Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Ευχαριστώ! Όσον αφορά το ξύλο κοπής κάτι κάνω λάθος γιατί ποτέ δεν μου κράτησε πολύ και κατέληξε στα σκουπίδια γιατί είτε άνοιγε είτε γινόταν κυρτό. Τώρα για το μαχαίρι μάλλον θα χρειαστεί να περιμένει. Νόμιζα ότι ήταν κάποιο πιο φθηνό και όχι Wüsthof. Όπως και να έχει μπήκε στα υπόψιν μέχρι να μαζέψω χρήματα

Τέλειο! Μακάρι και εγώ με κάθε αγώνα να τρώγαμε με την παρέα μου τέτοια! :) Εκείνο δεξιά δίπλα από τα λουκανικοπιτάκια τι είναι;

 

Το μαχαίρι τα λεφτά του τα αξίζει, αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς λιγάκι παραπάνω με την κουζίνα και τα φαγητά.

 

Για εμένα πέρα από την παρασκευή του φαγητού που γίνεται αποκλειστικά από εμένα, αποτελεί και ευχαρίστηση και ένα μέσο "defrag" του μυαλού μου από την καθημερινότητα.

 

Γιαυτό και επένδυσα σε κάτι πιο καλό. Σίγουρα όμως δεν θα αλλάζω κάθε τρείς και λίγο, μιας και είναι αποδεδειγμένης ποιότητας τα προϊόντα της εταιρίας αυτής.

 

Αν τσεκάρεις στο site που σου είπα προηγουμένως, έχει και άλλα στο ίδιο μέγεθος, πιο οικονομικά.

 

 

Το ξύλο του IKEA μάλλον έκατσε να είναι νορμάλ σε μένα, καθώς δεν δείχνει να έχει και καμια τρομερά προσεγμένη κατασκευή. Έχει μια ελαφρά κυρτότητα και το δικό μου πάντως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξύλα κοπής που είναι φτιαγμένα από φαρδιά κομμάτια ξύλο που έχουν συγκολληθεί συνήθως χωρίζουν πάνω στη ραφή, όταν αλλάζει η κυρτότητα του ξύλου από την υγρασία των τροφών. Όσα είναι από πιο στενά κομμάτια, όπως του IKEA, απλά αλλάζουν λίγο σχήμα, αλλά δε χωρίζουν στη μέση.

 

Πάντως, υπάρχουν και καλές πλαστικές επιφάνειες αν σε ενοχλεί η συμπεριφορά του ξύλου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.