Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Vasot [Σήμερα, στις 02:17]

E δεν ειναι και τοσο θεαματικες οι διαφορες εδω που τα λεμε

Εντάξει μπορεί να μην είναι τόσο θεαματικές, αλλά δεν αλλάζει μόνο ο φωτισμός, αλλάζουν και τα textures από το έδαφος, τα δάση κλπ και μάλιστα φαίνεται η διαφορά...

Δεν ξέρω αν σε λίγους μήνες που θα βγει η τελική version του Alky Project θα καταφέρουν να τρέχουν κανονικά τα DX10 παιχνίδια στα XP... να δούμε αν αυτό που δεν έκανε ολόκληρη microsoft το κάνει ένας 19χρονος και η παρέα του... ήδη υπάρχει μια beta version στο link που έδωσα πιο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...

Κάθεστε και συγκρίνεται το Dx10 που βλέπετε τώρα που είναι στην ουσία soft-emulated. Ο 19χρονος, αυτό που προσπαθεί να κάνει είναι soft-emulation στα ΧΡ...

Στα Vista, όοοοταν με το καλό βγεί το WDDM2.x, τότε θα γίνει hardware enabled το DX10 και οι επιδόσεις θα ανέβουν δραματικά.

Εγώ προσωπικά αρνούμαι να παίξω σε λιγότερο από full κι θα περιμένω το Wddm για να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορες απο οσο ειδα τις φωτογραφιες, υπαρχουν...

Τεραστιες μπορει να μην ειναι αλλα σου δινει μια αισθηση "Πιο ζωντανο"...

Αυτο, απο φωτογραφικους ορους, μου θυμιζει, και με το που το ειδα ειπα, οτι η διαφορες χοντρικα, ειναι το SHARPEN....

Δηλαδη το DX10 μου δινει την εντυπωση πως ειναι πιο Sharpen απο οτι το DX9....

- παντως η πρωτη φωτογραφια μου δινει την "διαφορα" πως στο DX10 τραβηχτηκε με πιο πολυ κυμα!!!!:laughing: :laughing: :p -

Link to comment
Share on other sites

Nvidia has been working closely with Crytek throughout the life of this project, according to Vivoli, who told the press that Crysis is the most advanced game ever developed. Comparing Crysis to Dinosaur Island, the tech demo that Crytek eventually turned into Far Cry, Vivoli claimed that the new game performs 3,000 operations per pixel, compared to 30 operations per pixel in Dinosaur Island. He said Crytek had created 85,000 shaders for the game, about the same shader complexity as todays animated films.

απίστευτο ε? καλα το παιχνιδι τα σπαει λεμε! απορω 85,000 shaders=12GB install! λεω και γω γιατι θελει τετοια εγκατασταση!:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 04:41]

Αυτά τα γραφικά που μας πρωτοπαρουσίασαν κοντά ένα και βάλε χρόνο πριν, πήγανε βόλτα?

η απαντηση gznp βρίσκεται εδω.......

I also didnt encounter game characters that exhibited the amazing level of detail of those images released very early in the games development. As Crytek has begun the final push to get the game out the door, I think theyve begun to realize just how much visual fidelity theyll need to sacrifice in order to ship a game thats playable on mainstream hardware.

τελικα το παιχνιδι ηταν πολυ μπροστα απο το σημερινο hardware και για να παίξει σε ολα τα μηχανηματα αναγκαστηκαν να κόψουνε γραφικα. :(

http://www.maximumpc.com/article/nvidia_launching_new_hardware_to_coincide_with_crysis_release?page=0%2C1

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Χθες, στις 04:41]

208718_full.jpg

Αυτά τα γραφικά που μας πρωτοπαρουσίασαν κοντά ένα και βάλε χρόνο πριν, πήγανε βόλτα?

Lol

Αυτο πάντως με 8800GTX το βλέπεις με 30fps ακουνητο... (1600χ1200)

φαντασου να ανοιξει κανα βλεφαρο τι θα γινει...

