Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/koronoios-mytilini-efyge-tzampa-leei-o-gios-tou-79xronou-pou-pethane/3406442/

 

Στην εκκλησία δεν είχε πάει ο ίδιος, αλλά η σύζυγός του η οποία νόσησε και μετέδωσε τον κορονοϊό στο σπίτι.

kokkalis-oh-snap.gif

 

0-1

 

Spoiler

Τι έγινε εκείνη την ημέρα πήγε, κόλλησε η μάνα μου κόλλησε τον πατέρα μου, πάει έχασα τον πατέρα μου προχθές».

kokkalis-oh-snap.gif

 

0-2

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

ΜΠΑΟΚ

Take It Back GIFs | Tenor

 

πριν 3 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

Κάπου στο Twitter είδα (δεν το βρίσκω τώρα) ότι έφυγε σήμερα και μια νεαρή σχετικά γυναίκα που υπάκουγε στα λεγόμενα των Αντωνιάδη και Βόβολη. Αυτούς δεν τους κάνει κανείς τίποτα; 

 

Και ο Πόντικας (όχι ο μετροπόντικας). 

Υποτίθεται η υπόθεσή τους είχε φτάσει στον εισαγγελέα. Από τότε, σιγή ιχθύος

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Snips said:

Κάπου στο Twitter είδα (δεν το βρίσκω τώρα) ότι έφυγε σήμερα και μια νεαρή σχετικά γυναίκα που υπάκουγε στα λεγόμενα των Αντωνιάδη και Βόβολη. Αυτούς δεν τους κάνει κανείς τίποτα; 

 

Εγώ διάβασα και για πολλούς που πέθαναν ενώ υπάκουγαν τυφλά μητσοτάκη, άδωνι, γεωργιάδη, βασιλακόπουλο, πορτοσάλτε.

 

Θα τους βάλεις και αυτούς φυλάκη? Ή μήπως έχεις στατιστικά ποιον "υπακούει" ο καθένας που πεθαίνει; Έχετε ξεφύγει έχετε λυσσάξει. Δεν ζούσα στον εμφύλιο, αλλά ανάλογη λύσσα πρέπει να ένιωθαν και τότε οι αντιμαχόμενοι....

 

 

ρε σεις επειδή πληροφορίες για το τι πραγματικά συμβαίνει δεν έχει κανένας μας, κολλήστε λίγο τα κομμάτια του παζλ

 

ενεργειακή κρίση aka "κλιματική αλλαγή"

πετρέλαιο γιοκ (δεν το λέμε γιατί θα γίνει της... πόπης)

ακριβαίνουν καύσιμα

μέχρι το 2030 καταργείται παντού το πετρέλαιο

covid 

εμβόλια

χωρίς να ανοίξει μύτη εξαφανίζονται θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα και γίνονται "προνόμια"

μείωση πληθυσμού

 

Συνθέστε το παζλ, όσοι μπορείτε. Η εικόνα που προκύπτει δεν είναι όμορφη, αλλά κάπου εκεί βρίσκεται η αλήθεια  κατά την ταπεινή και ψεκασμένη μου διαίσθηση

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gdp77 said:

 

Εγώ διάβασα και για πολλούς που πέθαναν ενώ υπάκουγαν τυφλά μητσοτάκη, άδωνι, γεωργιάδη, βασιλακόπουλο, πορτοσάλτε.

 

Θα τους βάλεις και αυτούς φυλάκη? Ή μήπως έχεις στατιστικά ποιον "υπακούει" ο καθένας που πεθαίνει; Έχετε ξεφύγει έχετε λυσσάξει. Δεν ζούσα στον εμφύλιο, αλλά ανάλογη λύσσα πρέπει να ένιωθαν και τότε οι αντιμαχόμενοι....

 

 

ρε σεις επειδή πληροφορίες για το τι πραγματικά συμβαίνει δεν έχει κανένας μας, κολλήστε λίγο τα κομμάτια του παζλ

 

ενεργειακή κρίση aka "κλιματική αλλαγή"

πετρέλαιο γιοκ (δεν το λέμε γιατί θα γίνει της... πόπης)

ακριβαίνουν καύσιμα

μέχρι το 2030 καταργείται παντού το πετρέλαιο

covid 

εμβόλια

χωρίς να ανοίξει μύτη εξαφανίζονται θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα και γίνονται "προνόμια"

μείωση πληθυσμού

 

Συνθέστε το παζλ, όσοι μπορείτε. Η εικόνα που προκύπτει δεν είναι όμορφη, αλλά κάπου εκεί βρίσκεται η αλήθεια  κατά την ταπεινή και ψεκασμένη μου διαίσθηση

 

 

 

Απίστευτο, απίστευτα επώδυνο. Θα παρακαλούσα να σου έχουν υποκλέψει το λογαριασμό, αλλά δε νομίζω ότι έχω ελπίδες

?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Εγώ διάβασα και για πολλούς που πέθαναν ενώ υπάκουγαν τυφλά μητσοτάκη, άδωνι, γεωργιάδη, βασιλακόπουλο, πορτοσάλτε.

