Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Για τις αξέχαστες στιγμές που μου χάρισαν κάποιοι τίτλοι της σειράς (που δεν θυμάμαι αν τους είχα και original ή από τον θείο) αγόρασα το πακετάκι, τιμητικά, και αν κάποια στιγμή βρω χρόνο θα παίξω και λίγες ώρες το καλοκαίρι...

 

5DeqFeD_390x400_1x-0.jpg

 

WWW.ORIGIN.COM

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Τα μισα δεν θα παιζουν λογικα απο τα πρωτα. Εχουν τρομερα θεματα στα cutscenes. Ελπιζω να μην πληρωσες μονο 30 ευρω απο το origin...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Παιζουν με τανζανιες. Για τα πρωτα πρεπει να πας να κλεισεις το explorer.exe και τα αλλα νομιζω παιζουν με απλο compa mode.

Πριν 4 μερες βγηκε το remaster του red alert + C&C που ειναι εκλπηκτικο και ερχονται και τα αλλα.

Δεν κανεις ενα refund αν εχεις τη δυνατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το C&C 3 και παίζει μια χαρά. Τα c&c 1 και red alert 1 μάλλον δεν θα τα δοκιμάσω καν λόγω ξεπερασμένου AI / UI / pathfinding. Τα c&c 2 και red alert 2 αν δεν παίξουν win θα παίξουν στο Linux με Wine (θα βρω τρόπο). Αυτά ήταν και τα τελευταία που έχω παίξει, καθώς δεν είχα παίξει ποτέ τα c & c 3 και red alert 3.

 

refund δεν κάνω. Δεν έχει νόημα. Εννοείται δεν αγόρασα από Origin. 7 κάτι ευρώ αγόρασα από κλειδάδικο και έκανα redeem στο Origin.

 

Για το remaster το ξέρω. Εγώ έβαλα και είδηση χθες-προχθές. Προς το παρόν δεν ψήνομαι γιατί είναι εκνευριστικά ηλίθιο το path finding και το UI για τις αντοχές μου. Ένα remaster των "επόμενων επεισοδίων" θα με έψηνε όμως. 

 

Το επόμενο που θέλω να ξαναπαίξω είναι ο διάδοχος του Total Anihilation, το Supreme Commander 1/2. To 2 το έχω στο Steam account μου, καθώς το έχω αγοράσει πριν 10 χρόνια. 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2019 at 9:43 AM, trib said:

Αγορά Black Friday

 

 

1.jpg

2.jpg

 

Είχα αγοράσει την 27άρα στη Black Friday. Το μοντέλο ήταν το C27JG50.

https://www.skroutz.gr/s/16600512/Samsung-CJG50.html στα 269€.

 

Μετά από κάποιες εβδομάδες εντατικής χρήσης (ήμουν περισσότερο στο laptop), διαπίστωσα το εξής. Ότι το πάνελ είχε πρόβλημα στο κάτω μέρος, με αποτέλεσμα να μην φαίνονται οι μικρές γραμμές κάτω από τα ενεργά παράθυρα των Windows 10. Με άλλα λόγια, έχανα από άκρη σε άκρη περίπου 3-4 pixel. Δεν ήταν καμένα, απλά λάθος κατασκευής.

 

Το monitor επιστράφηκε, αλλάχθηκε πάνελ αλλά είχα τα ίδια προβλήματα. Μάλιστα ανεπίσημα έμαθα, πως ενδέχεται κι άλλα 27άρια να έχουν το ίδιο θέμα (από το εργάστάσιο, ολόκληρες παρτίδες). Τελικά, μου δόθηκε πιστωτικό από το κατάστημα που την αγόρασα (Πλαίσιο).

 

Το  monitor όμως μου άρεσε. Και έριξα ζαριά και αγόρασα το αντίστοιχο 32άρι. Κακή η φωτογράφια ναι (φτιάχνω νέο γραφείο οπότε θα γίνει κανονικό photoshoot τις επόμενες εβδομάδες).

 

IMG_20200607_200146.thumb.jpg.a6ff4ff4608784a7f4a232f28944deaa.jpg

 

Απεδείχθη, πως δεν έχει το ίδιο πρόβλημα. Και μάλιστα, δεν ξέρω αν είναι θέμα πάνελ ή κάτι άλλο, φαίνεται να έχει καλύτερα χρώματα και γενικά μεγαλύτερη ακρίβεια. Ίσως είναι καλιμπραρισμένο καλύτερα από το εργοστάσιο. Μου έκανε εντύπωση πάντως πώς γίνεται 2 ίδια monitors διαφορετικών διαστάσεων, να έχουν αυτή τη διαφορά στην εικόνα. Είναι άλλης κατασκευής; Έχει εμφανής διαφορά. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, karmen1983 said:

Δεν ειχα ποτε αλλα εχει αρχισει να μου τριγυρίζει το μυαλο. Καλοριζικο!

