Jump to content



Call Of Duty 4: Modern Warfare


Jaco

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 03:22]

Σταμάτα δαίμονα από τις 23:00 παίζω σα λυσσασμένος...!

Προτιμώ το "σατανά"... θα με υποχρέωνες... :D

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 03:22]

Είναι απίστευτο το πως κολλάς σε τέτοια παιχνίδια...

Είναι κάτι σαν το 24. Ξέρεις τι θα δεις, ξέρεις ότι δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα, αλλά κολλάς σα χαζός.

Μ'αρέσει πολύ πάντως το όλο κάπως "ειρωνικό" στυλ του παιχνιδιού περί των Αγγλο-Αμερικάνων. Μοιάζει να το έφτιαξαν επίτηδες έτσι, ειλικρινά η αποστολή με το AC-130 είναι φτιαγμένη για αντι-πολεμικό ντοκυμαντέρ...ΑΚΡΙΒΩΣ τέτοια σκηνικά έχω δει σε αληθινά video...

Μάλλον πάει για το καλύτερο Call of Duty υποθέτω. Πολύ ρεαλιστικά σκηνικά πολέμου ασχέτως αν το παιχνίδι πάσχει στον τομέα του ρεαλισμού σε σχέση με άλλα war-simulators.

Μα εντελώς όμως? Και εγω απο χτες που το ξεκίνησα δεν μπορουσα να σταματήσω... αλλα οχι με την προοπτική να το τελειώσω... όπως κολλησα με το LOST πχ που ειδα το 1ο season σε 1 μέρα.... φεύγει νεράκι το άτιμο, χωρίς να βαρεθείς... και κάθε φορά κάτι εχει να σε μαγέψει, να σε χαζέψει με τον ρεαλισμό του (αν και όπως είπα λίγο υπερβολικό νταβαντουρι εχει για τα γούστα μου)...

Πάντως και εγω σε αυτην την αποστολή...νταξ... αναψα και 2ο τσιγάρο στα καπάκια...(το 1 ηταν ήδη αναμμένο... :D )

Χτες βέβαια τα πηρα άσχημα με το αγαλμα "Σαντάμ" το οποιό ενω δεν δείχνεται ξεκάθαρα (χάρη στην σκηνοθεσία του σημείου εκείνου) ταύτόχρονα παραπέμπει εκει και μόνο εκει... (η προπαγάνδα στο μεγαλείο της)...εεε αυτος ο ρεαλισμος σε πραγματικα γεγονότα ειναι too much πιστεύω...

Τωρα περιμένω το CoD5.... απο καμικάζι makers... mission objective?... "the WTC in ΝΥ"... έλεος...πραγματικοί άνθρωποι σκοτώθηκαν ρε Activision

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Προτιμώ το "σατανά"... θα με υποχρέωνες... :D

A τι έχουμε εδώ? Συνάδελφο Prince of Darkness? :D

Αρχική απάντηση από perp

Μα εντελώς όμως? Και εγω απο χτες που το ξεκίνησα δεν μπορουσα να σταματήσω... αλλα οχι με την προοπτική να το τελειώσω... όπως κολλησα με το LOST πχ που ειδα το 1ο season σε 1 μέρα.... φεύγει νεράκι το άτιμο, χωρίς να βαρεθείς... και κάθε φορά κάτι εχει να σε μαγέψει, να σε χαζέψει με τον ρεαλισμό του (αν και όπως είπα λίγο υπερβολικό νταβαντουρι εχει για τα γούστα μου)...

Πάντως και εγω σε αυτην την αποστολή...νταξ... αναψα και 2ο τσιγάρο στα καπάκια...(το 1 ηταν ήδη αναμμένο... :D )

Χτες βέβαια τα πηρα άσχημα με το αγαλμα "Σαντάμ" το οποιό ενω δεν δείχνεται ξεκάθαρα (χάρη στην σκηνοθεσία του σημείου εκείνου) ταύτόχρονα παραπέμπει εκει και μόνο εκει... (η προπαγάνδα στο μεγαλείο της)...εεε αυτος ο ρεαλισμος σε πραγματικα γεγονότα ειναι too much πιστεύω...

Τωρα περιμένω το CoD5.... απο καμικάζι makers... mission objective?... "the WTC in ΝΥ"... έλεος...πραγματικοί άνθρωποι σκοτώθηκαν ρε Activision

Και στον 2ο παγκόσμιο άνθρωποι σκοτώθηκαν, μη χάνεσαι. Και μόλις χέστηκα θα σου πει κάποιος για τους Δίδυμους όταν τόσα εκατομμύρια έφυγαν στους Παγκόσμιους.

Είναι το τι πουλάει και το ξέρεις. Hollywood και Gaming Industry κοιτάνε το κέρδος, όχι την τέχνη του κάθε είδους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 05:20]

A τι έχουμε εδώ? Συνάδελφο Prince of Darkness? :D

:D :D οχι... τυπική συχνή φιλική προσφώνηση του perp ως teasing person :D

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 05:20]

Και στον 2ο παγκόσμιο άνθρωποι σκοτώθηκαν, μη χάνεσαι. Και μόλις χέστηκα θα σου πει κάποιος για τους Δίδυμους όταν τόσα εκατομμύρια έφυγαν στους Παγκόσμιους.

Είναι το τι πουλάει και το ξέρεις. Hollywood και Gaming Industry κοιτάνε το κέρδος, όχι την τέχνη του κάθε είδους.

