Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

1 minute ago, al3x said:

αφου δεν παιρνουν χαμπαρι απο μελετες οι αντιεμβολιαστες...  προστιμα και απαγορευσεις μονο.. 🤬

 

δεν θελουν 5G     ...           2G κινητα με πληκτρολογιο και dialup μονο

αν ειναι και μελη του thelab ... προσβαση μονο σε hardware 20ετιας και πισω.

αν τους αρεσουν τα αυτοκινητα... τοτε μεχρι 50 αλογα / μηχανες 4.  

 

 

 

 

Sloth Tell GIFGossip Tell Me More GIF by GIPHY Studios Originals

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, xdoc said:

η ορθη πρακτική που διδαχτηκα στην ιατρικη για την διενέργεια εμβολίων και γενικά ενδομυϊκών ενέσων ειναι: τρύπημα -μικρη αναρρόφηση (για έλεγχο αιματος) επι αρνητικου πιέζουμε το εμβολο και ολοκληρώνουμε ....επι εμφάνισης αιματος (κατα την αναρρόφηση) βγάζουμε τελείως την βελόνα και τρυπάμε σε διαφορετικό σημείο και επαναλαμβάνουμε την διαδικασία ................τωρα γιατι σε κανένα εμβολιαστικό κέντρο δεν εχω δει αυτη τη διαδικασία δεν μπορω να το καταλάβω (δεν εχουν τετοια οδηγία προφανως)

 

25 minutes ago, Γιάννης_84 said:

 

Το ίδιο ακριβώς έχω ακούσει να περιγράφει ο (ψεκασμένος) Κούβελας αρκετές φορές και έναν αντίλογο δεν έχω βρει. Η ερώτησή μου είναι γιατί δεν έχουν τέτοια οδηγία αφού είναι ορθή ιατρική πρακτική; Ειδικά εάν η έρευνα που παρατέθηκε παραπάνω μας λέει ότι η μη τήρηση αυτής της ορθής ιατρικής πρακτικής, είναι πιθανόν να εμπλέκεται στις σπάνιες παρενέργειες, το ερώτημα γίνεται ακόμα πιο σημαντικό.

 

 

Δεν είναι το κατάλληλο φόρουμ ούτε και η κατάλληλη χρονική στιγμή για μία τέτοια συζήτηση. Σε γενικές γραμμές η αναρρόφηση δεν προσφέρει κάτι σπουδαίο, μπορεί να αναρροφήσεις αίμα γιατί απλά τρύπησες ζωντανούς ιστούς. Μετά θα αρχίσει και η συζήτηση τύπου /τι κάνω με το εμβόλιο που έχει αίμα/ και δε συμμαζεύεται. Είναι απίθανο, αδύνατο να βρεις αγγείο αρκετά μεγάλο να υποδεχθεί την ποσότητα του εμβολίου με την ταχύτητα που ενίεται.

 

Επισήμως

 

WWW.CDC.GOV

Vaccine Administration: General Best Practice Guidelines for Immunization. Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Δεν είναι το κατάλληλο φόρουμ ούτε και η κατάλληλη χρονική στιγμή για μία τέτοια συζήτηση. Σε γενικές γραμμές η αναρρόφηση δεν προσφέρει κάτι σπουδαίο, μπορεί να αναρροφήσεις αίμα γιατί απλά τρύπησες ζωντανούς ιστούς. Μετά θα αρχίσει και η συζήτηση τύπου /τι κάνω με το εμβόλιο που έχει αίμα/ και δε συμμαζεύεται. Είναι απίθανο, αδύνατο να βρεις αγγείο αρκετά μεγάλο να υποδεχθεί την ποσότητα του εμβολίου με την ταχύτητα που ενίεται.

 

🤢

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

bourla.jpg
WWW.NEWS247.GR

Οι άνθρωποι θα χρειαστεί να κάνουν ετήσιους εμβολιασμούς κατά του κορονοϊού για πολλά χρόνια ακόμα, δήλωσε ο επικεφαλής της Pfizer.

 

Δεν το κάναν για το κέρδος πάντως, αφού το λέει!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sotiris said:
bourla.jpg
WWW.NEWS247.GR

Οι άνθρωποι θα χρειαστεί να κάνουν ετήσιους εμβολιασμούς κατά του κορονοϊού για πολλά χρόνια ακόμα, δήλωσε ο επικεφαλής της Pfizer.

