Jump to content



[Greek Gatherings 24-01-2016] Lotus Exige V6 Cup - Bridgehampton Race Circuit (Fall)


wolves

Recommended Posts

Ποσα rounds να ειναι ο αγωνας την Κυριακη; 

Εχετε αποψη οι πιο γρηγοροι;

Προτιμω εναν αγωνα. Νομιζω 20-22 γυροι ειναι καλα. ~23 γυρους βγαζει το full ντεποζιτο, οποτε εκει εχουμε ταβανι...

Εκτος αν προτιματε 2 αγωνες των 10-12 γυρων, αλλα φοβαμαι μην τραβηξει πολυ απο ωρα....

Link to comment
Share on other sites

Μετά απτην πρώτη μου επαφή κατάλαβα οτι α)θέλει πολύ υπομονή β)αν πάρεις λάθος γραμμή την πάτησες γιατί ουσιαστικά υπάρχει μόνο μία εκτός αν είσαι ταχυδακτυλουργός κ το μαζέψεις έγκαιρα γ)θέλει ιώβια υπομονή να μάθεις έστω κ που πάει κ να προσανατολιστείς γενικά δ)θυμήθηκα την υποστροφή που έχει το Λοτουσάκι ε)οτι θέλει κάψιμο κ υπομονή το ανέφερα? :)

 

Πάντως έχετε υπόψιν οτι σε πολύγυρο αγώνα θα υπάρξουν πολλές αγορές αγροτεμαχίων,μιας κ θα απαιτήσει επαναληψιμότητα πατημάτων στη μια κ μοναδική γραμμή που υπάρχει.Δυστυχώς στο σιμ ρέισινγκ η οδήγηση στα 7-8/10 είναι δυσκολότερη απ οτι στην πραγματικότητα -τουλάχιστον για μένα-.

 

Επίσης να αναφέρω οτι με εξέπληξε θετικά ο σεβασμός εντός πίστας αφού ήμουν προετοιμασμένος για περισσότερο γιούρια προσέγγιση,αλλά διαψεύστηκα πανηγυρικά.Προφανώς κάποιες επαφές θαναι μέσα στο πρόγραμμα αφού είμαστε άνθρωποι,αλλά ευτυχώς δεν είδα τον κακό χαμό των random public servers.

 

Προσωπικά αν κ δεν είμαι ανταγωνιστικός σε θέμα χρόνου θα προσπαθήσω να τρέξω την Κυριακή,μιας κ γράφω μάθημα την Τρίτη.

 

υγ:ξέχασα να αναφέρω τον άθλιο ήχο χλωροκοπτικού είτε εντός είτε εκτός πίστας,αλλά συγχωρείται ελέω φυσικής.

 

υγ2:στατιστικά για το σέρβερ υπάρχουν γιατί κοίταξα τα διάφορα νήματα κ δεν βρήκα κάτι? edit άκυρο το βρήκα :)

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειτε θα το πας με default TC και θα ακολουθησεις την πεπατημενη γραμμη, ειτε θα βαλεις TC 3/3(ή και off), θα ανεβασεις psi στα λαστιχα και θα "παιξεις" με την γραμμη σου τοποθετωντας το αυτοκινητο νωριτερα...

 

Ο δευτερος τροπος αν και σαφως πιο δυσκολος, ειναι πολυ διασκεδαστικος :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@GoMaR, Ιασονα ειμαι ενα με δυο δεκατα πιο αργος με TC off...θελει ποδι πεπουλο :D

 

Σημερα που ειμαι ξεκουραστος(κ νηφαλιος), θα πεσουν εκτεταμενες δοκιμες ^_^

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειτε θα το πας με default TC και θα ακολουθησεις την πεπατημενη γραμμη, ειτε θα βαλεις TC 3/3(ή και off), θα ανεβασεις psi στα λαστιχα και θα "παιξεις" με την γραμμη σου τοποθετωντας το αυτοκινητο νωριτερα...

 

Ο δευτερος τροπος αν και σαφως πιο δυσκολος, ειναι πολυ διασκεδαστικος :)

Για να πω την αλήθεια λόγω συνήθειας δε δοκίμασα καθόλου με TC,μιας κ έστω με βασικό modulation του γκαζιού το αμάξι πατάει μια χαρά -δεν έχει τόση δύναμη ώστε να ανοίξει την τροχιά του άλλωστε-

 

Λόγω εγγενούς υποστροφής αναγκαστικά πρέπει να στρίψεις πολύ νωρίτερα,πράγμα που σε συνδυασμό με τις τυφλές στροφές θέλει πολλούς γύρους για να νιώσεις ψιλοσίγουρος για τα πατήματά σου.

