Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Τα καλά (νομίζεις) της επαρχιακής πόλης. Βρίσκομαι σε 5 λεπτά (κυριολεκτικά) στις υπηρεσίες, τράπεζες κ.τ.λ. κ.τ.λ., αλλά θέλω μισή ώρα τουλάχιστον για να τελειώσω κάθε δουλειά. Βλέπετε, είναι ο μήνας των αδειών και οι υπηρεσίες υπολειτουργούν, γιατί "τι να σου κάνω ρε φίλε, δεν βλέπεις ότι είμαι μόνος μου (και άλλοι τρεις δίπλα πίνουν καφέ και κάνουν τσιγάρο;)". Παλιοκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ένας ξάδερφος θέλει να φτιάξει ψηφιακή υπογραφή ή κάτι τέτοιο μέσω της Αρχή Πιστοποίησης του Ελληνικού Δημοσίου (ΑΠΕΔ)

Λεπόν, GREEK GOVERNMENT POWER ή αλλιώς που πάνε οι φόροι μας

 

Σύμφωνα με τις οδηγίες μόνο οι IE 8-10 μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Βήμα 4: Προετοιμασία Υπολογιστή

Δηλαδή δεν μπορεί να κάνει κανείς την διαδικασία μιας και όσοι έχουν Windows 7 πιθανόν είναι ήδη στην έκδοση 11 του ΙΕ.

Στέλνω μήνυμα να τους ρωτήσω αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο IE 11, μπας και δεν έχουν ενημερώσει την σελίδα των οδηγιών. Αποτέλεσμα να μου σκάσουν επιτόπου 3 μηνύματα λάθους στον yahoo λογαριασμό που τους έδωσα για να με ενημερώσουν. Ωραία....

Τα πάντα λειτουργούν ρολόι.....

GREEK GOVERNMENT POWER

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εγω για ψηφιακή υπογραφή, την οποία έβγαλα σε 5 λεπτάκια,  με ρωτήσανε αν θέλω flyer με οδηγίες για win/mac και IE/FF/Safari.

Μιλάμε για ΚΕΠ Νέου Πετριτσίου, έτσι. Το πιο άκρη θεού ΚΕΠ της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, tommybertsen said:

Και γιατί χρειάζεσαι Win 7 στο pc σου φίλε μου; Μια χαρά είναι και τα Windows 98 (SE) :p 

Ούτε προβλήματα ούτε τίποτα. Θα είχες τελειώσει by now :p 

Τους αδίκησα. Μου απάντησαν. Δεν υποστηρίζεται ο 11. ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ να αναβαθμίσουν στο μέλλον το σύστημα, αλλά η αναβάθμιση αυτή ακόμα εκκρεμεί. Ξαφνιαστήκατε;

Σαν να λέμε "Φτιάχνω drive in όπου θα επιτρέπω την είσοδο μόνο σε αυτοκίνητα που λειτουργούν με κάρβουνο".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yanni said:

Τους αδίκησα. Μου απάντησαν. Δεν υποστηρίζεται ο 11. ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ να αναβαθμίσουν στο μέλλον το σύστημα, αλλά η αναβάθμιση αυτή ακόμα εκκρεμεί. Ξαφνιαστήκατε;

Σαν να λέμε "Φτιάχνω drive in όπου θα επιτρέπω την είσοδο μόνο σε αυτοκίνητα που λειτουργούν με κάρβουνο".

Δεν έχω ασχοληθεί με τα του Δημοσίου, αλλά απ' ότι βλέπω το πιστοιποιητικό του site τους είναι υπογεγραμμένο από άλλο CA. Το πιο πιθανό είναι ότι το περιβάλλον διαχείρισης τους παρέχεται έτοιμο στα πλαίσια σύμβασης και ότι ο πάροχος δεν το έχει ενημερώσει.

Μου έχει συμβεί και σε περιβάλλον διαχείρισης άλλων CA...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Λεφτά υπάρχουν τελικά :hehe:  Μόλις έλαβα κλήση ότι κέρδισα 850€ για αγορές σούπερ μάρκετ  :hehe: Από αυτό το νούμερο. :p 

Ε συνέχεια τέτοια νούμερα παίρνουν και εδώ, ειδικά από Θεσσαλονίκη. 

 

Εχω κανει λιστα και ανάλογα τα κέφια μιξαρω υφος και ατάκες Φουσεκη και τους απαντάω αμα εχω όρεξη . :-p

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tommybertsen said:

Αυτόματος τηλεφωνητής ειναι, τι να απαντήσω; 

 

Θέλω να σχολιάσω τη δευτερεύουσα πρότασή σου και τον τονισμό, αλλά είμαι τόσο χαρούμενος που λέω: "Ας πάει το παλιάμπελο!".

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεσαι την Όλγα σου, φίλε μου και να χαίρεστε τις Όλγες σας (όσοι έχετε). Οι υπόλοιποι, να χαιρόμαστε τις γυναίκες μας/φίλες/συμβίες, γιατί, όπως έχει πει και κάποιος σοφός, πίσω από κάθε επιτυχημένο άνδρα, κρύβεται μια ακόμη πιο επιτυχημένη γυναίκα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.