Jump to content



Call Of Duty 4: Modern Warfare


Jaco

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Wizard!

Αυτοί που παίζουν 2-3 ώρες την εβδομάδα είναι αδύνατο να πιάσουν το επίπεδο των "καμένων" κι έτσι το multi είναι πρακτικά ανούσιο για αυτούς. Προσωπικά μπήκα σε server και στα 5' με είχαν σκοτώσει >15 φορές... Δεν είναι παιχνίδι αυτό... :)

Δεν ξερω αν επαιζες cod1 & cod2 αλλα φυσιολογικο ειναι να μην μπορεις να εισαι στο ιδιο επιπεδο με ατομα που ειχαν λιωσει αυτα τα 2 games και περασαν τωρα στο 4.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Μα δε διαφωνώ, ούτε παραπονέθηκα :) Απλά απαντάω στο γιατί προτιμώ τα bots από το multi :)

η μαλακ ειναι οτι "εσυ" εισαι που εισαι νεος κ δεν ξερεις δεν εχεις και το οπλοστασιο που εχουν οι βετερανοι του αθληματος οποτε γινετε ακομα πιο δυσκολο! οταν εσυ θα εχεις ενα mp5 απλο κ ο αλλος το p90 με τη διοπτρα κ 3βομβες κ γρηγορο reload(αυτα που χρησιμοποιω συνηθως δηλαδη) αντε να τον σκοτωσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεις ομως να γινεις καλυτερος....ακομα κ οι καμενοι πεθαινουν....

Το παιχνιδι χανει για τους αμυητους οταν ειναι ΠΟΛΛΑ ατομα στον ιδιο server.

Τeam Deathmatch με 10-15 ατομα συνολικα ειναι καλα.Πιο πολλα χανεις τη μπαλα.

Επισης ειναι κ καποιες πιστες που πραγματικα δε μπορεις να ξεχωρισεις τον αντιπαλο λογω των καπνων κ γενικα της χρωματικης παλετας που χρησιμοποιει το περιβαλλον κ σου βγαινουν τα ματια για να εντοπισεις εστω κ εναν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από d|smal

η μαλακ ειναι οτι "εσυ" εισαι που εισαι νεος κ δεν ξερεις δεν εχεις και το οπλοστασιο που εχουν οι βετερανοι του αθληματος οποτε γινετε ακομα πιο δυσκολο! οταν εσυ θα εχεις ενα mp5 απλο κ ο αλλος το p90 με τη διοπτρα κ 3βομβες κ γρηγορο reload(αυτα που χρησιμοποιω συνηθως δηλαδη) αντε να τον σκοτωσεις!!!

Και με το απλο Μ16Α4 του rank1 ξεσκιζεις χαλαρα ατομα που ειναι στο rank55:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Και με το απλο Μ16Α4 του rank1 ξεσκιζεις χαλαρα ατομα που ειναι στο rank55:D

το δευτερο αγαπημενο μου και χωρις διοπτρες πανω ειναι πιο ευκολο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από d|smal [Σήμερα, στις 14:34]

το δευτερο αγαπημενο μου και χωρις διοπτρες πανω ειναι πιο ευκολο!

Aναλογα με πιστα αλλάζεις και οπλα και perks (ή καπως έτσι τεσπα)

και εγώ δεν έχω χρόνο κανα μισαωρο που και που, και καμια παρασκευη.

Υπάρχουν ένα σωρο servers και καθε φορά μπαινω σε άλλον, μερικοι μάλλον είναι

για experts.....σε κεινους έχω κάπως παθητικό ρόλο :p

αυτούς αν δεν τους πετυχω με τη 1η γυρνανε και με δίνουν στο μετωπο χωρις δευτερη

κουβεντα, οι άρρωστοι..:p

Αρχική απάντηση από GFFermari [Σήμερα, στις 13:31]

Επισης ειναι κ καποιες πιστες που πραγματικα δε μπορεις να ξεχωρισεις τον αντιπαλο λογω των καπνων κ γενικα της χρωματικης παλετας που χρησιμοποιει το περιβαλλον κ σου βγαινουν τα ματια για να εντοπισεις εστω κ εναν.

Αυτό δεν είναι κακό.

και η φαση που πυροβολάς μεσα απο μερικους τοιχους μετραει...ειδικά με το AK47 και μερικά ειδικά perks.

σε ποιους μπαινετε εσεις ρα Labιτες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από d|smal [Σήμερα, στις 17:07]

εγω μπαινω στους ελληνικους κυριως λογω ping hellenic,greek warriors και δεν θυμαμαι ποιον αλλο αλλιως οπου βρω!

http://www.game-monitor.com/search.php?game=cod4&location=GR

Ψαχνω να το παρω απο καπου φθηνα, προς το παρων βρηκα μια κοπια για 31 ευρω απο εναν ινδο στο ebay, εγω ομως θελω την collectors :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ennia [Χθες, στις 22:21]

:worship: :worship: :worship:

Ε τι προσκυνας?

Τίποτα δεν εκανε με το sniper.

ούτε μ εκεινο το lag και ΑΑ έκανε τίποτα.