 

Με τις πιέσεις δεν ασχολήθηκα καθόλου,το μόνο που έκανα ήταν να μειώσω στα 20 λίτρα αν θυμάμαι καλά το καύσιμο.

 

Για το διασκεδαστικός δεν ξέρω,μαζοχιστικός όμως σίγουρα :lol: :lol:

 

Είχα καιρό πάντως να ''ταλαιπωρηθώ'' τόσο σε εκμάθηση νέας πίστας,αφού τις περισσότερες φορές μέσα στους πρώτους 10-15 γύρους έχω βρει ένα αξιοπρεπή ρυθμό.Η συγκεκριμένη πίστα όμως είναι ταλαιπωρητικά απαιτητική. :suicide:

 

υγ:υπάρχει μήπως ts για τον αγώνα?

Έγινε επεξεργασία από sosna
Link to comment
Share on other sites

Car: Lotus Exige V6 Cup

post-42672-0-98931100-1453064514_thumb.j

 

Track: Bridgehampton Race Circuit (Fall)

post-42672-0-36464400-1453064525_thumb.j

 

Κατεβαστε την πιστα απο εδω:
Bridgehampton Race Circuit | RaceDepartment

 

Eιναι γνωστο οτι, γενικως, ειμαι κατα των mods, αλλα... παντα θα υπαρχει ενα αλλα :p

 

TIME OF DAY: 12:00
WEATHER: Light Clouds
AMBIENT TEMP: 26 C
GRIP: Τα γνωστα μην τα επαναλαμβανουμε, 96% κλπ, κλπ....

 

Practice:  60 λεπτά, 20:15

Qualify :  15 λεπτά, 21:15

Race    :  20 laps, 21:30

 

 

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +



Σημαντικό:
  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application (DOWNLOAD)
  • Προτείνεται η χρήση teamspeak με push to talk.
  • Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak ή από το steam Steam Community :: Group :: Assetto Corsa Greek Gatherings.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τέλειος αγώνας.

 

Είχα μια επαφή με τον Παναγιώτη και τον περίμενα αλλά βλέποντας το replay , τελικά δεν έφταιγα. 

Δεν πειράζει , χαλάλι του.

Μπράβο σε όλους. Ο Ιάσονας μηχανή.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι να σκασω!!!

Ο αγωνας πηγαινε ΤΕΛΕΙΑ και πολυ καλυτερα απο οτι περιμενα..

Μεχρι που κρεμαστηκε η μπεμπα στο χερι μου γιατι <δεν της εδινα σημασια>!!!

 

Χαλαλι της ειναι με πυρετο!!

 

Wolves θα ειχαμε ωραια μαχη νομιζω!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

εμενα ποιος με κοπανησε παλι? ξεκινησα 5ος καποιος στην πρωτη στροφη εκλεισε την γραμμη του τοσο πολυ που επεσε πανω και ειχα κλεισει τεραμα δεξια οσο μπορουσα

ολοι μια χαρα στριψανε μονο εμενα κοπανησανε

απο εκει και περα επεσα στην αμμο βρεθηκα τελευταιος στην επομενη κολλησα στην αμμο με ψυχολογια τετοια ξενερωσα και βγηκα.....δεν το συζηταω για να καναμε restart? ξερω

(υπηρχε και μια ηρωνεια στο chat αλλα οκ)... ολοι ενατιον μου τον λογο δεν τον εχω καταλαβει αλλα αν σας κανει χαρουμενους ...μονο αν θελει καποιος ας μου το εξηγησει δεν εχω καταλαβει τον λογο

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλειος αγώνας.

 

Είχα μια επαφή με τον Παναγιώτη και τον περίμενα αλλά βλέποντας το replay , τελικά δεν έφταιγα.

 

Μπράβο σε όλους.

Δυνατός αγώνας φανταστική πίστα μπράβο Κώστα για την επιλογή . Συγνώμη παιδιά ήμουν κινούμενο εμπόδιο σήμερα  πάντως Δημήτρη δύσκολο συμβάν μου γλυστάει αλλά δεν μπαίνω στη λουρίδα σου τουλάχιστον έτσι φαίνεται από την κάμερα που το είδα χαχα,είναι από αυτά νομίζω που δεν φταίει κανείς παρ΄όλα αυτά περίμενες αυτό δείχνει πως πάλι σε αποστολή ήσουν ,οι φήμες περί ιπποτισμού μάλλον είναι απλά φήμες. :p

Lazy dog ταχύτατος  σε ταλαιπώρησα κι εσένα στην αρχή μετά παρέλαβα τον uhu kai ton Dimitri  xaxxa .

Πιο πολύ όμως χάρηκα τη μάχη με τον Κώστα στο τέλος, άξιος μπράβο .

Ευχαριστώ και τον Ιάσονα για το στήσιμο του σέρβερ .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.