 

Δεν το κάναν για το κέρδος πάντως, αφού το λέει!

 

ας τον ενημερώσει κάποιος ότι ο Project manager μας θέλει ανα 4 μήνες

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι κινδυνεύουν περισσότερο να κολλήσουν κορονοϊό

 

Παράθεση

Σύμφωνα με βρετανική έρευνα οι αλλεργικοί φαίνεται παραδόξως να κινδυνεύουν λιγότερο να κολλήσουν κορονοϊό, ενώ οι παχύσαρκοι, απεναντίας, κολλούν ευκολότερα. Η ίδια έρευνα έδειξε δηλαδή δύο παράδοξα, τον στατιστικά μειωμένο αριθμό κρουσμάτων σε αλλεργικούς και αντιθέτως τον στατιστικά σημαντικό αριθμό μεταξύ των ευτραφών. Οι ερευνητές δεν εστιάσθηκαν πάντως στο ποιος νοσεί βαρύτερα άπαξ και κολλήσει, αλλά αποκλειστικά στο ποιος κολλάει στατιστικά συχνότερα.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

 

Το ίδιο ακριβώς έχω ακούσει να περιγράφει ο (ψεκασμένος) Κούβελας αρκετές φορές και έναν αντίλογο δεν έχω βρει. Η ερώτησή μου είναι γιατί δεν έχουν τέτοια οδηγία αφού είναι ορθή ιατρική πρακτική; Ειδικά εάν η έρευνα που παρατέθηκε παραπάνω μας λέει ότι η μη τήρηση αυτής της ορθής ιατρικής πρακτικής, είναι πιθανόν να εμπλέκεται στις σπάνιες παρενέργειες, το ερώτημα γίνεται ακόμα πιο σημαντικό.

μιλώντας το απόγευμα με νοσηλεύτρια εμβολιαστικού κέντρου μου λύθηκε η απορία: και αυτη μου ειπε οτι ξέρει οτι ετσι γίνεται(οπως περιεγραψα) το εμβόλιο, αλλα οι οδηγίες που εχουν ειναι ο τρόπος που γίνεται τωρα και στις ερωτήσεις <<γιατι ετσι>>  απάντησαν:   Είναι απίθανο, αδύνατο να βρεις αγγείο αρκετά μεγάλο στην συγκεκριμένη περιοχη που γίνεται το εμβόλιο 

πριν 5 ώρες, το μέλος schumifer έγραψε:

 

 

 

Δεν είναι το κατάλληλο φόρουμ ούτε και η κατάλληλη χρονική στιγμή για μία τέτοια συζήτηση. Σε γενικές γραμμές η αναρρόφηση δεν προσφέρει κάτι σπουδαίο, μπορεί να αναρροφήσεις αίμα γιατί απλά τρύπησες ζωντανούς ιστούς. Μετά θα αρχίσει και η συζήτηση τύπου /τι κάνω με το εμβόλιο που έχει αίμα/ και δε συμμαζεύεται. Είναι απίθανο, αδύνατο να βρεις αγγείο αρκετά μεγάλο να υποδεχθεί την ποσότητα του εμβολίου με την ταχύτητα που ενίεται.

 

Επισήμως

 

WWW.CDC.GOV

Vaccine Administration: General Best Practice Guidelines for Immunization. Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)

Συφωνω οτι δεν ειναι κατάλληλο το φόρουμ και η χρονική συγκυρία.....ως προς τα υπόλοιπα εχω τις ενστάσεις μου αλλά δεν εχει και κάποια ιδιαίτερη σημασία

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

ας τον ενημερώσει κάποιος ότι ο Project manager μας θέλει ανα 4 μήνες

 

Ειλικρινά βγες λίγο από το καβούκι σου. Αν θες να αναγαγεις το θέμα σε αμιγώς πολιτική συζήτηση, διότι αυτό προσπαθείς να κανείς τόσο καιρό, μπες στο φόρουμ της Βουλής ή στήσου έξω από κάνα βουλευτικό γραφείο. 07.00 με 22.00. Σάββατο Κυριακή κλειστά.

