Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Το σημείο αυτό στο promo της SLS

,

αποδεικνύει για πιο λόγο το AC είναι ο κορυφαίος εξομειωτής οδήγησης. Τα physiqs , η αντίδραση των αναρτήσεων και του σασί και η μεταφορά βάρους είναι ακριβώς όπως θα περίμενες στην πραγματικότητα. Ακόμα εντυπωσιάζομαι με την απίστευτη δουλειά του δικού μας Αριστοτέλη.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός αγώνας.

Τελικά ο Hany (F40) δεν "χάνει" αλλά τουλ ο Ακης βγήκε 2ος (αν με 458) πολύ κοντά και χλμ μακριά από τους άλλους.

Ξεκίνησα με την Mclaren 7ος στο Quali κάνοντας κ PB (2:04:411) σε αυτό το combo (2δευτ ποιο κάτω από το Xbox 360 ) στα 21 αυτοκίνητα και βρέθηκα 4ος στον 1ο γύρο αλλά κάποια λάθη με έριξαν στην 10η θέση σε 18 γύρους.

Πολύ καθαρός αγώνας από όλους όσους συνάντησα με 0 επαφές και ωραίες μάχες.

Παιδιά σε όσους δεν έχουν δοκιμάσει , παίξτε στους αγώνες του Racedepartement Assetto Corsa Racing Club | RaceDepartment - F1, Motorsport, Sim Racing. Το επίπεδο είναι κορυφαίο , καμία σχέση με τους free servers.

Ααα κ να πώ την γνώμη μου : τα road cars προσφέρουν σαφώς μεγαλύτερη απόλαυση από τα αγωνιστικά.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15353]liakjim[/MENTION] ωραίος! Ο αγώνας ήταν αρκετά καλός με δυνατότερο ανταγωνισμό από αυτό που περίμενα. Τον Hany τον κράτησα με το ζόρι πίσω μου για 4 γύρους. Πού να τον πιάσεις όταν με τελειωμένα λάστιχα κάνει 2.02.7;;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτος μου αγώνας και μπορώ να πω οτι μου άρεσε πολύ! Ουσιαστικά έτρεχα μόνος μου εκεί πίσω, αλλά εκπλήρωσα τους προσωπικούς μου στόχους!

Πρώτη φορά και με το Teamspeak, πήγαινα να μιλήσω και μπέρδευα κουμπιά, άλλαζα ταχύτητες, μου έφευγε το τιμόνι οπότε δεν θα με είδατε να αντιδρώ και να μιλώ πολύ, και αυτός ήταν ο λόγος! Μέχρι που κάτι πάτησα και δεν μπορούσα να μιλήσω στο τέλος καθόλου!

Πάντως κάποιους πρέπει να τους τρόμαξα που είπα να προσέχετε την μαύρη F40. 3-4 φορές μόλις με είδαν να βρίσκομαι πίσω τους κόβανε και έκαναν στην άκρη να τους περάσω και κέρδισα και 2 θέσεις έτσι :mobile: Κάποιοι μάλιστα βγήκαν και στα χωράφια του Mugello!

Αλλά μετά το καταλάβανε και πήγα εκεί που έπρεπε! (Και δεν άργησε καθόλου αυτό:baby:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!! Αυριο συναντηση φορτώστε τα μοτορια σας και ενυδατωθείτε αναλόγως!!

Παρασκευη κατα τις 22:30 στο γνωστό TS (όποιος θελει και δεν ξέρει με ρωταει)

Tracklist δεν εχουμε ακομα (λογω update οπου περιμενουμε πραγματα) αλλά λογικά θα πάει καπως ετσι

1.Supercars , muggelo

2.Gt3, imola

3.Mercedes , SPA

η σειρα ειναι τυχαια , ακουμε και προτάσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα δωσουν το spa προτεινω και 3 event να γινουν στο spa.Aν δεν το δωσουν, τοτε AMG στην monza να δοκιμασουμε τα φρενα της

Αλλα και ετσι οπως τα εχεις βαλει μια χαρα ειναι μην αλλαξεις τιποτα :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κι εγώ που μπήκα χτές σε πρωτάθλημα GT3 με 25 γύρους στο Silverstone και ο μόνος που μπορούσε να με κοντράρει τον έπιασε κόψιμο στον 8ο γύρο, οπότε και κατέληξα να κάνω hotlap για τους επόμενους 17 γύρους! :bad:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κι εγώ που μπήκα χτές σε πρωτάθλημα GT3 με 25 γύρους στο Silverstone και ο μόνος που μπορούσε να με κοντράρει τον έπιασε κόψιμο στον 8ο γύρο, οπότε και κατέληξα να κάνω hotlap για τους επόμενους 17 γύρους! :bad:

