Jump to content



Call Of Duty 4: Modern Warfare


Jaco

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Herc

Δεν ειναι λυση αυτη ομως.Να πεζουμε δηλαδη τα τωρινα παιχνιδια, μετα απο 6-12 μηνες.

Θα πρεπει η καθε εταιρεια, να προσπαθει να σχεδιαζει τα παιχνιδια, ετσι παιζει full στα εκαστοτε τωρινα κορυφαια συστηματα και οχι κορυφαια μετα απο 12 μηνες.

Αυτο για εμενα σημαινει σεβασμος στον καταναλωτη και κορυφαια και καλοσχεδιασμενη μηχανη γραφικων.

Εγω το COD4 το παιζω νερο και ολα full σε 1280Χ1024 με:

Ε4500@ 3.20 GHZ

2GB DDR2 1066 MHZ

8800GTS 320(675/1674/2214)

Nα δουμε το crysis πως θα τρεχει. Να προσεξει ομως μην την πατησει οπως το CMR DIRT.

To hardware δε βγαίνει για να βγουν νέα παιχνίδια/προγράμματα τα οποία θα τρέχουν καλύτερα.

Τα παιχνίδια/προγράμματα βγαίνουν για να βγει καινούριο hardware. Έτσι είναι η αγορά - όχι ανάποδα.

Το Crysis είναι ένα τεχνολογικό βήμα μπροστά - αυτό που δεν καταλαβαίνει η πλειοψηφία.

Κανένα ΜΑ κανένα παιχνίδι δεν έχει τα γραφικά του Crysis στο V.High. Πώς απαιτείτε να παίξει και νεράκι, όταν κάτι Colin Dirt και STALKER κάναν το σύστημά σας να γονατίζει?

Και μην ακούσω για την Unreal Engine 3 γιατί καλή και άγια είναι, υπέροχη μάλιστα, αν την tweakάρω όμως και γίνει βαρύτερη από το Crysis τότε ξαναμιλάμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει έχεις δίκιο...

Θυμάμαι απο καιρό, όταν ειχα πάρει την GTX όταν είχε πρωτοβγεί. Είχα βάλει τότε να παίξω το Ghost Recon 1. Διάβαζα σε review και σε φορα οτι γονάτιζε τις 7χχχGTχχχ.. Σε μένα πήγαινε με πολλα frames. Εντάξει, μεγάλη ευχαρίστηση να τρεχει σωστα.

Αλλα τώρα, τί;

Ναι, το Crysis εχει ανώτερα γραφικά απο το CoD4 αλλα απο κει και πέρα τι;

Δηλαδή σου δίνει την αίσθηση οτι αυτο το παιχνίδι είναι καθαρά επίδειξη δύναμης της EA και κατ'επεκτασιν της Crytek. Σου λένε, "εσυ που έσκασες 600 και πήρες GTX και νομίζεις οτι αυτωσες τον κόσμο, πάρε τώρα εμπλαστρο το Crysis να μάθεις who's boss..."

Σας φαίνεται δηλαδή σωστή η τακτική του να βγάλεις ενα παιχνίδι, που αυτη τη στιγμή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ HARDWARE, ούτε καν πολλά SLI συστήματα που να το παίζουν νεράκι... Εαν ειναι να δαπανήσεις τοσα πολλά λεφτά να αναπτυξεις ενα προϊόν το οποίο να παίζεται ενα χρόνο μετά την κυκλοφορία του, what's the point?

Ενω το Cod είναι φανερό οτι σε σέβεται και σαν καταναλωτή. Καλα DX10 γραφικά, καλογραμμένη και ελαφριά μηχανή, δεν σε υποχρεωνει να βάλεις το χέρι στην τσέπη για διπλές κάρτες κλπ.

Μου έκανε εντύπωση, οταν το έβαλα στην 42" στα 1920χ1080 με 1 GTX και όλα τα φιλτρα τέρμα και έπαιζα κανονικά.

Για κάντε το αυτο με το Crysis. Θα βγεί η GTX εξω και θα σου φτύνει πυκνωτες,for crying out loud!

Επαναλαμβάνω το Crysis ειναι πολυ μπροστα απο την εποχή του με οτι αυτό συνεπάγεται και χωρις να είναι αναγκαστικά καλό.

Και επειδή εγω είμαι μερακλής και γουστάρω να παίζω Crysis στα 1920χ1080 με όλα τέρμα, θα το πάρω (αν το πάρω) οταν βγεί hardware που θα τον σκίζει τον κ. Crytek.

Ούτως η άλλως το Crysis φτιάχτηκε για να είναι eye-candy, αν είναι να το παίζω 800χ600 χωρις φίλτρα, καλύτερα το Far Cry. Μια η άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne [Σήμερα, στις 15:26]

Και επειδή εγω είμαι μερακλής και γουστάρω να παίζω Crysis στα 1920χ1080 με όλα τέρμα, θα το πάρω (αν το πάρω) οταν βγεί hardware που θα τον σκίζει τον κ. Crytek.