:hehe:

4701f22a.jpg

...έχουμε πολυ καιρο ακομα για τετοια πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [12-10-2007 00:39]

Lol

Αυτο πάντως με 8800GTX το βλέπεις με 30fps ακουνητο... (1600χ1200)

φαντασου να ανοιξει κανα βλεφαρο τι θα γινει...

:hehe:

4701f22a.jpg

...έχουμε πολυ καιρο ακομα για τετοια πραγματα

Μα έτσι θα είναι και το game λέμε !!!!!!!! απλα δεν τους βγήκε τοσο fps τελικά . Θα διαλέγεις μια απο τις 2 εικόνες , θα την ''χαλάει'' ο υπολογιστής και μετά θα την κάνουμε puzzle. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ας με βοηθησει καποιος γιατι δεν καταλαβαινω το προβλημα που ειναι.....

Αυτη τη στιγμη η 8800gtx ειναι μια απο τις καλυτερες καρτες.... Σωστα???

Θα παιζει το παιχνιδι ή οχι?...

Το θεμα πιο ειναι, να φτασει 60fps?... Σε τι αναλυση?...στην 1280χ1024 με ποσα παιζει?....

Και εαν δεν ειναι οκ η καρτα αυτη, το Sli της βοηθαει?....αν ειναι να αγορασουμε αλλη μια δηλαδη.....:jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

αν κρινω απο το μπετα...60fps δεν παιζει να δεις σε high settings και AA OFF...τουλαχιστον σε αναλυση 1680x1050 που ειμαι εγω...τωρα για πιο χαμηλες αναλυσεις ισως τα πιασεις....εμενα ας πουμε τρεχει στα 1680x1050 ολα high settings και enable...και κραταει απο 30 εως 50fps AA OFF...με AA enable πεφτουν δραματικα τα frames...αλλα δεν χανεις και πολλα διχως AA καθως τα γραφικα του ειναι σχεδον τελεια...βεβαια μην ξεχναμε οτι ειναι μπετα εκδοση...και ισως γινει πιο σωστο optimization στην final εκδοση....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 15:34]

Μα έτσι θα είναι και το game λέμε !!!!!!!! απλα δεν τους βγήκε τοσο fps τελικά . Θα διαλέγεις μια απο τις 2 εικόνες , θα την ''χαλάει'' ο υπολογιστής και μετά θα την κάνουμε puzzle. :hehe:

Αχαχαχαχαχ ελιωσα. . . . λοοοοοοολ :jump: :jump: :worship: :worship: :worship: :worship: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl::hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μερικα DX10 εφφε του παιχνιδιου oπως το Motion blur και depth of field ειναι ΑΙΣΧΟΣ

Στο motion blur του DX10 ειναι λες και εχει παρει εκσταση ο παικτης

Δεν ειναι και τοσο τρομερα τα εφφε που προσεφερει το DX10 τουλαχιστον οπως βλεπω απο τα screenshots του Crysis

Αλλα κατι τυποι σαν τον Wizard τους αρεσει να κανουν την τριχα...τριχια επειδη εχουν Vista :p

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναθέτω το ερώτημα για 2η και τελευταία φορά......

Αρχική απάντηση από perp

Dudes... παίζει ή εχει παίξει κάποιος το Crysis beta με 8800 GTX ή ULTRA???? ας μου στείλει 1 pm....

Υπάρχει? Και επίμένω.... μόνο αν έχει 8800 GTX ή ULTRA... Δεν μπορεί....

(εκτός απο τον φίλο gbak :p)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 19:50]

ρε παιδιά, έχω account fileplanet, κατεβάζω σήμερα το beta, μου δίνουν serial, το βάζω στο setup, και όταν πάω να το τρέξω ζητάει activation key... WTF???

Το ξαναβάζεις.... λογικά σου ήρθε και ενα email...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.