Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Νομίζω ότι τα λάστιχα θέλουν αρκετή δουλειά (περίεργο feeling στο όριο), αλλά όπως και να 'χει αρρώστησα με αυτό το mod. Links για το αυτοκίνητο και το sound mod στο video description.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Nm4xDuC3AIQ]Assetto Corsa hotlap - Honda Civic JTCC @ Magione - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βγήκε το update (και δεν δουλεύει το rsr) είπα και 'γω να κάνω κανένα hotlap

βγήκα #271 αλλά παίζω με wannabe "xbox360 controller" (see pic)

και στα rank του xbox360 είμαι 5ος στους 40

7 θέσεις από τον liakjim :p :crazy_pilot:

τις ρυθμίσεις σωστά τις έχω; θερμοκρασία και track surface;

post-15989-1416078748,1958_thumb.jpg

post-15989-1416078748,0588_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=29381]akis_z80[/MENTION] μου κατέστρεψες το Κυριακάτικο απόγευμα.

Πρέπει να έκανα και 50 γύρους με το Honda Civic JTCC στη Magione...

Καλύτερος χρόνος ? 1:16:250

Πώς κατέβηκες στο 1:15:071 είναι απλά beyond me...:stop:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15353]liakjim[/MENTION] Αφού σου 'πα, μακριά από Magione!:giveup::giveup::giveup::happy2:

Να 'μαι κι εγώ μετά από 10 γύρους, ακριβώς στη μέση! :smoke:

Το αμάξι χρειάζεται ακόμα αρκετή δουλίτσα στα physics, αλλά αυτός ο ήχος είναι αρρώστια....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xbxguLXGNts]Honda Civic GrA magione 1 15 704 [/ame]

[MENTION=20727]Orgios[/MENTION] Εγώ μέσα για Πέμπτη, την προτιμώ και καλύτερα από Παρασκευή!

Link to comment
Share on other sites

@akis_z80 μου κατέστρεψες το Κυριακάτικο απόγευμα.

Πρέπει να έκανα και 50 γύρους με το Honda Civic JTCC στη Magione...

Καλύτερος χρόνος ? 1:16:250

Πώς κατέβηκες στο 1:15:071 είναι απλά beyond me...:stop:

Είναι που με εμπνέει η πίστα και ο ήχος του αυτοκινήτου.

[MENTION=13254]djkostas[/MENTION] η ανάρτηση καλή μου φαίνεται, αλλά τα λάστιχα δίνουν πολύ κράτημα ακόμα και όταν σπάσει η πρόσφυση και μαλακώσει το τιμόνι. Σίγουρα θέλει τροποποίηση.

[MENTION=20727]Orgios[/MENTION] μια χαρά για Πέμπτη, απλά έχω έναν αγώνα στο rd (kutch @ nurb gp) που θα τελειώσει κατά τις 23:20. Εσείς βέβαια μπορείτε να ξεκινήσετε νωρίτερα, θα βάλω το server σε loop για όποιο combo θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Civic - Magione ψάχνοντας ρυθμίσεις κάθε 4-6 lap

κάνω 1:15:247 (ps1 controller) :dance3:

και πετάω το χειριστήριο στον αέρα και αφού περάσει την γραμμή συνεχίζει ευθεία και βγαίνει έξω και το rsr γράφει invalid lap και δεν το ανέβασε :|

είναι γνωστό bug; (σίγουρα ήταν valid)

Link to comment
Share on other sites

Isidorosis έκανες δυναμική είσοδο στο χώρο βλέπω! Κράτησες replay; Θέλω να δω πώς φαίνεται ο χειρισμός με controller αν και ήδη έχω δει κάποια βίντεο του jim.

Mε full camber μπροστά (και κόκκινη τη μηχανή ύστερα από 1 κατέβασμα) έγινε αυτό:

attachment.php?attachmentid=63888&stc=1&d=1409658293

replay file

post-29381-1416078753,9009_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Άκη τρελέ χαχαχα -> Magione's King

Κώστα μου τα έλεγες...

