Jump to content



Battlefield Hardline


Recommended Posts

Και για εμένα μια από τα (γ)ίδια... Κακή κίνηση, μέτριοι χαρακτήρες και η αίσθηση είναι σαν FPS του 2000...

Ένα άλλο που με χάλασε είναι το ελάχιστο view distance... Βέβαια δεν είδα άλλη πίστα ακόμα, οπότε μπορεί να είναι μόνο στην Dust Bowl το φαινόμενο.

Θετικά με εξέπληξαν τα ελικόπτερα που μου φαίνονται πιό εύκολα στο χειρισμό και με το minigun στον 2ο, δύσκολα ξεφεύγει κάτι.

Θα δω και τα άλλα modes μήπως εκεί κερδίζει κάπως τις εντυπώσεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Final Day Of Battlefield Hardline Beta Extended To Monday

 

Visceral Games is extending the Battlefield Hardline Beta on all platforms, the studio announced today.

 

According to the news, players will get to duke it out in the cops and criminals-themed shooter for one extra day, until this Monday, February 9.

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

cp απο το διπλανο φορουμ : 

 

 


 

πρωτες εντυπωσεις - lvl18 ATM  ( +5 απο σημερα :p

 

θετικα : 

 

1) διαφερει αρκετα απο το προηγουμενο battlefield tongue.png το 4 φαινοτανε τοσο ιδιο με το 3 που απλα δεν το αγορασα ποτε.

2) το hotwire mode ειναι επος !

3) full body awareness μερικο desctruction και λοιπα καλουδια χαρη στην frostbite

4) mod δεν μπορω να το πω με τιποτα, ναι παταει στην ιδια "πλατφορμα" με το 4 αλλα ακομα και αν δουλευε ενα μικρο studio  ερασιτεχνων  2 χρονια για να κανει κατι τετοιο σε total conversion αποκλειται να εβγαινε τοσο πληρες -  "γυαλισμενο" και δεν μιλαω για την ολη φαση με το battle log αλλα την λεπτομερεια στις πιστες  το voice acting και την ποικιλια στα gadget - οπλα ( ειχα να δω  tracer dart 5 χρονια και zipline σχεδον 10, τι να λεμε τωρα ! ) 

5) ακριβως επειδη εχει μπολικο recoil σε πολλες περιπτωσεις, δεν μπορει να το πει καποιος  cod, εκτος αν εχει ασχοληθει ολα αυτα τα χρονια και με τις 2 σειρες ελαχιστα, δοξα τον Αλαχ,  εχουμε ακομα  spotting   commo rose  bullet drop και τα ρεστα, επισης εχουμε πολυ ωραιες μικρο-βελτιωσεις οπως το κοκκινο hit marker οταν μας κατσει HS και το "self-service" οταν ο support/medic διπλα μας κοιμαται ορθιος.  

6) λογικα δεν θα υπαρχει fragmentation οπως στο BF4 που ειναι οι παικτες σκορπιοι γιατι αλλοι εχουν το ταδε DLC και αλλοι οχι.

 

 

αρνητικα : 

 

1) παρατηρησα cover lag  σε τουλαχιστον 2 φασεις  και trade kill 4-5 φορες ( παλια καλη frostbite ), αυτα με smoothing factor 0% και 55ms ping, 1-2 server  που μπηκα ειχανε απαλεψιες,  δεν ειδα  το τρελο το packet loss ουτε ειχε το τρελο warping-rubber banding

2) πρεπει οπωςδηποτε να μπει  ADS sensitivity slider και επιλογη για να απενεργοποιησουμε το ψευτο-lean, επισης αμα δεν ειχε prone δεν θα με χαλαγε καθολου tongue.png   