Σίγουρα δεν ειναι και οτι καλύτερο αλλα έλα και στην δική μου θέση, να ξεκινάς 13ος γτ δεν μπορεις να κατέβεις κάτω απο το 2.7, στην εκκίνηση να εισαι 9ος και στην Τρίτη στροφή να σε χτυπάνε και να εισαι τελευταίος με διαφορα και να χάνεις κάθε ενδιαφέρον. Θα προτιμούσα να ειμαι στη δική σου θέση. Και κατι αλλο, οποτε πήγα να φρενάρω στο ίδιο σημείο με τους ταχύτερους απλα πήγα ευθεία η έκανα τετακε. Τι κανετε δεν μπορω να καταλάβω.:...:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!! Αυριο συναντηση φορτώστε τα μοτορια σας και ενυδατωθείτε αναλόγως!!

Παρασκευη κατα τις 22:30 στο γνωστό TS (όποιος θελει και δεν ξέρει με ρωταει)

Tracklist δεν εχουμε ακομα (λογω update οπου περιμενουμε πραγματα) αλλά λογικά θα πάει καπως ετσι

1.Supercars , muggelo

2.Gt3, imola

3.Mercedes , SPA

η σειρα ειναι τυχαια , ακουμε και προτάσεις! :)

Και εγώ θα πρότεινα κυρίως SPA (πχ το 1 και το 3) και επίσης μήπως και αυτό http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/2014-kutch-2000sl-release-v-0-7.13527/

πχ στην Magione αντι για το 2. Εϊναι απλά καταπληκτικό.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προτείνω το εξής βασιζόμενος στο ποστ του Orgios.

1. Supercars [458-F40-MP4-SLS] στο Mugello ή SPA αν τελικά το βγάλουν αύριο

2. GT3 και GT2 στην Imola

3. Kutch στο Nurb gp (δεν το δοκίμασα αλλά αφού λέει ο jim ότι είναι καλό..)

Μπορούμε βέβαια το 3 να το κάνουμε πιο fun race με reliant robin και lada σε μικρή πίστα!

Μάχη από χθες

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το αμαξάκι, αλλά γιατί 2 χάρτες στην οθόνη;

Παιδιά στο steamdb είδα update της beta +422.21 MB.

Δεν μπορεί να είναι μόνο η SLS τόσα mb.. SPAAAAAAA

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το αμαξάκι, αλλά γιατί 2 χάρτες στην οθόνη;

Παιδιά στο steamdb είδα update της beta +422.21 MB.

Δεν μπορεί να είναι μόνο η SLS τόσα mb.. SPAAAAAAA

1. Δύο χάρτες γιατί :

α. Ο ΔΕ χάρτης είναι ο κλασικός με το μεγάλο zoom για να βλέπω αν είναι κάποιος κοντά μου.

β. Ο ΑΡ χάρτης είναι αυτός http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/track-map-display-v1-9-more-options-in-ini-file.9225/

και τον βρίσκω εξαιρετικά χρήσιμο διότι μπορώ κ βλέπω σε όλη την πίστα που βρίσκεται ο καθένας και ανάλογα με τα χρώματα αν είναι γύρο πίσω ή είναι στον γύρο μου κ άρα τον προσπερνώ κτλ

2. Το μέγεθος του αρχείου δεν φτάνει. Καταρχάς μια πίστα στο AC , "πιάνει" κάπου 300ΜΒ κ οι μεγάλες πιο πολύ + το αμάξι + ψιλολόγια , νομίζω οριακό.

Εκτός κ έχει πέσει τρελή συμπίεση. Θα δείξει. Μακάρι πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την σειρά μου προτείνω κατά τις 9 και μέχρι να αρχίσουν οι σοβαροί αγώνες

ο server να μπεί σε pickup mode με μόνο practice με Yokohama Docks που είναι free roam πίστα και διάφορα road cars.

Πιστεύω θα έχει αρκετή πλάκα μέχρι να μαζευτούμε όλοι!

10653552_258250384298620_601187597268231079_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.