Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

11 hours ago, tommybertsen said:
menios-fouthiotis--1024x616.jpg
WWW.IN.GR

Αίσθηση έχει προκαλέσει η αποκάλυψη του αντιδήμαρχου Ραφήνας, Χρήστου Τσεμπέρη, σχετικά με τον Μένιο Φουρθιώτη

 

Ασδασδφασδφ

 

Έλα γράψε ρε παρακαλώ ότι δεν ισχύει να συνεχίσουμε τις καλημέρες μας...γράψεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος schumifer έγραψε:

 

Έλα γράψε ρε παρακαλώ ότι δεν ισχύει να συνεχίσουμε τις καλημέρες μας...γράψεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Μακάρι να μπορούσα :hehe: (όχι για να συνεχίσετε τις καλημέρες όμως :bleh: )

 

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
ac7ae3ed3ce6457591476d4f9699b019.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Αποφασίζει για πρόστιμα και άλλες κυρώσεις η ΕΕΤΤ μετά από τις χιλιάδες καταγγελίες καταναλωτών.

Έρχεται το πασχαλινό αρνί...

To κορυφαίο έγινε με συνάδελφο. Συνεργαζόμαστε με την ACS. Περίμενε δέμα  και του έστειλαν μήνυμα ότι δεν τον βρήκαν, την ώρα που ήμασταν στη δουλειά :hehe: (προφανώς είχε δηλώσει την διεύθυνση της δουλειάς :p )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μακάρι να μπορούσα :hehe: (όχι για να συνεχίσετε τις καλημέρες όμως :bleh: )

 

To κορυφαίο έγινε με συνάδελφο. Συνεργαζόμαστε με την ACS. Περίμενε δέμα  και του έστειλαν μήνυμα ότι δεν τον βρήκαν, την ώρα που ήμασταν στη δουλειά :hehe: (προφανώς είχε δηλώσει την διεύθυνση της δουλειάς :p )

Καιρός ηταν. Και οι αλλες εταιρίες τα ιδια κανουνε. Στην μητέρα μου η Speedex εδωσε πακέτο που ειχε παραγγείλει σε άλλη γειτόνισα (που ειχε παραγγελία και εκεινη) γιατι οπως της ειπανε δεν εχουν χρονο να χτυπανε σε ολα τα διαμερίσματα για παραδόσεις και μιας και δεν ηταν συστημενο το δωσανε στην γειτόνισα να της το δώσει. Στην γυναικα μου η Γενική Ταχυδρομική εστειλε μνμ οτι περασαν και δεν την βρήκαν (παρόλο που ηταν ολη μερα σπιτι).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, steve_m said:

για αυτο το λογο αντικαταβολη  παντα και αστους να στοκαρουν τις αποθηκες τους μεχρι να φρακαρουν

 

Αν κουβαλούσαν μαζί τους POS καλά θα ήταν (δεν ξέρω αν και ποιοι το κάνουν)

Link to comment
Share on other sites

APTH.jpg
WWW.KATHIMERINI.GR

Τη συλλογή χρημάτων από το διδακτικό και το διοικητικό προσωπικό του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, όχι για τις ζημιές ύψους δεκάδων χιλιάδων ευρώ που προκάλεσαν...

 

Είναι μέχρι να τους χτίσουν και αυτούς

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2021 at 11:17 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:
menios-fouthiotis--1024x616.jpg
WWW.IN.GR

Αίσθηση έχει προκαλέσει η αποκάλυψη του αντιδήμαρχου Ραφήνας, Χρήστου Τσεμπέρη, σχετικά με τον Μένιο Φουρθιώτη

 

Ασδασδφασδφ

Τώρα αυτός από τη κινδυνεύει και πρέπει το κράτος (δηλαδή όλοι εμείς ) να πληρώνει 14 αστυνομικούς για να  τον φυλάνε ;  Απορία το έχω δεν το λέω ειρωνικά . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος GEORGIOS έγραψε:

Τώρα αυτός από τη κινδυνεύει και πρέπει το κράτος (δηλαδή όλοι εμείς ) να πληρώνει 14 αστυνομικούς για να  τον φυλάνε ;  Απορία το έχω δεν το λέω ειρωνικά . 