 

Θα τους βάλεις και αυτούς φυλάκη? Ή μήπως έχεις στατιστικά ποιον "υπακούει" ο καθένας που πεθαίνει; Έχετε ξεφύγει έχετε λυσσάξει. Δεν ζούσα στον εμφύλιο, αλλά ανάλογη λύσσα πρέπει να ένιωθαν και τότε οι αντιμαχόμενοι....

 

 

ρε σεις επειδή πληροφορίες για το τι πραγματικά συμβαίνει δεν έχει κανένας μας, κολλήστε λίγο τα κομμάτια του παζλ

 

ενεργειακή κρίση aka "κλιματική αλλαγή"

πετρέλαιο γιοκ (δεν το λέμε γιατί θα γίνει της... πόπης)

ακριβαίνουν καύσιμα

μέχρι το 2030 καταργείται παντού το πετρέλαιο

covid 

εμβόλια

χωρίς να ανοίξει μύτη εξαφανίζονται θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα και γίνονται "προνόμια"

μείωση πληθυσμού

 

Συνθέστε το παζλ, όσοι μπορείτε. Η εικόνα που προκύπτει δεν είναι όμορφη, αλλά κάπου εκεί βρίσκεται η αλήθεια  κατά την ταπεινή και ψεκασμένη μου διαίσθηση

 

Πραγματικά δεν έχεις επαφή με κανένα νοσοκομείο; Ούτε με τους αριθμούς έχεις επαφή;

 

Είσαι δηλαδή σε μια ταράτσα  και είναι να πέσεις. Ή στο κενό ή σε ένα δίχτυ πιο δίπλα που δεν είσαι σίγουρος αν σε κρατήσει. Τι επιλέγεις; Το κενό;

 

Τώρα τα άλλα περί των 7 πληγών του Φαραώ.

Στην φουτάνα φουτανιές δεν περνάνε. Κάνε μια έρευνα αγοράς για να διαπιστώσεις πόσο κοντά στις θεωρίες είμαι και γω προτίστως. Αλλά είμαι και ρεαλιστής. Από την στιγμή λοιπόν που δεν επιλέγω να ζήσω σε βουνό χωρίς ταυτότητα, ΑΦΜ, και λογαριασμό στη Binance, αποδέχομαι να κολυμπήσω. 

Ναι μπορεί ο κόσμος να αλλάζει. Και ποιος είμαι εγώ να σταθώ εμπόδιο; 

ΟΙ άνθρωποι πεθαίνουν από τον Covid ναι η ού; Το εμβόλια προστατεύουν σε κάποιο βαθμό και ή ου; 

 

Πόσα παυσίπονα έχεις πάρει;

Πόσες αντιβιώσεις;

Πόσες κοκα-κολες έχεις πιει;

Πόσα σουβλάκια από γουρούνια που μεγάλωσαν με αντιβιοτικά έχεις φάει;

Πόσα Εξτρα-τυρογαριδακια που περιέχουν την ΑΩ-χιψιμεδικίνη-3 έχεις φάει;

Πόσα μήλα ραντισμένα με το MNJ-666 εντομοκτόνο έχεις φάει;

 

Γνωρίζεις τι επιπτώσεις έχουν ή θα έχουν όλα αυτά στην υγεία σου;

Διότι μας το κοπάνησες και αυτό σε προηγούμενο σχόλιο σου για τους αναμενόμενους θανάτους στα επερχόμενα έτη λόγω των εμβολίων. Ε ναι λοιπον. Και έτσι να είναι, θα ρισκάρω να πεθάνω σε λίγα χρόνια από πιθανή παρενέργεια, και να δω και το  matrix που θα γίνει πραγματικότητα, παρά τώρα παίζοντας το ειδικός στα Γήινα τεκτενόμενα. 

 

Αν κάποιοι άνθρωποι θέλουν να μειώσουν τον πληθυσμό, τότε καλά κάνετε και δεν εμβολιάζεστε. Αν κάποιοι άνθρωποι αποφάσισαν να καταργήσουν τα δικαιώματα των... άλλων ανθρώπων και σιγά σιγά να ψοφήσουμε όλοι, ει τι να κάνουμε! Τόσα δις εκατομμύρια χρόνια υπάρχει ο πλανήτης. Σιγά μη σκάσουμε. Άντε να δούμε και ποιος έχει δίκιο. Ο Dawkings ή ο Παϊσιος.

