Jump to content



Call Of Duty 4: Modern Warfare


Jaco

Recommended Posts

Απίστευτο game. Κορυφαία γραφικά με απίστευτη λεπτομέρεια. Η αίσθηση της μάχης είναι άλλο πράγμα. Απορώ εν τω μεταξύ πως μου τρεχει τέλεια στα 1280χ1024 με ολα στο extra και 2χΑΑ στο ταπεινο συστηματάκι μου (p4 2.8, x1950pro, 2giga/400mhz)??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav

Για πες πως τρέχει με την GT και σε τι ανάλυση

1680χ1050 χωρις ΑΑ με αρκετα πραγματακια off για να πιανω σταθερα 125fps για το mp, sp δεν εχω παιξει.

Link to comment
Share on other sites

To SP είναι πολύ καλά σκηνοθετημένο... σε κολλάει με την ροή του και πραγματικά έχουν κάνει πολύ δουλειά όσων αφορά το στήσιμο των πιστών και των συμβάντων που γίνονται στην διάρκειά του...

Από gameplay είναι πολύ ψηλά με μόνο αρνητικό το ότι πρέπει να προχωράς εσύ προς τα μπρος έτσι ώστε να προχωρά η πλοκή, διαφορετικά οι εχθροί δεν σταματούν να έρχονται... πάντως το BF2 και κυρίως το Arma είναι καλύτερα όσων αφορά το gameplay...

Τα γραφικά είναι όπως ακριβώς στα pics που βλέπαμε πριν κυκλοφορήσει, δηλαδή αγγίζουν την τελειότητα και το σημαντικότερο ότι δεν απαιτούν θηρίο μηχάνημα για να το παίξεις...

Ο ήχος με 5.1 είναι ρεαλιστικότατος και σε "βάζει" μέσα...

Επίσης για όσους το έχουν παρατηρήσει, έχουν περάσει πολύ ρεαλιστικά τον χαρακτήρα των στρατικών υπερδυνάμεων (Αμερικής, ’γγλων) ειδικά στην αποστολή με το Β2 το βομβαρδιστικό οι διάλογοι και η πλοκή είναι ακριβώς όπως σε κάποια βίντεο που έχουν κυκλοφορήσει στο Youtube... δηλαδή απίστευτη ειρωνία απέναντι στον εχθρό τον οποίο με άνεση καθαρίζεις από μακριά, το οποίο φαίνεται από τους διαλόγους και το ύφος τους κατά την διάρκεια της επιχείρησης... γενικά σου δημιουργεί μια αίσθηση αηδίας, αλλά ένα μοβόρικο παιχνίδι είναι για να μας βγαίνουν τ' αποθημένα και τίποτα παραπάνω...

Αρνητικό επίσης ότι δεν μπορείς να αλλάξεις στρατόπεδο και να καθαρίζεις ’γγλους και Αμερικάνους... πιστεύω θα έδινε άλλη "αίσθηση" στο παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Λεπον λεπον εφτασε στα χερακια μου επιτελους :D

οσον αφορα το multi θα πω μονο το εξης

Στο cod2 μπορουσα να παιζω 3-4 ωρες συνεχεια εννω στο 4 μετα απο 30 λεπτα βαριεμαι :(

Και ας εχει πολυ κοσμο κτλ ....

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως αυτη η μηχανη γραφικων σε καποια σημεια μου κανει κατι σπασιματα...χωρις να πεφτουν τα φρειμς..δεν ξερω που οφειλεται...παντως αμα ειχε λιγοτερο πανικο θα ταν πιο απολαυστικο..τωρα υπαρχουν στιγμες που κουραζει..δεν ξερεις απο που σου ρχονται...βασικα εχει ωραιο aim...και σε αρκετες φασεις φερνει σε εξελιξη του bf2...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 22:53]

εμενα παντως αυτη η μηχανη γραφικων σε καποια σημεια μου κανει κατι σπασιματα...

Αν παιζεις με ΑΑ βγάλτο και ανέβασε αναλυση αν θελεις.

Χωρις ΑΑ νερό είναι η μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Χθες, στις 23:57]

ολα τερμα τα χω...

Aυτό λέω ρε άτομο,δοκίμασε χωρίς ΑΑ, αν έχεις τερμα την αναλυση τι το θέλεις το ΑΑ. :p

Αρχική απάντηση από Dem [12-10-2007 22:54]

Με 4xΑΑ και στα 1600χ1200 υπάρχει ένα μικρο lag σε καποια σημεια ακομα

και όταν το fraps δειχνει πάνω απο 60fps!! (ναι ...μικρο lag και >60fps)

ίσως drivers- βεβαια εμενα δεν μενδιαφερει το ΑΑ με τετοιες αναλύσεις.

σαν σπασίματα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.