 

Ότι αγαπας το φυλάς. Με ποιό κόμμα κατεβαίνει και αυτός ο κλόουν είπαμε?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Με ποιό κόμμα κατεβαίνει και αυτός ο κλόουν είπαμε?


έχει κατέβει με κόμμα αυτός; Για σκέτο σούργελο -βυσματοειδές- τον είχα. Έχω χάσει επεισόδια;

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Η Amazon γνωρίζει πολύ καλά ότι οι διανομείς της ουρούν σε μπουκάλια και να αφοδεύουν σε σακούλες

 

Παράθεση

Με τη διαρροή ενός υπομνήματος αποκαλύπτεται το ψέμα της εταιρείας του Τζεφ Μπέζος Amazon για τις συνθήκες εργασίας των διανομέων της. Την Πέμπτη η πολυεθνική εταιρεία διέψευσε και αρνήθηκε τις καταγγελίες ότι οι δικοί της διανομείς και οδηγοί  αναγκάζονται να ουρούν σε μπουκάλια και να αφοδεύουν σε σακούλες καθώς δεν τους δίνεται η δυνατότητα πρόσβασης σε τουαλέτες εν ώρα της εργασίας τους.

Το υπόμνημα (memo) που δόθηκε στη δημοσιότητα δείχνει ότι η εταιρεία είχε επίγνωση του εν λόγω προβλήματος εδώ και αρκετούς μήνες, αλλά δεν έκανε κάτι για να αλλάξει η κατάσταση.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GEORGIOS said:

Τώρα αυτός από τη κινδυνεύει και πρέπει το κράτος (δηλαδή όλοι εμείς ) να πληρώνει 14 αστυνομικούς για να  τον φυλάνε ;  Απορία το έχω δεν το λέω ειρωνικά . 

 

3 hours ago, salde said:


έχει κατέβει με κόμμα αυτός; Για σκέτο σούργελο -βυσματοειδές- τον είχα. Έχω χάσει επεισόδια;

 

3 hours ago, Rusty_Cookie said:

 

Ότι αγαπας το φυλάς. Με ποιό κόμμα κατεβαίνει και αυτός ο κλόουν είπαμε?

 

"Η απάντηση της αστυνομίας

«Σχετικά με δημοσιεύματα στο διαδίκτυο περί φύλαξης δημοσιογράφων, ενημερώνουμε ότι δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα» απάντησε με ανακοίνωσή της η αστυνομίας."

 

Αυτό το διάβασε κανείς;  ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, l2phile said:

Αυτό το διάβασε κανείς;  ?

 

Εγώ το διάβασα, αλλά είχα διαβάσει πρόσφατα και για τους 30 αόρατους αναρχικούς που είχαν επιτεθεί εναντίον των αστυνομικών πριν πλακώσουν στις φάπες τον άλλο στη Ν. Σμύρνη και αρχικά το είχα πιστέψει, οπότε πλέον κρατάω μικρότερο καλάθι. Και για τις δύο πλευρές "documents or it didn't happen".

 

Αν υπήρχε τρόπος να αιτηθεί κάποιος στοιχεία και να λάβει επίσημη υπηρεσιακή απάντηση (α λα Freedom of Information Act), ίσως υπήρχε έδαφος συζήτησης. Στο μεταξύ, αναγκαστικά είναι δουλειά των δημοσιογράφων να αναζητήσουν πηγές.

 

Βέβαια φαίνεται ότι και για άλλα που παραδοσιακά αναρτώνται στη Διαύγεια επικρατεί πια η λογική "περάστε από το γραφείο μου να τα δείτε", οπότε δεν είμαι πολύ αισιόδοξος.

 

Καλησπέρα είπαμε; ?

  • Like 5
  • Agree 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Το διακινούν λίγες μέρες l2. ένας αντιδήμαρχος κάτι είπε, αρχικά το θεώρησα ανύπαρκτο, κατασκευασμένο. Αναπαράγεται όμως δεξιά κι αριστερά. Έχω και το μέγκα χρυσομαυρο τέρας τρολ τον Κούκη που με ανταγωνίζεται να προσπαθεί να με βάλει να ψάξω αν ήταν υποψήφιος σε κόμμα. Ακολουθώ γραμμή acct, δεν ενδίδω. Τραβάτε να ασχοληθείτε κι οι τρεις σας με την διαβούλευση μπας και έχει νόημα εκεί να στείλουμε συμμετοχή. Κάντε έναν κόπο να διαβάσετε το κείμενο της ΕΕΤΤ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφικές και… rapid διαδικασίες για 10 εκατ. τεστ με 40 εκατ. ευρώ μέχρι το Σάββατο


