Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

έχουμε βάλει mr γιατί αν το κλείσουμε, μπαίνει ο οποιοσδήποτε και νομίζει πως είναι λούνα παρκ στου Ρέντη.

μπες σε κάποιον ξένο σέρβερ, κανε Δύο τρεις καθαρούς αγώνες και θα είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Η βαθμολογία σου ανεβαίνει πιο γρήγορα αν οδηγείς κοντά με άλλους οδηγούς χωρίς να τρακάρεις. Οπότε ή θα μπεις μόνος σε server με MR ή θα πεις σε κάποιον από εδώ να κάνετε 3-4 γύρους ο ένας πίσω απ τον άλλον και θα ανέβεις C αν όχι και Β

Link to comment
Share on other sites

@GoMaR @konnos @Georgiadis Giorgos @liakjim εχθες που μπήκα να τρεξω με τη Ferrari 643(zandvoort) , ενω εκανα practice εβγαλε το εξής μήνυμα :

You descended to www.minorating.com Grade C (Reason: archiving old sessions) χωρις να τρακάρω ή να κανω κατι παράλογο......

στον αγωνα μου εβγαλε μηνυμα οτι ξαναμπαινω Grade B....... και αργοτερα στον αγώνα μου εβγαλε παλι το αρχικό μηνυμα (παλι C).....

ξερει κανεις τι σημαινει αυτή η αιτιολογία ; (archiving old sessions?)

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος aKosmas έγραψε:

@GoMaR @konnos @Georgiadis Giorgos @liakjim εχθες που μπήκα να τρεξω με τη Ferrari 643(zandvoort) , ενω εκανα practice εβγαλε το εξής μήνυμα :

You descended to www.minorating.com Grade C (Reason: archiving old sessions) χωρις να τρακάρω ή να κανω κατι παράλογο......

στον αγωνα μου εβγαλε μηνυμα οτι ξαναμπαινω Grade B....... και αργοτερα στον αγώνα μου εβγαλε παλι το αρχικό μηνυμα (παλι C).....

ξερει κανεις τι σημαινει αυτή η αιτιολογία ; (archiving old sessions?)

 

Μου το έχει βγάλει και μένα αλλά μάλλον δεν το εννοούσε.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει βγάλει και μένα αλλά μάλλον δεν το εννοούσε.:hehe:


To εννοούσε.
Είναι αυτό που λέει ο Ιάσονας.
Ο κώδικας βλέπει και τις εξόδους.
Έχουν πολύ μικρή επίπτωση βέβαια οπότε λογικά ήταν ακριβώς στο όριο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως μου έχει συμβεί σε Practice στον GG, σε άγνωστη πίστα για μένα όπου στη διάρκεια του με πολλές εξόδους στην εκμάθηση, να πέσω από Β σε κάτω από C και να φάω προσωρινή πόρτα μέχρι να το ανεβάσω ξανά.
Αν θέλετε να το ανεβάσετε, μπείτε σε αγώνα σε server που προσοχή να έχει Minorating! και να είναι από Ν level. Τρέξε τον αγώνα, δεν χρειάζεται να 'σαι γρήγορος. Κόλλα πίσω από τον πιο αργό, πρόσεξε μην πέσεις πάνω του. Όσο πιο κοντά είσαι με κάποιον και για μεγάλη διάρκεια, ανεβαίνεις και πιο γρήγορα ;) Προσοχή μόνο στα φρένα του μπροστινού σου :excl:

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα που του έβγαλε είναι επειδή το MR κοιτάει τα τελευταία 5000 χλμ ας πούμε (δεν έχω ασχοληθεί οπλυ οπότε δεν ξέρω πόσα "θυμάται") και βγάζει τα στατιστικά του, οπότε όσο οδηγάς, το φάσμα των km που έχεις κάνει αλλάζει, και αλλάζει και ο μέσος όρος, οπότε και το Rating ανάλογα τι έχεις κάνει στα τελευταία.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα που του έβγαλε είναι επειδή το MR κοιτάει τα τελευταία 5000 χλμ ας πούμε (δεν έχω ασχοληθεί οπλυ οπότε δεν ξέρω πόσα "θυμάται") και βγάζει τα στατιστικά του, οπότε όσο οδηγάς, το φάσμα των km που έχεις κάνει αλλάζει, και αλλάζει και ο μέσος όρος, οπότε και το Rating ανάλογα τι έχεις κάνει στα τελευταία.

Ισχύει αυτό, βασικά τα 1000 τελευταία χιλιόμετρα κοιτάει, αλλά αφού ήταν μόνος του, θα έπρεπε όσο οδηγάει να βελτιώνονται τα στατιστικά. Όχι να πέσει.

Άρα είναι επειδή είχε εξόδους.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, liakjim said:

Ισχύει αυτό, βασικά τα 1000 τελευταία χιλιόμετρα κοιτάει, αλλά αφού ήταν μόνος του, θα έπρεπε όσο οδηγάει να βελτιώνονται τα στατιστικά. Όχι να πέσει.

Άρα είναι επειδή είχε εξόδους.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι απαραίτητο αυτό. sorry :p

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2017 at 4:09 ΜΜ, το μέλος liakjim έγραψε:

Περίεργο.

Δεν είναι βρε.

Πες οτι για τα τελευταια 1000χλμ έχουν συμβει τα εξής:

Μια φοβερή μάχη από το 0χλμ έως το 100χλμ που σου δίνουν 2 πόντους/χλμ = 200πόντους και μετά 900χλμ προπόνηση χωρίς εξόδους που σου δίνουν 0,2πόντους/χλμ = 180πόντους.

Άρα  = 380 π / 1000χλμ 

 

Άν κάνεις άλλα 100χλμ προπόνηση θα πάς στους 0,2p Χ 1000= 200 πόντους  αφού υπολογίζουμε τα 1000 τελευταία.

:)

 

Τα νούμερα είναι τυχαία εννοείται

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2017 at 7:50 PM, kimigaz said:

Καλησπέρα, αγόρασα πριν κάνα μήνα την πρώτη μου τιμονιέρα (T150) και έχει καμιά βδομάδα που πήρα και το AC...
Μπορώ να συμμετέχω και εγω στους αγώνες που διοργανώνετε?
Μέ λένε Λευτέρη είμαι 28 από Σκιάθο.

Λευτέρη είχες μπει στον WAMTA server εχθές, ελπίζω να μη τρόμαξες από τον χαμό... 

Είναι καλύτερα να πάρεις μέρος στα gatherings πρώτα μέχρι να συμπληρώσεις ώρες πίσω από το τιμόνι και μετά χώνεσαι στα βαθιά !

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ.. δοκιμαστικός αγώνας ήταν :)

1 minute ago, kimigaz said:

Ναι είχα μπει και τα έκανα μαντάρα.. συγνώμη!
θα κάνω λίγο καιρό να ξαναμπώ μέχρι να μάθω να το χειρίζομαι καλύτερα.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.