Jump to content



Recommended Posts

Anniversary Buff Update - Forums - Diablo III

To legendary anniversary buff γινεται πλεον μονιμο.

Σιγουρα θα χαρει πολυς κοσμος που θελει να δει τη πορτοκαλι ακτινα καθε τρεις και λιγο, αλλά.......

αυτό για μένα είναι μεγάλο ψέμα της Blizzard...Σίγουρα το έκανε για να μην spammaroun στα διάφορα forums...Τ5-6 και δεν έπεφτε τίποτα μετά την λήξη.Ακόμα και στην clan έβλεπες 1-2 legs ανά 20 λεπτά!Τουλάχιστον μην μας δουλεύεις ρε blizzard,έλεος!Αφού το θέλετε Τ1-2 μόνο πλέον δεν αξίζει για farm παραπάνω...Μόνο για xp-gold!τουλάχιστον οφείλει η Blizzard όταν πέφτει κανένα πολύ σπανιο αντικείμενο,όπως σήμερα είδα σε έναν παλικάρι στην κλαν μία WH ζώνη με 5% AS.45% CDI και χωρίς main stat να είναι υποφερτό...Απλά έλεος

Link to comment
Share on other sites

Ετσί όπως πάνε θα το κάνουν lol το παιχνίδι ....anyway to tiered rifts προσωπικά μου φαίνετε πιο ενδιαφέρον και αν μου δίνει τη δυνατότητα να παίξω tiered rift με τους υπάρχοντες χαρακτήρες μου έχει καλλώς αλλιώς το μπούλο και ποτέ ξανά. Έχουμε και με άλλα πράγματα να ασχοληθούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ετσί όπως πάνε θα το κάνουν lol το παιχνίδι ....anyway to tiered rifts προσωπικά μου φαίνετε πιο ενδιαφέρον και αν μου δίνει τη δυνατότητα να παίξω tiered rift με τους υπάρχοντες χαρακτήρες μου έχει καλλώς αλλιώς το μπούλο και ποτέ ξανά. Έχουμε και με άλλα πράγματα να ασχοληθούμε...

αυτό που καταλαβαίνω (μπορεί να κάνω και λάθος) είναι πως ενώ τώρα στο παιχνίδι έχουμε 2 υπο-κατηγορίες, από το 2.1 Patch και μετά θα έχουμε 4 υποκατηγορίες

Softcore Seasons

Hardcore Seasons

Softcore NON-Seasons

Hardcore NON-Seasons

η διαφορά τους θα είναι πως στα Seasons θα υπάρχουν exclusive legendaries.

τα Tiered Rifts θα μπούν σε όλες τις υποκατηγορίες.

ναι μεν, ακολουθούν τακτική Diablo II , αλλά η βασική διαφορά είναι πως εκεί (όπως λέει και το Link) έκανες "αγώνα" να φτάσεις 99level + είχε economy! [ναι ξέρω είχε κι άπειρα bots, dupes, hacks κ.λπ)

εδώ χωρίς economy, με υπερ-περιορισμένο trade system, και με το Bounty-Hopping ποιός θα είναι ο στόχος? η αμέσως λογική απάντηση είναι τα legendaries θα μου πεις. στο D3 που το RNG έχει ξεφύγει κυριολεκτικά , πιστεύω θα δημιουργήσει πολλά προβλήματα το ψάξιμο αυτό.

anyway προκείπτουν αρκετά ερωτηματικά, θα δούμε.

η άποψή μου είναι πως τα Seasons, έτσι όπως είναι το παιχνίδι τώρα, μόνο κακό θα κάνουν.

τα Ladders μπορούνε να τα βάλουνε οποιαδήποτε στιγμή (αν κι έχουμε ανεπίσημες Ladders, στο diabloprogress) καθώς και τα Tiered Rifts

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

2 πράσινα απο Azmodan χτες με τον βάρβαρο στο Μaster :hehe:

Random randommmm randomnessss RNG hooooo!