 

Παράθεση

 

Παραμονές της εθνικής επετείου και μέσα στη νύχτα προχώρησε η κυβέρνηση στην προκήρυξη «διαγωνισμού» για την προμήθεια των ταχέων διαγνωστικών τεστ με τη διαδικασία του self testing

 

Όπως μπορεί να διαπιστώσει όποιος διαβάσει την προκήρυξη που εκδόθηκε λίγο πριν τα μεσάνυχτα της Τετάρτης, η Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας ζητά προσφορές «με την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής» για την προμήθεια 10.000.000 ταχέων διαγνωστικών τεστ με τη διαδικασία του self-testing, σε μία διαδικασία όπου η διορία υποβολής προσφορών λήγει μόλις τα μεσάνυχτα του Σαββάτου, και ημερομηνία αποσφράγισης των προσφορών την επόμενη το πρωί. Εάν κανείς εξαιρέσει τη σημερινή αργία, τότε οι ενδιαφερόμενοι έχουν δύο ημέρες στη διάθεσή τους για την υποβολή προτάσεων.

 

 

Siemens Γράφει ο Πολάκης 

 

 

ExbQm5pWEAM1nXZ?format=jpg&name=large

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος l2phile έγραψε:

 

 

 

"Η απάντηση της αστυνομίας

«Σχετικά με δημοσιεύματα στο διαδίκτυο περί φύλαξης δημοσιογράφων, ενημερώνουμε ότι δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα» απάντησε με ανακοίνωσή της η αστυνομίας."

 

Αυτό το διάβασε κανείς;  ?

Αλήθεια; Σαν την ΓΑΔΑ ένα πράγμα που αρνείται τα πάντα σχετικά με το παλικάρι και τον εξευτελισμό του. Απλά είπε το παλικάρι να βγει να πει την μαλακία του.

Γιατί να πιστέψουμε την απάντηση της αστυνομίας; 

Feel free to believe it tho

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dell_XPS_13_Intel_Justin_MacBook_Pro_Jus
WWW.NOTEBOOKCHECK.NET

The five new “Justin Gets Real” videos from Intel will likely make you laugh, but it seems unlikely that’s what Team Blue was gunning for when the company managed to snatch up "Get a Mac" veteran...


έβγαλε η intel διαφημιστική καμπάνια να κοροϊδέψει τον αρχηγό, εμένα (οκ pc γουιντοου έχουμε αλλά στα κινητά δέρνουμε χωρίς οίκτο), τον Κούκη (κάπου είχε πει ότι είναι αππλμπόυ) και τα Mac Book. Ο Τζάστιν της διαφήμισης ήταν παλιότερα σε διαφημιστικές καμπάνιες της Apple (Get a Mac).
Δεν ήταν καλή ιδέα για την intel.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αλήθεια; Σαν την ΓΑΔΑ ένα πράγμα που αρνείται τα πάντα σχετικά με το παλικάρι και τον εξευτελισμό του. Απλά είπε το παλικάρι να βγει να πει την μαλακία του.

Γιατί να πιστέψουμε την απάντηση της αστυνομίας; 

Feel free to believe it tho

Αρνούμαι να πιστέψω ότι ένα τόσο σημαντικό πρόσωπο, ένας τιτάνας του πολιτισμού μας, ένας ακάματος εργάτης της τέχνης, δεν έχει 45 μάστορες και 60 μαθητάδες, συγγνώμη, αστυνομικούς να τον φυλάνε.

Μένιο θα λέτε και θα κλαίτε...

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Αρνούμαι να πιστέψω ότι ένα τόσο σημαντικό πρόσωπο, ένας τιτάνας του πολιτισμού μας, ένας ακάματος εργάτης της τέχνης, δεν έχει 45 μάστορες και 60 μαθητάδες, συγγνώμη, αστυνομικούς να τον φυλάνε.

Μένιο θα λέτε και θα κλαίτε...

To τσίρκο θέλει κλόουν, μην το ξεχνάς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.