 

Αλλά όσο ζούμε και θέλουμε να λέμε ότι εξελισσόμαστε, υποτίθεται ότι πορευόμαστε με γνώμονα την επιστήμη και τον ορθολογισμό.

 

Κλείνοντας, επειδή είμαι πολύ κακός...

...κάρτα στο MSRP δεν θα πάρεις ποτέ.

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Η πιθανότητα να αποδειχθεί λάθος ο μη εμβολιασμός κάποιου ανθρώπου είναι πράγματι πολύ μεγάλη. Αλλά ήμαρτον με τις υπερβολές. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση στην επιβιωσιμότητα ενός υγιούς ανεμβολίαστου νέου που κόλλησε covid19 σε σχέση με πτώση από ταράτσα στο κενό. Χαλαρώστε λίγο. Λίγο λιγότερο άσπρο μαύρο δεν θα έβλαπτε. Ψεύτες βοσκοί δεν λείπουν από καμία πλευρά της διαφωνίας.

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Εγώ διάβασα και για πολλούς που πέθαναν ενώ υπάκουγαν τυφλά μητσοτάκη, άδωνι, γεωργιάδη, βασιλακόπουλο, πορτοσάλτε.

 

Σε αντίθεση με σένα, δεν περιμένουμε τις νουθεσίες της εμπροσθοφυλακής της μητσοτακικής αριστείας για να κάνουμε το αυτονόητο, ήτοι να εμβολιαστούμε, προστατεύοντας εαυτούς και αλλήλους.

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.

 

πριν 13 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Έχετε ξεφύγει έχετε λυσσάξει. Δεν ζούσα στον εμφύλιο, αλλά ανάλογη λύσσα πρέπει να ένιωθαν και τότε οι αντιμαχόμενοι....

Εσείς οι αρνητές έχετε λυσσάξει, που επιμένετε να μας τραβάτε στη λάσπη, πιστεύοντας τις πλέον γελοίες και εκτός κάθε λογικής συνωμοσιολογικές θεωρίες, για να μην προβείτε στην αυτονόητη πράξη ευθύνης κάθε σοβαρού και σκεπτόμενου πολίτη, αυτήν του εμβολιασμού.

 

πριν 13 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

ενεργειακή κρίση aka "κλιματική αλλαγή"

πετρέλαιο γιοκ (δεν το λέμε γιατί θα γίνει της... πόπης)

ακριβαίνουν καύσιμα

μέχρι το 2030 καταργείται παντού το πετρέλαιο

covid 

εμβόλια

χωρίς να ανοίξει μύτη εξαφανίζονται θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα και γίνονται "προνόμια"

μείωση πληθυσμού

Τι πίνεις; Μήπως έχεις εμβολιαστεί και οι παρενέργειες χτύπησαν την πόρτα σου χωρίς να το αντιληφθείς;

 

Υ.Γ. Ακόμα περιμένω να μας δείξεις τα επιστημονικά δεδομένα στα οποία βασίζεις όσα υποστηρίζεις. Μέχρι να το κάνεις αυτό, γράφεις ανοησίες, ενδεικτικές του πνευματικού σου επιπέδου.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2021 at 9:22 PM, GFFermari said:
emvolio_0.jpg?itok=mIKZ2dzw
WWW.PRONEWS.GR

«ΑΣΕΠ μόνο για εμβολισμένους - Να μην βρίσκουν εργασία οι ανεμβολίαστοι»

 

...λαδι εριξα στη φωτια σημερα ή οχι....?

 

 

Στα δύο κρατίδια της Αυστρίας, Salzburg & Oberösterreich (Άνω Αυστρία) από Δευτέρα ξεκινάει το lock down για ανεμβολίαστους.
Επίσης στην εργασία χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμού, νόσησης (6 μήνες), ή καθημερινό rapid / 48ωρο PCR. FFP2 μάσκες μόνο.
Εργαζόμενοι σε εστιατόρια, ski resorts, νοσοκομεία κτλ μόνο με εμβόλιο, νοσήσαντες στο 6 μηνο ή PCR. no rapid.
Σε μικρά events μέχρι 25 άτομα / μουσεία κτλ μόνο εμβολιασμένοι και νοσήσαντες.

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα είναι τόσο οι άνεργοι και επιδοματάκηδες που αμφιβάλλω αν θα χρειαστεί να κάνουν τεστ. 

Αντιθέτως αυστηρότερα μέτρα και ιδιαίτερα οικονομικά θα οδηγήσουν περισσότερους σε αυτή την επιλογή, να σταματήσουν να εργάζονται και να ζουν με επιδόματα αφού θα βγάζουν περισσότερα έτσι.