Μην ξεχνάτε για το τι και πως με τα tiered rifts και τα seasons κτλ κτλ το παρακάτω που αναφέρεται και στο λινκ

Patch 2.1 Expected Changes Compilation

Or Elite Guide Creator and helper Angzt put together a very informative collection of upcoming changes in Patch 2.1. While not all of them are guaranteed to come with the patch, most of them surely will! As Angzt says in his post: Keep in mind, that the changes listed here might go live differently or not at all!

For the whole post and sources visit the original topic - what you see here is basically the essence.

Πέμπτο edit:

Δεν αναφέρει τα rewards από τα tiered rifts

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

2 πράσινα απο Azmodan χτες με τον βάρβαρο στο Μaster :hehe:

Random randommmm randomnessss RNG hooooo!

αν σου πω τι μου έπεσε σε Normal Bounties........ CALAMITY παρακαλώ! και μάλιστα χθες, με μούφα affixes όμως (είχα ήδη ένα από t4)

Link to comment
Share on other sites

Εχτές πάντως που έπαιξα λίγο με τον Πέτρο σε Τ3, τα έξτρα blood shards Που πέφτουν σε σχέση με το Τ1 είναι φάση +8-12 .. δηλαδή @@.

Καλά για διαφορά σε drop % δεν έχω δει καμία μέχρι τώρα αλλά δεν έχω λιώσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Για Τ1-2 καλό είναι.

Για παραπάνω δεν

Sent from LG G2

Μη το λές λατρεία, θυμάσαι πως πηγαίναμε χθές σε Τ4 ε? :D

Με 3,4m Τoughness στο κοντέρ και Glass Cannon έπαιζα!

Στα ζόρια (τπτ Reavers Rift ίσως) θα μπορούσα να βάλω Blur(-17% dmg taken) πχ.

Επίσης στο σκορ(κοντερίσια) δε μετράει πχ το Dominance ή το Aughids Set bonus ή το UnwaveringWill, γενικός τα νούμερα δε λεν την αλήθεια στο D3.

Έπαιζα με 8m πρίν κάποιες μέρες και ψοφούσα ποιό εύκολα πχ...

Με 2,2m DPS Elemental Elite πχ και το Tal Rasha set που σκίζει κ@λους (ειδικά σε μένα που έχω και +28% Meteor Dmg soon to be 42%) πάω πολύ καλύτερα απ ότι με 2,5m και άλλα items.

Current build/items:

Rikaki (Samael#2530) :: DiabloProgress - Diablo 3 Rankings

Rikaki - Community - Diablo III

Γουστάρω που δεν είναι μονόδρομος τα items/build πλέον, μπορείς με σωστούς συνδυασμούς να παίξεις όπως σε ευχαριστεί περισσότερο. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ΔΕΝ τα βλέπω τα seasons μετά από αυτό, και νομίζω δεν έχουν και νόημα...ειδικά σε hack n slash...εκτός αν κάποιος παίζει για να μετρίσει το e-p3n1$ του.

"After a Season ends, these items will become part of the loot table in the non-Season game, allowing all players access to them"

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα γίνουν part of the loot table in the non-Season game,allowing all players access to them δεν σημαίνει ότι θα είναι εύκολο να τα πάρεις σε non season,δεν μπορούμε να γνωρίζουμε με τι πιθανότητα θα μπουν.Όλα εξαρτώνται από το αν θα θέλουν τα season legendaries να αποτελούν κίνητρο για να παίξεις season ή όχι.

Προσωπικά εγώ έτσι θα το έκανα season με 2% πχ chance για τα legendaries.Όταν λήξει βάλτα στο pool για όλους με 0,1% πχ chance.

Link to comment
Share on other sites

αν βρείτε κάποιο από τα παρακάτω sets ΜΗΝ το σαλβατζάρετε :p

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα γίνουν part of the loot table in the non-Season game,allowing all players access to them δεν σημαίνει ότι θα είναι εύκολο να τα πάρεις σε non season,δεν μπορούμε να γνωρίζουμε με τι πιθανότητα θα μπουν.Όλα εξαρτώνται από το αν θα θέλουν τα season legendaries να αποτελούν κίνητρο για να παίξεις season ή όχι.

Προσωπικά εγώ έτσι θα το έκανα season με 2% πχ chance για τα legendaries.Όταν λήξει βάλτα στο pool για όλους με 0,1% πχ chance.

