Jump to content



Recommended Posts

πως την γλύτωσε η οθόνη, χτες βράδυ,έφτασα στον guardian αρκετά άνετα -κάπου στο 10λεπτο-και μόλις τον είδα πάγωσα

δεν ξέρω τι έχουν αλλάξει αλλά τα τροχιοδικτικα που ρίχνει δεν υποδεικνύουν πάντοτε που θα χτυπήσει,τεσπαν 1-2 τι να κάνουν τα κακόμοιρα τα pets?

έχει ένα κομπο που σηκώνεται στα πίσω πόδια και με εκείνους τους δίσκους ρίχνει μια και τέλος

  

lights out που λένε στο χωριό μου....   :noexpression:

 

σταδιαλο,έχασα το 71 

Link to comment
Share on other sites

Ο invoker sader  έχει νερφαριστεί τελικά???

 

μια χαρά είναι, από τα δυνατά spec..

αυτό που μου αρέσει σε αυτό το patch είναι ότι όλα τα classes έχουν viable specs, και με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο προχωράνε solo και σε groups.

τουλάχιστον με τα classes που έχω ασχοληθεί μέχρι τώρα, ο DH είναι πολύ δυνατός σε speeds t10, bounties και έχει 2 δυνατά specs για high level GRs (75++), ο wizard είναι δυνατός σε solo και το μόνο dps class στο βασικό setup που παίζει τώρα για 4 man GRs,και ο barb είναι επίσης πολύ δυνατός στο solo και από τα καλύτερα support για groups με globes..

 

γενικά παίξε ότι σε ευχαριστεί σαν playstyle, θα βρεις το ρόλο σου και σε groups και θα προχωρήσεις και solo!

Link to comment
Share on other sites

 ζόρικος δε θα το έλεγα τι lvl είσαι;

 

αν είσαι κάτω από 70, βασικά κάνεις nefalem rifts σε difficulty ώστε να το τελειώνεις σχετικά γρήγορα (συνήθως Expert/Master ή Hard, ανάλογα με το πόσο τυχερός ήσουν με τα drops..)

απαραίτητα helm με socket και ruby, και να βλέπεις τον blacksmith ανά τακτά lvl για upgrades σε όπλα.

 

αν εννοείς paragon lvl up, τότε τα GR έχουν το πιο πολύ xp..

 

γενικά δες και εδώ https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sdWUjBqrnXc4nMTvc9G0onHCL1WY6XsF-avLsYOrmOM/htmlview?usp=sharing&sle=true# έχει tips για lvling και διάφορα builds, τόσο end game, όσο και για lvl up..

Link to comment
Share on other sites

48 atm rifts se hard κάνω , καλά δεν πεθαίνω κιόλας αλλά θέλω καμπόσα hit να ρίξω τους λίγο ποιο advanced εχθρούς. ενώ βλέπω άλλους στα lvl μου και θέλουν το πολύ δύο socket σε helm για xp έχω βάλει, γενικά ανεβαίνω γρήγορα μόνος, απλά νιώθω αδύναμος 

Link to comment
Share on other sites

αν βρεις καλύτερο όπλο θα αλλάξει η εικόνα.. εαν έχεις αρκετά materials, μπορείς να δοκιμάσεις να ανεβάσεις τον blacksmith και να πας να φτιάξεις lvl60 2h bow ή crossbow, και να ελπίζεις να ρολλάρεις reduced lvl requirment στα secondary stats (ή να κάνεις reforge στη kadala..) μπορεί να σου κάτσει και αμέσων, μπορεί και να μη σου κάτσει όμως και δε ξέρω κατά πόσο αξίζει τα mats..

 

δοκίμασε και το build που έχει στο excelaki που σου λίνκαρα πιο πάνω, με bolas:thunder ball και chakram:twin chakrams μήπως δεις διαφορά.. δε το έχω δοκιμάσει αλλά το multishot χωρίς το set του είναι πολύ ακριβό σε hatred, ίσως να σε βολέψει καλύτερα το παραπάνω combo..Αα και δες και τα passive..γενικά μη σε ανησυχεί, μόλις πας 70 θα αρχίσει άλλο παιχνίδι :p

Link to comment
Share on other sites

Solo lvlup ο DH είναι λίγο ζόρικος ε; ή κάνω κάτι λάθος. σε γενικές γραμμές παίζω με sentry και multishot 

 

Σε σχέση με το 2.3 , στο 2.4 είμαστε σε καλύτερη κατάσταση όσον αφορά το solo, αλλά πάλι είμαστε τελευταίοι.

 

Υπάρχουν στανταράκια όσον αφορά τα builds

 

Αν παίζεις με Multishot τότε πρέπει να έχεις το Unhallowed Essence set (6 pieces)

Αν παίζεις με Cluster Arrow τότε πρέπει να έχεις το Marauder set (6 pieces) κ.λπ.

 

-κι αντίστροφα, π.χ. με Marauder πρέπει να έχεις το Manticore Xbow λόγω Cluster Arrow damage/reduced hatred-

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα το βράδυ έκανα έναν seasonal DH για να δω τι θέλει για να πάρω το ρημάδι το stash tab. Μετά από 2 βράδια και βοήθεια από 2 φίλους, έβγαλα Slayer, Champion, Destroyer, και μου έμεινε μόνο το Conqueror το οποίο είναι κι αυτό σχεδόν τελειωμένο (θέλω ένα 2ο conquest, καθώς πετύχαμε ένα Bandit shrine και πήραμε το Avarice).

 

O Haedrig μου έδωσε το set Shadow Mantle το οποίο έχει τρομερό single target dps και είναι εντελώς αναπήρο σε AOE. Μου έβγαλε την πίστη μέχρι να το γυρίσω σε UE. Τελικά έριξα ένα σάπιο Yang's και μετά όλα γίνανε σε 10πλάσια ταχύτητα.

 

Το ερώτημα είναι τώρα ποιο 2ο conquest να κάνω. Αυτό με τα set dungeons το ξεχνάμε, το Avarice βγήκε μόνο του με τα goblins, τι είναι πιο εύκολο από τα άλλα 3; Ξέρει κανείς το Sprinter σε τι difficulty πρέπει να γίνει;

 

 

CONQUESTS:

  1. Sprinter: Complete Act 1 through 5 within one hour
  2. Speed Racer: Sprinter on Hardcore mode
  3. Avarice: Complete a 50M gold streak while out of the Vault and Inner Sanctum
  4. Avaritia: Avarice on Hardcore mode
  5. The Thrill: Reach GR45 without any set item equipped
  6. Super Human: The Thrill on HC mode
  7. Years of War: Reach GR55 with bonuses from 6 class sets
  8. Dynasty: Years of War on HC mode
  9. Masters of the Universe: Master 8 set dungeons (Ουρτ!)
  10. Masters of sets: Masters of the Universe on Hardcore mode

 

Edit: καλά, και το Years of War το ξεχνάμε για τον ίδιο λόγο με το 9 (δεν πρόκειται να ανεβάσω άλλο toon στο season)

 

Οπότε Act1-5 σε μια ώρα ή GR45 χωρίς sets; Παίζει κανα viable set-less build για DH για το GR45;

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.