλ . Όποτε λογικα διαμορφώνονται 3 tiers:

a) Αυτοι που παλευουν για τις πρώτες θέσεις

B) Αυτοι που παλευουν για την μέση

c) Αυτοι που προσπαθουν να αποφυγουν την τελευταια θεση (εγω)

Σκοπος πανω απο ολα είναι να είμαστε μια παρεα που να τρέχουμε μαζι και να γουσταρουμε και να μαθουμε και να βοηθαμε ο ενας τον αλλο. Νομιζω οτι σε όλες τις θεσεις μπορει να υπαρχει ανταγωνισμος και υπαρχει (κανεις δεν έχει παρει καμια θεση σπιτι του)

4)Κυριακο θα βοηθουσε πολυ αν εβαζες ενα μικροφωνο, για να μπορουμε να συζηταμε τετοια θεματα live

5)Με βασει όλα τα παραπανω θα προτιμουσα την Πεμπτη να βρεθουμε και ΠΡΙΝ ΤΡΕΞΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ να εχουμε μια συναντηση οπου θα ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ και θα ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ τι θελουμε να κανουμε και πως να προχωρησουμε.

Οτιδηποτε θελουμε μπορουμε να το κανουμε , εχουμε αρκετα ικανα ατομα στην ομαδα όπως διαμορφώνεται αλλά η αναγκη για καποια guidelines και αποφασεις είναι εμφανεις.

Με καλη διαθεση όλα γινονται :banging::banging:

Ακουω τις προτασεις σας

Περιληψη : ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΙΣ 22:30 ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ RACING μετα ομως...

Έγινε επεξεργασία από Orgios
Link to comment
Share on other sites

Οκ, διαφωνώ με την τακτική αυτή.

Θα πρέπει να ξέρουμε από πριν (1-2 ημέρες) τί / που θα τρέξουμε κ όχι 5' πριν και για εμάς αλλά κ για τον host.

πχ Αν οι αγώνες είναι Πέμπτη θα ήθελα να ξέρω το πολύ Τετάρτη ή καλύτερα Τρίτη.

κι επειδή ίσως το κουράζουμε , προτείνω το εξής :

κάθε φορά πχ με ονομαστική σειρά nickaname , το κάθε μέλος τις ομάδας να ορίζει τα 3 events κ θα ακολουθούμε αυτά κ μόνο (κ όποιος θέλει μπαίνει) όπου κάθε φορά θα ορίζουμε λίστα με πίστα , αυτοκινητα, διάρκεια αλλά κ χρόνο έναρξης

πχ

Πέμπτη 4-9-14 :

1. Αγώνας 8 γύρων στην Maggione με Abarth 500

με χρόνο

α. booking/practice στις 2130-2145

b. quali 2145-2200

c. Race 2200

διάλειμμα

2ος αγώνας :

10 γύροι Vallelunga club με τάδε

α. booking/practice στις 2230-2245

b. quali 2245-2300

c. Race 2300

3ος αγωνας κτλ

Δλδ αυτή την Πέμπτη ο Akis_z80 κ μετά δεν ξέρω ποιος (νομίζω πάει DjKostas?)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Οκ, διαφωνώ με την τακτική αυτή.

ο λόγος που δεν μίλησα για tracklist είναι ακριβως για να δώσω προτεραιότητα στην συζητηση που πρεπει να προηγηθει και στο να οργανωθούμε... Για μενα αυτη την Πεμπτη τουλαχιστον το να τρέξουμε ειναι δευτερευον αλλά οκ ας ορισει ο akis σαν admin του server 1-2 αγωνες για μετα...

Link to comment
Share on other sites

πρωταθλημα: GT3 παιδια 3-4-5 πιστες και τελος αυτη την πεπμτη

πρωταθλημα: supercaps τα ιδια την αλλη πεμπτη

πρωταθλημα: pagani/599 τα ιδια

πρωταθλημα: 458 "stage 3" τα ιδια

πρωταθλημα: 500 αρακι

πρωταθλημα: κλπ,κλπ

τι μιζερια σας εχει πιασει και θελετε να στριμοχνομαστε απο εδω κι απο κει.Ετσι θα ξερουμε και πανω κατω τι θα πεχτει

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.