  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

pin-1-576x600.png

 

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος xdoc έγραψε:

μιλώντας το απόγευμα με νοσηλεύτρια εμβολιαστικού κέντρου μου λύθηκε η απορία: και αυτη μου ειπε οτι ξέρει οτι ετσι γίνεται(οπως περιεγραψα) το εμβόλιο, αλλα οι οδηγίες που εχουν ειναι ο τρόπος που γίνεται τωρα και στις ερωτήσεις <<γιατι ετσι>>  απάντησαν:   Είναι απίθανο, αδύνατο να βρεις αγγείο αρκετά μεγάλο στην συγκεκριμένη περιοχη που γίνεται το εμβόλιο 

 

Θα έβλαπτε σε κάτι να ακολουθούσαν τη συνήθη πρακτική; Σε άλλα εμβόλια που γίνονται στην ίδια περιοχή, ακολουθείται αυτή η πρακτική; Εκεί δεν είναι αδύνατο και απίθανο;

 

Τελικά σχετίζεται το 《στραβό χέρι της νοσοκόμας》 με τους θρόμβους ή όχι;

 

Το ότι βρήκαμε πως γίνονται οι θρόμβοι, δεν λέει και πολλά εάν δεν συνοδεύεται και με το πως θα τους αποφεύγουμε. Η χρήση της συνήθους πρακτικής θα βοηθούσε ή όχι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

 

Θα έβλαπτε σε κάτι να ακολουθούσαν τη συνήθη πρακτική; Σε άλλα εμβόλια που γίνονται στην ίδια περιοχή, ακολουθείται αυτή η πρακτική; Εκεί δεν είναι αδύνατο και απίθανο;

 

Τελικά σχετίζεται το 《στραβό χέρι της νοσοκόμας》 με τους θρόμβους ή όχι;

 

Το ότι βρήκαμε πως γίνονται οι θρόμβοι, δεν λέει και πολλά εάν δεν συνοδεύεται και με το πως θα τους αποφεύγουμε. Η χρήση της συνήθους πρακτικής θα βοηθούσε ή όχι;

απο οτι μου ειπε και για τα αλλα εμβόλια την ιδια μεθοδο ακολουθούν 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

People who are vaccinated for SARS-CoV-2 but get breakthrough infections may be less likely to spread the virus because they shed it for a shorter period than unvaccinated people who are infected, according a new study led by Harvard T.H. Chan School of Public Health.

 

harvard-og-image-default.png
NEWS.HARVARD.EDU

Official news from Harvard covering innovation in teaching, learning, and research.

 

  • Like 7
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

^^ page not found !

 

 

 

Εδώ είναι το θέμα για Covid-19 😉

Όλως τυχαίως συμφωνώ ότι πολλοί νόμοι έχουν θέματα, και η επίπλαστη πλειοψηφία που βάζουν στα εκλογικά νομοσχεδία στο όνομα της "κυβερνησιμότητας" δημιουργεί κομματικές Βουλές και ταυτίζει την νομοθετική με την εκτελεστική εξουσία. Αυτό είναι πολιτικό πρόβλημα.

Εδώ μιλάμε για ιατρικό πρόβλημα.

 

edit: Για να μην ξεχνιόμαστε, οι δικαστικοί που κουνάνε το δάχτυλο και απαρτίζουν την τρίτη εξουσία, είναι αυτοί που δίνουν αυξήσεις και αναδρομικά στον εαυτό τους, απειλούν το κράτος με αγωγές εάν δεν τους τα δώσει, και θεωρούν ότι ειδικά για αυτούς οι αξιολογήσεις θίγουν την υπόληψή τους, αλλά για τους άλλους είναι μια χαρά. Κοινώς, από εξουσίες είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα...

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Like 4
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, minast said:

Εδώ είναι το θέμα για Covid-19 😉

Όλως τυχαίως συμφωνώ ότι πολλοί νόμοι έχουν θέματα, και η επίπλαστη πλειοψηφία που βάζουν στα εκλογικά νομοσχεδία στο όνομα της "κυβερνησιμότητας" δημιουργεί κομματικές Βουλές και ταυτίζει την νομοθετική με την εκτελεστική εξουσία. Αυτό είναι πολιτικό πρόβλημα.

