Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

29 minutes ago, kpetros said:

 

Φαιζερ , οι περισσοτεροι μου εχουν πει για πονοκεφαλους και πυρετο που ισως ερθει την επομενη μερα .

indeed, πονοκεφαλο δεν ειχα αλλα δεν ειχα ποδια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

36 minutes ago, kpetros said:

 

Φαιζερ , οι περισσοτεροι μου εχουν πει για πονοκεφαλους και πυρετο που ισως ερθει την επομενη μερα .

 

:hmm:Όσους ξέρω με φάιζερ είχαν ελάχιστο πονοκέφαλο και πόνο στο σημείο της ένεσης. Αλλά το δείγμα μου είναι 7-8 άτομα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cache_846x3000_Analog_medium_849687_1295
WWW.REPORTER.COM.CY

Ένα τραγικό fake news κάνει από το πρωί το γύρο του διαδικτύου προκαλώντας αναστάτωση, καθώς ανεγκέφαλοι - το λιγότερο που μπορείς να πεις για αυτούς - διέδωσαν πως πέθανε...

 

Οι Κύπριοι κουμπάροι αποδείχθηκαν πιο Έλληνες από τους Έλληνες.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω προαναφέρει ξέρω από πρώτο χέρι πολλούς που είχαν παρενέργειες αλλά οι γιατροί δεν τους είχαν ενημερώσει καν για την κίτρινη κάρτα. Πολλοί πήγαν στον γιατρό με παρενέργειες και ο γιατρός τους είπε ότι δεν είναι τίποτα σοβαρό αλλά δεν δήλωσε τις παρενέργειες στο σύστημα (κίτρινη κάρτα).

Απ'ότι φαίνεται είναι γενικότερη στρατηγική.

 

%CE%A6%CE%94%CE%92%CE%94%CE%A6%CE%9D-%CE
WWW.DIAFORETIKO.GR

Αντάρτικο στις Σέρρες: Ανεμβολίαστοι γιατροί παραιτούνται για να μην κάνουν το εμβόλιο Μετά τις αντιδράσεις εργαζομένων σε νοσοκομειακές μονάδες της Αχαΐας και στις Σέρρες, τρεις...

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

ec39d686eb9a4a8eab37b16c8a6a523d.JPG
WWW.CAPITAL.GR

Την ανάγκη εμβολιασμού των νέων επισήμανε ο καθηγητής Θεόδωρος Βασιλακόπουλος.

 

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά δεν κινδυνεύουν ιδιαίτερα από τον Covid. 

Οι θάνατοι σε ηλικίες κάτω των 15 είναι μηδενικοί, σε ηλικίες 15~18 είναι κάτω του 1%.

 

<conspiracy theory>

Το σκεπτικό "ρισκάρουμε να υποστούν οι νέοι τις παρενέργειες των εμβολίων προκειμένου να γλιτώσουν οι συνταξιούχοι" με βάζει σε σκέψεις.

Τι ψηφίζουν οι νέοι και τι οι συνταξιούχοι; Είναι τόσο σημαντικοί οι συνταξιούχοι που να αξίζει να ρισκάρουμε την ζωή των νέων;

</conspiracy theory>

 

WWW.STATISTA.COM

This chart shows the distribution of COVID-19 deaths and the total population in the United States by age group.

 

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oh, wait. Δεν κολλάνε και δεν μεταδίδουν τα παιδιά; Εντάξει, πέρυσι έτσι φαινόταν. Φέτος όμως, δεν είναι το πέρυσι.

 

 Σκεπτικοception :bleh: Σκεπτικά που σε βάζουν σε σκέψεις :sarcastic:

\s

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα πανες για τα μωρα . 

Επιδοτηση babysitter συν ποδηλατακι για τα λιγο μεγαλυτερα . 

Γκειμινγκ πισι με λαμπακια για τα ανω των 14 μαζι με καρτα vbuck fortnite . 

 

Ευκολα . 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Oh, wait. Δεν κολλάνε και δεν μεταδίδουν τα παιδιά; Εντάξει, πέρυσι έτσι φαινόταν. Φέτος όμως, δεν είναι το πέρυσι.

 

 Σκεπτικοception :bleh: Σκεπτικά που σε βάζουν σε σκέψεις :sarcastic:

\s

Δεν είπε κανείς ότι δεν κολλάνε και δεν μεταδίδουν. 

Απλά δεν πεθαίνουν από τον covid. Από το εμβόλιο όμως μπορεί να έχουν παρενέργειες. Είναι λογικό να ρισκάρουμε την υγεία των παιδιών  για να προστατέψουμε όσους είναι ήδη με το ένα πόδι στον τάφο; 

https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/2021/08/covid-gr-daily-report-20210823.pdf

 

"...από την έναρξη της επιδημίας έχουν καταγραφεί συνολικά 13.422 θάνατοι. Το 95.3% είχε υποκείμενο νόσημα ή/και ηλικία 70 ετών και άνω."

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

I don't follow ειλικρινά. Απλά γελάω και κλαίω ταυτόχρονα με τα παραπάνω που διαβάζω. 

Επίσημα στοιχεία του ΕΟΔΥ είναι. Δεν εμπιστεύεσαι τον ΕΟΔΥ;  Υπάρχει φορέας πάνω από αυτόν που να δίνει διαφορετικά στοιχεία; 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.