Εντάξει... απλά ειναι πρόσφατη Ιστορία αυτα τα γεγονότα...για τα υπόλοιπα η ανθρωπότητα εχει βγάλει άκρη οπότε άνετα μπορει κάποιος να παίξει μαζί της... αυτα ειναι νωπά όμως... anyway.... αυτες οι αναφορές θα μπορούσαν να λείπουν πιστεύω...

Πάντως ακόμα και έτσι...το παιχνίδι με καθήλωσε ακομα και εκει... δυστυχώς λόγω πανικού δεν το βλέπω να πηγαινω για μουλτι όμως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από icy20 [Χθες, στις 23:48]

Γενικα ολο το παιχνιδι ηταν για πολλα λεφτα.Στο τελος τι καταλαβατε εσεις?Πεθανανε αυτοι η οχι?

Πρέπει να σε είχε πιάσει το berseker mode για να μην το κατάλαβες... η θολούρα της μάχης... :laughing:

Οι άλλοι πέθαναν, εσύ ζεις....

Όλα τα λεφτά ο θάνατος του πρώτου Αμερικλάνου από την μίνι πυρηνική έκρηξη...

Edit:

Αρχική απάντηση από gbak [Χθες, στις 23:00]

... ειναι ολα τα λεφτα

Αρχική απάντηση από icy20 [Χθες, στις 23:48]

... για πολλα λεφτα...

Αρχική απάντηση από Jaco [Σήμερα, στις 00:12]

...Όλα τα λεφτά...

Πολλά λεφτά ρε παιδί μου... περιουσία κάναμε... θέλει κανείς δανεικά...?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Χθες, στις 23:00]

καλα η πιστα με τους sniper ειναι ολα τα λεφτα

Εντάξει τρομερή ένταση λέμε... πραγματικές καταστάσεις μου θύμισε... και εκει που πρέπει να πέσεις κάτω ακίνητος για να μην σε πάρουν πρέφα οι αλλοι και βέβαια... εκει πάνω στο κτίριο που προσπαθεις να στοχεύσεις τον Πούτιν :hehe:

(άσχετο το επαιξα 2 φορές για να δω αν κουνηθώ τι θα γίνει... σκοτώνεται ο άλλος... ;))

Αρχική απάντηση από icy20 [Χθες, στις 23:48]

Γενικα ολο το παιχνιδι ηταν για πολλα λεφτα.Στο τελος τι καταλαβατε εσεις?Πεθανανε αυτοι η οχι?

Η αμνησία στο μεγαλείο της 24ωρες μετά.. το φορείο και το ελικόπτερο θυμάμαι...νομίζω ζει ο ένας... (λόγω φορείου :D )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 02:34]

χαλαλι και τα 49ευρω που εκανε:D

ειχα χρονια να ευχαριστηθω ετσι ενα game...και ακομα δεν ξεκινησαμε το multiplayer:p

Ε, αφού σου άρεσε σε SP mode... στο multi θα τρελαθείς τελείως! Πολύ καιρό είχα να πωρωθώ έτσι!:banging:

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το παρέλαβα. Πρώτη εντύπωση ότι με όλα τσίτα παίζει άψογα. Δε μέτρησα fps αλλά η αίσθηση που δίνει είναι ότι δεν κολλάει πουθενά. Από εκεί και πέρα, τα γραφικά είναι όπως θα έπρεπε να είναι πριν 4 χρόνια που βγήκε 1η φορά το DX9... Κορυφαία, πολύ καλά δουλεμένα και έχουν απίστευτη αίσθηση. Τέτοιες μηχανές χρειαζόμαστε κι όχι STALKER κλπ...

Το μόνο κακό που διαβάζω είναι ότι είναι μικρό σε διάρκεια το SP...

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα... Το Crysis θα πληρωθεί όταν μπορεί να παίξει στα επίπεδα του CoD4, δηλαδή με όλα φουλ σε μεγάλη ανάλυση και να παίζει αξιοπρεπώς. Αυτό δεν πιστεύω ότι θα συμβεί πριν το WDDM2.x ή αν δεν έρθει καινούρια γενιά καρτών. Οπότε το Crysis θα περιμένει...

Link to comment
Share on other sites

το multiplayer εχει τοσο καταιγιστικη δραση που θα ζαλιστειτε μεσα στην πρωτη ωρα.......

προτεινω για αρχη να ξεκινησετε με μεγαλε πιστες λιγων παικτων....μπηκα σε μικρη πιστα με 16παικτες και απλα δεν σταματας ουτε δευτερολεπτο για ανασα.........

ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ισως το καλυτερο παιχνιδι των τελευταιων 5 χρονων για μενα

Link to comment
Share on other sites

Το τερμάτισα πριν λίγες ώρες. Απλά απίστευτο. Δεν έχω ξαναχαρεί τόσο ένα παιχνίδι. Και η πίστα με τους sniperάδες ήταν το κάτι άλλο. Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους. Αύριο παίρνω Crysis & Gears of War, αλλά κάτι μου λέει ότι δε θα τα ευχαριστηθώ έτσι....:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πόσες αποστολές έχει σύνολο?

Πάντως όσο παίζω, τόσο περισσότερο μου αρέσει :D

Από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων ετών και σίγουρα τα καλύτερα γραφικά DX9 που έχω δει. Όχι μόνο σε ποιότητα και αληθοφάνεια, αλλά και σα μηχανή. Δεν κολλάει πουθενά :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.