Jump to content



ΔΕΗ Myhome Online/enter/enter+ και ρήτρες αναπροσαρμογής


tommybertsen

Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος trib έγραψε:

Άρα όποιος το ενεργοποιήσει μέχρι 2/12 θα έχει τιμή κιλοβατώρας 0,105 και όποιος το κάνει από 03/12 θα έχει 0,18; 

 

Yep, αλλά η ΔΕΗ από σήμερα είναι δυσεύρετη και τηλεφωνικά και με email...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, minast said:

 

Yep, αλλά η ΔΕΗ από σήμερα είναι δυσεύρετη και τηλεφωνικά και με email...

Υποθέτω, είναι ευκολότερο για όσους είναι ήδη στη ΔΕΗ και το κάνουν ηλεκτρονικά απευθείας από τον λογαριασμό τους.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

On 11/29/2021 at 2:06 PM, minast said:

 

Yep, αλλά η ΔΕΗ από σήμερα είναι δυσεύρετη και τηλεφωνικά και με email...

For the record σε τηλεφωνική επικοινωνία σήμερα (1/12) μου είπαν ότι το My Home Enter με τις τιμές για αίτήσεις ως 2/12 δεν διατίθεται (...) και αν πας να κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά σου λέει ότι τα προϊοντα MyHome δεν υποστηρίζονται προς το παρόν...

Καλό το τυράκι...

 

Υ.Γ. Δεν είμαι στη ΔΕΗ.

Έγινε επεξεργασία από paxman
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Το άλλαξαν χθες της μάνας μου που πήγε στη ΔΕΗ να ρωτήσει διάφορα έπειτα από παρότρυνση συνάδελφου της σε My Home Enter. Ελπίζω να έκανε καλά.

Καλά έκανε ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

άρα πας με το νέο τιμολόγιο...γιατί δεν σε έχουν ενεργοποιήσει ακομα...

Λένε ότι ισχύει η ημερομηνία υποβολής της αίτησης. Μένει να διαπιστωθεί.

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου επιβεβαίωσαν τηλεφωνικώς ότι θα ισχυσουν οι τιμές πριν την αύξηση αν η αίτηση γίνει σήμερα ...

ΝΑ προχωρήσω αμεσα σήμερα τωρα στο my home enter ... η διαφορά με το Online ειναι το 1ο εχει υποχρεωτική την εξοφληση με παγια εντολή ενώ το 2ο σου δίνει την δυνατότητα να το ενεργοποιήσεις με 2% εκπτωση...σωστα;

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι. Στο online αν θυμάμαι καλά έβγαινε φτηνότερο, το πληρώνω έτσι κι αλλιώς την πρώτη μέρα, οπότε δεν με ένοιαζε η πάγια εντολή. Το έβαλα στην πιστωτική, ώστε να βλέπω ότι "χρεώθηκε", να την πληρώνω και να τελειώνει η ιστορία (ή να την προπληρώνω, το ίδιο μου κάνει).

Αν αυτά δεν σε ενοχλούν, it's ok. Μην το καθυστερείς αν είναι να πάρεις την τιμή του online ή enter που έχει μέχρι και σήμερα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sstav said:

μόλις μου επιβεβαίωσαν τηλεφωνικώς ότι θα ισχυσουν οι τιμές πριν την αύξηση αν η αίτηση γίνει σήμερα ...

ΝΑ προχωρήσω αμεσα σήμερα τωρα στο my home enter ... η διαφορά με το Online ειναι το 1ο εχει υποχρεωτική την εξοφληση με παγια εντολή ενώ το 2ο σου δίνει την δυνατότητα να το ενεργοποιήσεις με 2% εκπτωση...σωστα;

Εμενα παλι με ενημερωσαν για το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω...δεν ξερω...φαινεται πολύ καλό για να μείνει για 24 μήνες στο 0.105 και το μισό πάγιο /μήνα αναλογιζομένου των συνθηκών (και να πέσει η τιμή kwh ...πόσο πια να πέσει)

Απ'την άλλη δεν ειναι ξεκαθαροι στην ΔΕΗ τι θα συμβεί...ας εβγαιναν να πουν ότι Ολες οι αιτήσεις που θα γινουν στις 2/12 ως τις 23:59  και γίνουν αποδεκτές θα έχουν αυτή τη τιμή...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενεργοποίσα προχθές το Enter - μέσα από το e-account - ήμουν ήδη στη ΔΕΗ.

 

Από την ώρα που πάτησα "Ενεργοποίηση" χρειάστηκαν περίπου 24 ώρες για να δω ότι ενεργοποιήθηκε. Μάλιστα, κάτω από το πρόγραμμα που ενεργοποίησα, μου έχει και τον Αναλυτικό Τιμοκατάλογο που αναφέρει 0,105 τιμή κιλοβατώρας και χωρίς μηχανισμούς αναπροσαρμογής.

 

Ο θεός να βάλει το χέρι του να κάνουμε Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

τι να πω...δεν ξερω...φαινεται πολύ καλό για να μείνει για 24 μήνες στο 0.105 και το μισό πάγιο /μήνα αναλογιζομένου των συνθηκών (και να πέσει η τιμή kwh ...πόσο πια να πέσει)

Απ'την άλλη δεν ειναι ξεκαθαροι στην ΔΕΗ τι θα συμβεί...ας εβγαιναν να πουν ότι Ολες οι αιτήσεις που θα γινουν στις 2/12 ως τις 23:59  και γίνουν αποδεκτές θα έχουν αυτή τη τιμή...

Ρεαλιστικά δεν περιμένουμε να κρατήσει 24 μήνες (ή 12 για άλλους).

Βάσει κανονισμού δεν μπορούν να αλλάξουν τους όρους για 6 μήνες από την ενεργοποίηση. Εφόσον μετά γίνει κάποια αλλαγή, μπορούμε να αποχωρήσουμε αζημίως για το πρόγραμμα που θα είναι συμφέρον τότε. Ελπίζω πάντως ότι σε 6 μήνες θα έχει συνέλθει κάπως η αγορά ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.