 

Λένε ότι οι ανεμβολίαστοι είναι περίπου 450.000

Μεγάλο ποσοστό από αυτούς είναι μειονότητες που δεν πρόκειται να εμβολιαστούν,έχουν την προστασία του κράτους 

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Σοκάρουν οι αποκαλύψεις για τον θάνατο μίας 51χρονης από κορωνοϊό στο νοσοκομείο Παπανικολάου της Θεσσαλονίκης. Σύμφωνα με πληροφορίες, απαιτούσε από τους γιατρούς να μη τη διασωληνώσουν.

Η 51χρονη που προσβλήθηκε και νόσησε από τον κορωνοϊό, όπως δήλωσε και η μητέρα της ήταν αρνήτρια του Covid-19 και του εμβολίου, άφησε τελικά την τελευταία της πνοή στο νοσοκομείο Παπανικολάου στη Θεσσαλονίκη.

Αν και τελικά η γυναίκα διασωληνώθηκε, ήταν ήδη αργά καθώς έχασε τη μάχη με τον κορωνοϊό μετά από 25 μέρες.

 

Η μητέρα της 51χρονης επιμένει παρά το θάνατο της κόρης της ότι το εμβόλιο δεν είναι καλό και καλώς δεν το έκανε. «Το εμβόλιο δεν είναι καλό» είπε και συμπλήρωσε πως ήταν «θέλημα Θεού, ο Θεός ήθελε να την πάρει».

 

Όταν έχει φτάσει η Ελλάδα, άτομα να πεθαίνουν και οι συγγενείς να είναι εντάξει λέγοντας ήταν θέλημα Θεού, τι περισσότερο περιμένουμε να γίνει;

:amen:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

christmas.jpg
WWW.NEWS247.GR

Παρά τα εμβόλια και τα μέτρα, ο κορονοϊός θα συνεχίσει να 'γυρίζει' τον πλανήτη τα επόμενα χρόνια και να προκαλεί προβλήματα στην καθημερινότητά μας, σύμφωνα με επιστήμονες.

 

"Το πόσο υψηλά θέλουμε να είναι αυτά τα ποσοστά καθορίζεται εν μέρει από τον εφησυχασμό μας και τη χαλάρωση ορισμένων από τους κανόνες που είχαμε. Πέρσι νομίζω ότι ήταν αυστηροί και φέτος είναι ανεπαρκείς"

 

Κατα τα άλλα,μέτρα μόνο για ανεμβολίαστους. :whistling:

Αστεία πράγματα.

Έγινε επεξεργασία από rory
  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

1. Πιθανότατα fake news, λείπει θεματικό περιεχόμενο, και λοιπά

2. Στην περίπτωση που δεν είναι fake news, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έφταιγε το εμβόλιο. Μήπως είχε κανένα τροχαίο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, rory said:
christmas.jpg
WWW.NEWS247.GR

Παρά τα εμβόλια και τα μέτρα, ο κορονοϊός θα συνεχίσει να 'γυρίζει' τον πλανήτη τα επόμενα χρόνια και να προκαλεί προβλήματα στην καθημερινότητά μας, σύμφωνα με επιστήμονες.

 

"Το πόσο υψηλά θέλουμε να είναι αυτά τα ποσοστά καθορίζεται εν μέρει από τον εφησυχασμό μας και τη χαλάρωση ορισμένων από τους κανόνες που είχαμε. Πέρσι νομίζω ότι ήταν αυστηροί και φέτος είναι ανεπαρκείς"

 

Κατα τα άλλα,μέτρα μόνο για ανεμβολίαστους. :whistling:

Αστεία πράγματα.

 

mode Armageddon

Ρε συ εδώ είναι γραμμένα όταν έλεγα το καλοκαίρι ότι ο ιός πάει διακοπές και θα έρθει το χειμώνα εδώ μερικοί γελάγανε και χλευάζανε κλπ κλπ

με αφορμή τον ιό γίνονται πολλά παράλληλα πράγματα ! όπου θα βρεθούμε μελλοντικά τετελεσμένων ενεργειών, τα υπόλοιπα είναι διαίρει και βασίλευε !

 

Mode THRISC θύρα 13

όλα είναι θέμα narative που λένε και στο χωριό μου, μέχρι στιγμής ότι είναι Χριστιανικό το χτυπάμε αδυσώπητα βλέπε Χριστούγεννα - Πάσχα τουλάχιστον έχει μείνει προς το παρών ο 15ΓΟΥΣΤΟΣ, όπου λόγο τουρισμού δεν μπορούν να κάνουν τίποτα !

 

mode θύρα 7 snif snif

έρχεται και σε 5 χρονάκια η επόμενη κάρτα των ιλουμινάτι μιλάμε ζούμε τους ποιο ωραίους καιρούς !

 

mode assassin creed Armageddon

κατά τα άλλα έχω βγει στο κυνήγι και παίζω φάπες με τους ανεμβολίαστους και τους προτείνω να κάνουν 8 δόσεις μαζί να ξεμπερδέψουν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.