Ενώ η σχεδόν μιδαμηνή πιθανότητα να πέσει σε season είναι κίνητρο; :T: Η μήπως θεωρείς ότι θα τα χαρίσει η blizz;

Η μεγάλη πλάκα θα είναι να πέσει σε έναν x casual στο post-season και να τραβάει τα μαλλιά του εκείνος που έλιωσε στο season και του έκατσε (πόσο μάλλον σε αυτόν που δεν του έκατσε).

Όσο ζει και βασιλεύει το RNG, δεν υπάρχει λόγος για κάποιον λογικό να παίξει παραπάνω ώρες από ότι ευχαριστιέται ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Ας το σκεφτούμε και έτσι.Season είναι reset quests είναι.Ίσως τα season legendary να πέφτουν από τα first kills για το quest σε κάποια bosses με κάποιο αρκετά "καλό" chance και να μην χρειαζεται να κυνηγάς με το RNG.

RNG όταν μπουν μετά στο non season για όλους.Τρόποι υπάρχουν.

Πάντως και να μην τα κάναν available σε όλους θα προκαλούσε γκρίνια.Νομίζω ότι δεν υπάρχει λύση να είναι όλοι ευχαριστημένοι.

Όσο για το τελευταίο που είπες συμφωνώ απόλυτα.

Όσο ζει και βασιλεύει το RNG, δεν υπάρχει λόγος για κάποιον λογικό να παίξει παραπάνω ώρες από ότι ευχαριστιέται ο ίδιος.
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τα seasons και οι πιο καμμένοι streamers (Kripparian, Moldran, Alkaizer , αυτούς θυμάμαι κυριώς) έχουν πει πως δεν είναι καλή ιδέα.

δεν είναι απλά reset quest είναι rest τα πάντα όλα :p

το θέμα είναι τι αξία αποκτάνε οι Non-Season χαρακτήρες διότι αν πούμε πως παίζουμε Seasons τότε οι Non-Seasons δεν έχουν αξία (μιας και συνεχώς θα δημιουργούνται νέες Seasons άρα ο παίχτης θα "κυνηγάει" αντίστοιχα και τα νέα legendaries)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μια καλή πρόταση θα ήταν να μπορείς να αγοράζεις legs από την kadala π.χ 10k shards για Thunderfury κτλπ κτλπ

Από εκεί και πέρα να υπάρχουν extras (επίσης με shards ή gold) που π.χ να σου επιτρέπει να κάνεις enchant και σε δεύτερο ή τρίτο attribute.

Α, και τέλος να βρουν έναν τρόπο να γίνει open world με pvp ! :D Τότε θα είναι ακόμα πιο πολλοί ευχαριστημένοι!

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος ΠΑΝΤΑ θα κλαίει.

Και να κάνουν αυτό που λες [MENTION=17903]denz[/MENTION] θα αρχίσουν τα κλάσσικά "ξόδεψα 20κ και τα ρολλς ήταν σκατά, αλητεία να πεθάνει το RNG"

Το πρόβλημα που έχει ο κόσμος πηγάζει απο την Βλιζζ που έκανε τα leg να πέφτουν τόσο πολύ και τόσο εύκολα και έχουν χάσει την αίγλη τους.

Αντί να λέμε "α ένα legendary" που είναι ότι λέει ο τίτλος... δεν θα σχολιάσω ΠΟΣΟ έπρεπε να λιώσεις σε άλλα games για ΕΝΑ τέτοιο, καθόμαστε και κλαίμε γιατί ζοριστήκαμε να παίξουμε Τ4 και το affix το 3ο δεν μας αρέσει.

Και μετά σε τρολάρει και Πέτρος που έχει gear για lightning, fire, frost, arcane, physical (ναι με wizzard).

Link to comment
Share on other sites

για wiz δεν έχει και πολλά πράγματα πιστεύω που να μου λείπουν

Ελπίζω να φόρεσες αυτά που φοράς για τα 2m στο screenshot, ειδάλλως το γεγονός ότι φοράς το TF ενώ έχεις WoW, για μένα δείχνει ότι δεν το έχεις ψάξει καλά το θέμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.