Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Τι εχεις κάνει στην κάρτα και την φτάνεις 764 τον πυρήνα της κάρτας; Δες λίγο το post μου στο 3dmark06 thread

To λέω γιατί αν όσοι έχετε ποστάρει πυρήνες της κάρτας με χρονισμού άνω των 700 πείτε αν έχετε πειράξει (vmods κτλ) κάτι, αφενός για να μην προσπαθούμε εμείς οι υπόλοιποι "αδαείς", αφετέρου να μην δημιουργούνται εντυπώσεις ότι υπάρχουν "καλά" και όχι τόσο "καλά" κομματια (είναι θέμα τύχης σου λέει και αναρωτιέμαι πως πάντα "τυχαίνει" να πέρνουν τα "καλά" κομματια οι"γνώστες" ενώ οι υπόλοιποι είναι ατυχοι συνέχεια) και αφετρίτου να ξέρουμε αν μπορούμε να βασιζόμαστε σε αυτά που λένε έγκυρα sites του χωρου περι overclockability (στα 680 αναφερει)

http://www.tomshardware.com/2007/10/29/geforce_8800_gt/page14.html#overclocking

Link to comment
Share on other sites

H καρτα ειναι αμονταριστη και οπως βλεπεις με την default ψυκτρα της. Mονο οδηγους περασα στα win τιποτε αλλο(ακομη). Η θερμοκρασια στο δωματιο ηταν 20-22. Πιστευω πως επεσα σε καλο κομματι.

Αν κατεβασω λιγο τα shaders τοτε βγαζει aquamark μεχρι 780.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με twintech 8800 gt και σε default τιμες μου βγαγει αυτο το παρακάτω θαυμαστικό στο core clock/shader domain.

Τι σημαίνει?

Μηπως έπεσα σε ελλατωματικια gt?

και δευτερον δεν κλοκάρει καθόλου με το που ανεβάζω εστω κ λίγο τα ρολογια(50mhz το καθενα) σε οποιο παιχνιδι κ αν μπω βγαζει artifacts κ κολαει.

Υπόλοιπο σύστημα gigabyte x38-dq6 quad 6600(g0) 4 gb ram 800mhz transent

ειμαι με drivers 169.02

post-5467-1416073251,6832_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από larry4 [Σήμερα, στις 15:26]

ειμαι με twintech 8800 gt και σε default τιμες μου βγαγει αυτο το παρακάτω θαυμαστικό στο core clock/shader domain.

Τι σημαίνει?

Μηπως έπεσα σε ελλατωματικια gt?

και δευτερον δεν κλοκάρει καθόλου με το που ανεβάζω εστω κ λίγο τα ρολογια(50mhz το καθενα) σε οποιο παιχνιδι κ αν μπω βγαζει artifacts κ κολαει.

Υπόλοιπο σύστημα gigabyte x38-dq6 quad 6600(g0) 4 gb ram 800mhz transent

ειμαι με drivers 169.02

το fanspeed ποσο το εχεις ? με 50% και πανω θα εισαι gg πιστευω

Το θαυμαστικο υπαρχει γιατι ο shader ειναι στα 1500 και η κλιμακα στο graph ειναι μεχρι το 1300

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 19:15]

Κανένα νέο από ΠΛΑΙΣΙΟ; ΑΚόμα να τις φέρει; Το multi έχει ετοιμοπαράδοτες;

Multi Exteme ερχοντουσαν απο 20-30 κομματια καθε μερα και εξαφανιζοντουσαν σε λιγες ωρες.

σημερα ρεπαρω και δεν ξερω τι γινεται.

ηδη για την επομενη παραλαβη εχουν ξεκινησει οι κρατησεις απο προχθες.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα στην twintech την περισσευουμενη vf900 και τα ramsinks απτο e-shop, σε 700/1750/1000 το ati tool δεν μασαει 42 idle 54-55load(52c αμα φουλαρω τους 2 12αρηδες στην οροφη και τον μπροστινο ) και ο θορυβος ελαχιστος, μονο το psu ακουγεται την νυχτα πλεον :p btw τα ψυκτρακια μου σπασανε τα νευρα γιατι ολη την ωρα ξεκολλαγανε, οταν επιτελους συνδεσα την καρτα μετα απο λιγο επεσε ενα απο μνημη και 2 απο τα mofset, δεν μαμιουνται μου βγηκε ο πατος ολο το βραδυ να βιδωνω ουφ :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 11:15]

Γιατι μπλεκεις με δύσκολες δουλειές ρε .... Πάρε κανα mouse-mousepad να παιξεις , εκει ειναι το στοιχειο σου εσενα.... :p

rofl βγαλε το λεπιδι απτον πoπoυδακο σου λεμε :hehe:

Ειλικρινα οποιος προκειται να μεταφερει την vf900 και τα ramsinks σε νεα καρτα καλυτερα να παρει καμια θερμαγωγιμη κολλα (τα mofset http://www.hardforum.com/showpost.php?p=1031605907&postcount=53 ετσι κι αλλιως ουτε απτην μαμησια ψυκτρα ητανε καλυμενα ) δεν κολλανε τα μαμημενα thermaltake λεμε :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.