Εγώ προτιμώ red dot απο την μια άκρη της πίστας στην άλλη παρά sniper...

δεν δουλευουν τα sniper στο COD4.

Edit : Ουτε τους Ελληνικους servers βλεπω πουθενα....:...:

Edit2 : Tελικά εγώ εχω φτασει lvl26 και πάλι με το Μ16Α4 παιζω και red dot

τι στο διαβολο θα ξεκλιδώσει κανα καλυτερο οπλο ποτέ?

και το επόμενο scope απο το red dot ώσπου να το βαλει στο μάτι του, χαιρετα μας το

πλατανο....

Link to comment
Share on other sites

αν και αργοπορημενα , εφτασε τελικα στα χερια μου , το single player , συνοπτικα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ , αρχισε βεβαια να με κουραζει λιγο καποια στιγμη προς το τελος (μου φανηκε λιγο επαναλαμβανομενο) αλλα δε μου χαλασε τη γενικοτερη αισθηση ,και το φιναλε ηταν ολα τα λεφτα.Η καλυτερη μου "αποστολη" ηταν αυτη που σε στελνει στο Τσερνόμπιλ , οπου δε μπορουσα να μην κανω τον mc millan να πει "the word STEALTH doesnt mean anything to you?" :p (ενταξει μια φορα το ειπε μονο :D ) .

Μπηκα χθες μια δοκιμαστικα σε μουλτι με αναμικτες εντυπωσεις.. -1) πολυ χαμος που με κουραζει σχετικα ευκολα , (σε αντιθεση με το cod2 , οπου μπορουσα να rifle-ιαζω για ωρες..) , -2) τα περισσοτερα οπλα ειναι "PPH-οειδη" (call me "ψεκαστηρι..." )... με μεγαλο fire rate με αποτελεσμα και η κουτση μαρια απλα να παταει αριστερο κλικ και να σε πετυχαινει.. .-3)Το snipe (τουλαχιστον το 1ο με bolt action κλειστρο) μου φαινεται χειροτερο απο οποιοδηποτε snipe του cod2 , εκει μπορουσες να κανεις σχεδον instant aim-shift-headshot , εδω σαν να εχει μια μικρη καθυστεριση μολις πατας το shift (ισως λιγο ποιο ρεαλιστικο ομως) , και αργει να σταθεροποιηθει.

+1)τα ψευτο "RPG" στοιχεια με την προσθηκη των perks ,με τα οποια προσαρμοζεις το "class" σου στον τροπο παιχνιδιου σου ,ομως -4) καλα για να τα ξεκλειδωσω ολα πρεπει να EXPARW ??? ε οχι EΧΡ και στο cod , (GM βαλε το χερακι σου πλζζζ ) .

Εν τελει , μου φανηκε 1 κλικ λιγοτερο arcade απο τα 2 προηγουμενα (ισως για αυτο να μη με εχει ενθουσιασει :p)

υ.γ.> επειδη ειμαι τεμπελης και δεν προτιθεμαι να "λιωσω" για να παω 55 "lvl".. αλλα θέλω και να μπορω να δοκιμασω ολα τα οπλα :whistling , οποιος εχει 55αρισει με ολα τα οπλα ξεκλειδωμενα και τα "quests" , -ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ- , ας κανει upload το mpdata αρχειο , που βρισκεται στη διαδρομη <cod4>\players\profiles\<nickname folder>\

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Ε τι προσκυνας?

Τίποτα δεν εκανε με το sniper.

ούτε μ εκεινο το lag και ΑΑ έκανε τίποτα......

Εμεις χθες που δοκιμασαμε με τα snipers μας φανηκε μεγαλη βελτιωση, μια χαρα πετυχαινεις τωρα πια με το sniper.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά ...δεν το έχω τελειώσει το singleplayer ακόμα αλλά είμαι στην αποστολή με τον sniper και είναι αντε γεια ... η πιο ωραία αίσθηση που έχω νιώσει σε παιχνίδι εδώ και καιρό!!! Ναταν έτσι το sniper elite (έχει την ατμόσφαιρα αλλά όχι τα γραφικά!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Ε τι προσκυνας?

Τίποτα δεν εκανε με το sniper.

ούτε μ εκεινο το lag και ΑΑ έκανε τίποτα.

Εγώ προτιμώ red dot απο την μια άκρη της πίστας στην άλλη παρά sniper...

δεν δουλευουν τα sniper στο COD4.

Edit : Ουτε τους Ελληνικους servers βλεπω πουθενα....:...:

Edit2 : Tελικά εγώ εχω φτασει lvl26 και πάλι με το Μ16Α4 παιζω και red dot

τι στο διαβολο θα ξεκλιδώσει κανα καλυτερο οπλο ποτέ?

και το επόμενο scope απο το red dot ώσπου να το βαλει στο μάτι του, χαιρετα μας το

πλατανο....

Δεν ξερω τι προβλημα εχεις εσυ, παντως σε μενα μια χαρα δουλευει το sniper.

Μαλλον θες εξασκηση..............................................................:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.