Εδώ μιλάμε για ιατρικό πρόβλημα.

 

είχα αναφέρει πιο πίσω να το σπάσουμε σε δύο θέματα, το καθάρισμα είναι εύκολο από 15 Σεπτεμβρίου (τα πρώτα ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ) και μετά όλα τα ποστ πάνε σε ένα άλλο θέμα θέλετε να το πείτε το καφενείο του ιού ; πείτε το όπως θέλετε το νέο θέμα ακόμη και η γνώμη τον Ψεκ μεκ ανεμβολίαστων κλπ  long covid καφενές

 

δεν το καθαρίσαμε το θέμα οπότε και αυτά μπαίνουν εδώ, οπότε εφόσον δεν καθαρίστηκε τότε τα βάζουμε ακόμη εδώ

μπορεί να γίνει ακόμη η διάσπαση ναι σίγουρα !

 

το θέμα είναι πολιτικό πλέον όποιος δεν το βλέπει εθελοτυφλεί

Ναι υπάρχει ο ιός

Ναι η ιατρική παίζει μαντολίνο στα πόδια των πολιτικών

Nαι υπάρχουν εμβόλια διαφόρων τύπων - φάρμακα

Nαι ανά 3 μήνες δόση

Nαι στο πιστοποιητικό PASS

Nαι χαράτσι 100 ευρώ το μήνα άνω των 60 (σύντομα σε όλους άνω των 30)

Ναι είτε είσαι σε ράντζο είτε είσαι σε ΜΕΘ έχεις τις ίδιες πιθανότητες

Nαι στο έλεγχο των προσωπικών δεδομένων μας από μη εξουσιοδοτημένους φορείς

Ναι στον διαχωρισμό

Ναι .....

Nαι .....

Nαι .....

ΟΧΙ στην ασφάλεια του πολίτη

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/pethane-14xroni-pou-nosouse-apo-koronoio-sti-lamia/3421942/

 

Ναι στον θάνατο 14χρονων, φταίει η Δημοκρατία και ο "διαχωρισμός".

Πήγαινε να δεις αν έρχομαι λίγο. 

  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Nαι χαράτσι 100 ευρώ το μήνα άνω των 60 (σύντομα σε όλους άνω των 30)

 

Δλδ δε μπορείς να πληρώσεις 100 το μήνα για να σαι αμπολιαστος; 

Και τα Spotify, Prime, YTp, Netflix κλπ, που όλα μαζί κοντεύουν 200αρι πως μπορείς και τα πληρώνεις;

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tommybertsen said:

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/pethane-14xroni-pou-nosouse-apo-koronoio-sti-lamia/3421942/

 

Ναι στον θάνατο 14χρονων, φταίει η Δημοκρατία και ο "διαχωρισμός".

Πήγαινε να δεις αν έρχομαι λίγο. 

 

Τα ΜΜΕ καμία εμπιστοσύνη η κοπέλα μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα όπως λέει και ο Βασιλακόπουλος οι μεγάλης ηλικίας άτομα που έκαναν το εμβόλιο και απεβίωσαν σύντομα δεν ευθύνεται ο πιθανός εμβολιασμός τους κλπ 

 

Οπότε το να μου πετάς μια είδηση όπου ούτε εσύ ξέρεις τι έχει γίνει ούτε εγώ ξέρω τι έχει γίνει δεν αποφέρει σε τίποτα ! Αλλά το ΜΜΕ ξέρει καλύτερα !

Εδώ έμαθε ο άλλος ότι φέρει την Ο μετάλλαξη από τα κανάλια τι να λέμε τώρα !

 

Απλά στον διαχωρισμό λέμε Ναι συνεχίζοντας την αντιπαράθεση ποιος την έχει πιο μεγάλη !

 

 

Να σας ρωτήσω λένε οι γιατροί να μην παίρνουμε αντιβίωση μόνοι μας διότι οι ιοί κλπ γίνονται πιο ανθεκτικοί σωστά μέχρι εδώ !

Κάνοντας αυτή την διαδικασία κάθε τρεις μήνες ο ιός δεν θα γίνει πιο ανθεκτικός στο εμβόλιο ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.