πρωτη φορα και εγω με ios, οτι ειχα δει απο κοντα μονο απο λιγους φιλους 

η αλήθεια ειναι ειχα κουραστεί με τα ιδια και τα ιδια στο android

μια μέρα που το έχω, ειμαι ευχαριστημενος και ευκολη για εμενα μεταβαση 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος Borg έγραψε:

10+ χρόνια android, ώρα για αλλαγή :look:

 

103937984_649829529079913_2284191890787586802_n.thumb.jpg.20d1bd36e0c15d4c6d5e0d2d71ba0cad.jpg

 

πριν 34 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Δεν ειχα ποτε αλλα εχει αρχισει να μου τριγυρίζει το μυαλο. Καλοριζικο!

 

Σιγά σιγά βλέπετε το φως το αληθινό :p 

  • Like 1
  • Haha 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Borg έγραψε:

10+ χρόνια android, ώρα για αλλαγή :look:

 

103937984_649829529079913_2284191890787586802_n.thumb.jpg.20d1bd36e0c15d4c6d5e0d2d71ba0cad.jpg

Πολλά χρονια με iPhone δεν μπορω να φανταστώ τον εαυτό μου με άλλο τηλέφωνο. Ορισμενοι λενε για hype εγω το λεω λειτουργικοτητα. Το εταιρικο κινητο με android εχει κολλησει απειρες φορες σε σημειο να χανονται κλήσεις και μηνυματα, το μήλο δεν εχει κανει κιχ και εχει μήνες να κανει restart.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

μη μου το κάνεις αυτό. Κρατιέμαι με το ζόρι! Kalamata project.


Όχι παίζουμε :hehe:

 

apple.jpg
WWW.GOOGLE.GR

Το επόμενο project της Apple έχει κάτι από… Καλαμάτα

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

<---------------------------------------

:hehe: 

No Offense αλλά μην το κάνουμε συγκριτικό εδώ πέρα και VS. Το κάθε ένα έχει τα καλά του και η μετάβαση σε apple "υποδεικνύει" μια μετάβαση σε ένα διαφορετικό οικοσύστημα. Αν ασχολείσαι με ολόκληρο, αξίζει η μετάβαση. Αν όχι, δεν ξέρω, ξέρω άτομα που το μετάνιωσαν πικρά (κάποιοι είναι χαρούμενοι αλλά for the buck δεν νομίζω Τάκη - ωστόσο όταν κοιτάς προς τα εκεί , αυτά δεν πρέπει να σε απασχολούν). 

Να σημειώσω πως έχω να βρω στα χέρια μου idevice από τις εποχές του iphone 3GS :bleh: Αλλά έχω περίγυρο με αυτές.  :) 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ξέρω θα μου πείτε τι τα πάρεις τα λαμπιόνια αυτά?...Τι να κάνω με τρώει η μ@λ@κία κι εμένα. Θα έπερνα μία ωραία καρτούλα να παίξω τα παιχνιδάκια μου και όλα μια χαρά ?

IMG_0719.thumb.jpeg.c621a18c2c13223b8d6203c128c25aa9.jpeg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, astrolabos said:


Όχι παίζουμε :hehe:

 

apple.jpg
WWW.GOOGLE.GR

Το επόμενο project της Apple έχει κάτι από… Καλαμάτα

 

 

Spoiler

Παίζει τέτοιο χαϊλίκι και ακόμα να ανοίξει apple store κάπου εκεί ανάμεσα luna-platea??? Απαράδεκτο!! ?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος kazaboy έγραψε:

Ξέρω ξέρω θα μου πείτε τι τα πάρεις τα λαμπιόνια αυτά?...Τι να κάνω με τρώει η μ@λ@κία κι εμένα. Θα έπερνα μία ωραία καρτούλα να παίξω τα παιχνιδάκια μου και όλα μια χαρά ?

IMG_0719.thumb.jpeg.c621a18c2c13223b8d6203c128c25aa9.jpeg

Τα Major III είναι χειρότερα από τα Major II που είχα πάντως :bleh: Αλήθεια, απορώ γιατί τα βγάλανε (και μάλιστα ακριβότερα).  Αν δεν έχεις να συγκρίνεις, μην με ακούς και απόλαυσέ τα, αλλά χάνουν σε όλα από τα ΙΙ κατ'εμέ (τώρα έχω κάτι edifier τα οποία είναι ότι πιο ξεκούραστο για τα αυτιά μου, τα φοράω στο λεωφορείο, στη δουλειά, όταν παίζω μουσική, παντού)

Τα λαμπιόνια αυτά δεν ξέρω τι κοστίζουν. Αλλά και εγώ τίγκα στα λαμπιόνια είμαι. Ζήτημα ΟΛΑ μαζί να μου βγήκαν κάνα 50-60ρι, με ακριβότερα τα led strips τα ετοιματζίδικα στο PC ? 

Τα λαμπιόνια σου δίνουν FPS. Όπου κι αν τα βάλεις :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.