Civic - Magione ψάχνοντας ρυθμίσεις κάθε 4-6 lap

κάνω 1:15:247 (ps1 controller) :dance3:

και πετάω το χειριστήριο στον αέρα και αφού περάσει την γραμμή συνεχίζει ευθεία και βγαίνει έξω και το rsr γράφει invalid lap και δεν το ανέβασε :|

είναι γνωστό bug; (σίγουρα ήταν valid)

Χωρίς να θέλω να σε αμφισβητίσω απλά επειδή μου φαίνεται δύσκολο να κάνεις τέτοιο χρόνο με μή αναλογικό gamepad και επειδή την έχω πατήσει κ έγινα κ ρόμπα , ρίξε μια ματιά εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/driving-with-gamepad-cheating.13164/

κ κυρίως αν έχεις ενεγοποιημένο αυτό : modify assists based on controller settings

Μπορείς πολύ εύκολα να το δεις μέσα στο παιχνίδι αν ενεργοποιήσεις το app με τα βοηθήματα -> αυτό με το τσιπάκι ως εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε αμφισβητίσω απλά επειδή μου φαίνεται δύσκολο να κάνεις τέτοιο χρόνο με μή αναλογικό gamepad και επειδή την έχω πατήσει κ έγινα κ ρόμπα , ρίξε μια ματιά εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/driving-with-gamepad-cheating.13164/

κ κυρίως αν έχεις ενεγοποιημένο αυτό : modify assists based on controller settings

Μπορείς πολύ εύκολα να το δεις μέσα στο παιχνίδι αν ενεργοποιήσεις το app με τα βοηθήματα -> αυτό με το τσιπάκι ως εικόνα.

Το gamepad είναι του ps1 με αναλογικά, το έχω και φωτογραφία πιο πάνω σε ένα σποιλερ

modify assists based on controller settings: αυτό το είχα τικαρισμένο, αλλά μόνο abs έχει το civic οπότε νομίζω δεν έχει διαφορά

έκανα και 3 lap (αλλά το αριστερό μου χέρι είναι νεκρό γιατί κουβάλαγα λίγο πριν παίξω) 1.16.905

το civic νομίζω ότι όταν μπαίνεις σε μια στροφή και στρίβεις παραπάνω από όσο μπορεί να πάει, έχει ελάχιστη διαφορά

ενώ με το 500αράκι όταν έστριβες παραπάνω, άρχιζε να χοροπηδάει και να κάνει διάφορα

αυτός νομίζω είναι ο λόγος που έχω καλούς χρόνους

και το replay (αν είναι αυτό :p ): honda_civic_gra_magione_2-9-2014-16-21-39.rar

κανονικά παίζω πιο smooth, θα ανεβάσω και πιο μετά ή αύριο ένα καλύτερο

επίσης για το bug που είπα πριν, καμία άποψη ??

Ισίδωρος

Link to comment
Share on other sites

modify assists based on controller settings: αυτό το είχα τικαρισμένο, αλλά μόνο abs έχει το civic οπότε νομίζω δεν έχει διαφορά

Πίστεψέ με έχει τεράστια διαφορά. Σου ενεργoποιεί εκτός από ABS και TC και SC. Ξετίκαρέ το κ θα δείς...;)

Και εγώ έτσι νόμιζα κ πήγα να πετάξω την G27 από το παράθυρο (ξέρει ο Κώστας).

Νομίζω χτύπησα τον "τοίχο" μου ->post-15353-1416078756,6122_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 lap στο προηγούμενο replay είναι χωρίς αυτό

Όπως επίσης και αυτό το replay: honda_civic_magione 1.15.rar

Βγήκε update για το rsr σήμερα ξημερώματα [MENTION=20727]Orgios[/MENTION]

edit2: ομζ τόση ώρα δεν έχω το sound mod

Έγινε επεξεργασία από Isidorosis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.