Ούτως η άλλως το Crysis φτιάχτηκε για να είναι eye-candy, αν είναι να το παίζω 800χ600 χωρις φίλτρα, καλύτερα το Far Cry. Μια η άλλη.

Αυτο ακριβως ειναι το θεμα φιλε μου.Σε 1 χρονο που θα παιζεις το crysis νερακι,τοτε θα εχουν βγει πολλα παιχνιδια επιπεδουν crysis, τα οποια θα παιζουν με τα εκαστοτε κορυφαια συστηματα.Οποτε;

Δεν μπορω να καταλαβω, για ποιο λογω να κατασκευασεις ενα παιχνιδι με σουπερ- ντουπερ γραφικα, απο την στιγμη που δεν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις.Σαν να σου δινει καποιος μια FERRARI με τελικη 300 χ.α.ω και να σου βαζει κοφτη στα 100χ.α.ω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne [Σήμερα, στις 17:26]

θα το πάρω (αν το πάρω) οταν βγεί hardware που θα τον σκίζει τον κ. Crytek.

Mα αυτό ακριβώς θελει ,να κανεις , ο κυριος Crytek, δεν θα το χαλάσει καθόλου :p

Δεν υπάρχει μετρο συγκρισης μεταξυ των μηχανων COD4/Crysis ...έιναι διαφορετικής

φυσης.

Είναι πολυ καλές και οι 2 για διαφορετικους λόγους.

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 17:22]

Και μην ακούσω για την Unreal Engine 3 γιατί καλή και άγια είναι, υπέροχη μάλιστα, αν την tweakάρω όμως και γίνει βαρύτερη από το Crysis τότε ξαναμιλάμε ;)

Δωσε για :p ...μερικά καλα links να μην αρχίζουμε απο την αρχή το ψαξιμο , να μαθαινουμε και μεις.

Link to comment
Share on other sites

Dudes δείτε το Crysis Βοnus Disc που μιλάει όλο το team της Crytek για το Crysis και ας το ξαναπιάσουμε το θέμα... δείτε τι ήθελαν να βγάλουν οι άνθρωποι και τι υπάρχει πισω απο τα 6GB του παιχνιδιου και μετά ας το κράξουμε όλοι μαζί αν ακομα εχετε την ίδια γνώμη...

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=628745#post628745

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL

Occultist

Mήπως έβαλες τους 7.11 γιατι εμένα μου πετάει έρορ και τα έχω κάνει όλα σωστά.

Τι σέτινκς έχεις για το εν λόγω παιχνίδι?:magic:

Από 7.8 και μετά οι catalysts έχουν πρόβλημα με τις AGP. Εγώ χρησιμοποιώ τους 7.6 και όλα καλά. Το παίζω 1280*1024, όλα maximum, εκτός από : ΑΑ->off, vsync->off, Anisotropic->ένα κλικ πάνω από τη μέση, number of bodies->medium, soften smoke->off. Στο σύστημά μου είναι πολλές οι περιπτώσεις που χαμηλώνουν πολύ τα fps (θα μου έκανε έκπληξη το αντίθετο), αλλά σε γενικές γραμμές πάει αρκετά ικανοποιητικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 15:10]

Μόλις το ξεκίνησα ... έμεινα αφωνος από την αρχή...στο πλοίο....THATS THE WAY FOR GAMES TO BE PROGRAMMED IN ORDER TO BE PLAYED.-

γκουχου γκουχου.... :p

μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα... games ειναι όλα αλλα όχι ίδιας πάστας και τεχνολογίας... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρεις τι σκέφτομαι? Αν η MS δεν περνούσε τα .dll του DX10 στο 9άρι με τα τελευταία (καταιγιστικά) updates, γιατί μου κάνει ότι όλοι θα παίζαν στα Vista τώρα?

Ότι βλεπουμε στο CoD4 είναι ένα δείγμα των εφέ που θα έβαζε το 10άρι - motion blur, depth of field, 3D smoke, AA HDR, advanced lighting n mapping και δε συμαζεύεται. Στην ουσία είναι η μηχανή του CoD2 υπερβελτιωμένη με τις νέες προσθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 21:17]

Εγώ ξέρεις τι σκέφτομαι? Αν η MS δεν περνούσε τα .dll του DX10 στο 9άρι με τα τελευταία (καταιγιστικά) updates, γιατί μου κάνει ότι όλοι θα παίζαν στα Vista τώρα?

Δεν κατάλαβα, δεν καταλαβα (πάρε 1, 0, 0 :p )

Το αναδιατυπώνεις λίγο?

(εγω πιστευω ότι δεν υπάρχει dx10, ακομα)

Edit : το Μulti του COD4 ειναι καλυτερο απο αυτο του Crysis έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.