3) παραμενει αρκετα βαρυ, με 4690k 4.4ghz - 6gb ram DDR3 (dual channel 1600mhz CL9)- gtx 480 (347.09 WHQL)   ειμαι σε καποιες φασεις γυρω στα 43-57fps και το "νιωθω" ασχημα λογω input lag, 1680*1050 120hz - AA/post AA off - terrain/effects/decoration medium - textures/mesh high - lighting/post process low, αμα ειχα καλυτερη καρτα και πιο γρηγορη ram θα εβαζα 2x MSAA μαζι με post AA στο low γιατι πραγματικα τα jaggies ειναι απαλευτα, user.cfg εχω τα παρακατω 

 

 

perfoverlay.drawfps 1

gametime.maxvariablefps 125
RenderDevice.RenderAheadLimit 1
WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0
WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 256
WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0
WorldRender.LightTileCsPathEnable 0
WorldRender.PlanarReflectionEnable 0

 
 
4) το bank heist δεν μου φαινεται balanced για engineer, ισως αμα ειχανε μονο αυτοι explosives / defuse kits ?  (RTCW φαση)
 
5)  πολυ grinding μεχρι να μαζεψεις τα γκαφρα για P90 / AKM / defib, οσο σκεφτομαι οτι θα πρεπει να το επαναλαβω αυτο και μετα την beta ...  
 
6) θα ηθελα ενα μικρο buff στο M79 tongue.png - MSRP επρεπε να εχει γυρω στα 30 ευρω, οπως να'χει για 20-25 ευρω απο κλειδαδικο το κοβω, εχω να αγορασω hardcopy  απο το bad company 2 και ειμαι καλα ....  
Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα BF έχουν καταντήσει πολύ "casual", γεμάτα easter eggs (κλπ) και προβλήματα τα οποία ξενερώνουν όποιους παίζουν το game για να γίνουν καλύτεροι και να αισθάνονται ότι επιτυγχάνουν κάτι. Εννοείται πως παίζουμε παιχνίδια για να διασκεδάζουμε αλλά μερικοί ψάχνουμε και κάτι επιπλέον. Το BF3 ήταν το τελευταίο που μπορούσες να είχες μια ωραία εμπειρία "μάχης" με συνεργασία μεταξύ της ομάδας.

Έγινε επεξεργασία από Johnny6RED
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πολύ η beta, ειχα παίξει και την προηγούμενη το καλοκαίρι και είναι πολυ πιο ραφιναρισμένη.

 

Μόνο το Heist δοκίμασα, αρκετά ενδιαφέρον. Δε ξέρω αν αξίζει για 60 ευρώ, για κανα 30άρι ειναι μια χαρά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Battlefield Hardline Beta PC Patch (~50mb)

 

February 9th Hardline Beta PC Patch Notes:

Weapons Tuning:
- 870P Magnum effective range reduced
- M16 m416 damage lowered and increased recoil
- RO933 reduced recoil and reduced damage
- Uzi increased hip fire accuracy
- P90 increased spread
- Swapped M/45 and G36c to cops
- Swapped UMP and M416 to criminals
- Reduced effective range .338 magnum rounds
- Reduced 9mm damage Reduced 556x45mm damage (Assult rifles and smgs)
- Reduced Spas 12 damage
- Fixed bug with magnum round recoil where people were losing kills

Gadget Tuning:
- Reduced the cooldown time of the med and ammo packs
- Increased the resupply time for Breaching Charges
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το 3 είχε σε κάποια σημεία καλύτερο ήχο, αλλά εκεί που χάνει με διαφορά είναι στη συνολική ατμόσφαιρα που δημιουργεί ηχητικά σε σχέση με το BC2

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλάβω κάτι το οποίο είναι πέρα για πέρα ξεκάθαρο…. Το συγκεκριμένο game δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα dlc (έχω χαζέψει gameplay του παιχνιδιού μέσα από twitch). Προκειμένου να αρμέξουν την αγελάδα (διότι περί αυτού πρόκειται) το λανσάρουν σαν καινούργιο game. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, υπάρχουν τόσα πολλά πιτσιρίκια εκεί έξω που με την αγορά του εν λόγο τίτλου, θα τους κάνουν μάγκες. Over and out…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.