Jump to content



Recommended Posts

όχι όχι.. απλώς είδα την είδηση και τρομοκρατίθηκα:clap:

το update έγινε κανονικά το πρωί και δεν είδα κάποιο σημάδι μέχρι τώρα... το σμαρτ ειναι οκ

επίσης αύριο μιας και θα κάνω φορματ και λεω να δοκιμάσω με AHCI... τι λες

Link to comment
Share on other sites

να δώ πότε θα σκεφτούν και εμάς που τρέχουμε raid. Τόσο δύσκολο είναι πια να κάνουν τις trim εντολές να δουλεύουν και σε raid set ups?

Για εμάς που τρέχουμε raid πρέπει να κάνουμε τον καθένα δίσκο ξεχωριστά ?

Μια βγάζουμε το ρεύμα από τον έναν και μετά στον άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Σε AHCI και γώ. Εγινε μπάμ - μπάμ μετά BOOTARE κανονικά.

αλλά τα νούμερα στο CRYSTAL DISK είναι σκέτη απογοήτευση.

Καλά οτι γουστάρει βγάζει............αυτή η βρωμομητρική φταίει......αρε πότε θα την σπάσω........

Link to comment
Share on other sites

Ναι η ιντελ το απέσυρε λόγω των προβλημάτων που δημιουργούσε. Θύμα της και εγώ. Βέβαια πίστευα ότι έφταιγε ότι το έκανα σε ahci και όχι ide όπως έλεγε αλλα μάλλον φταίει το firmware.

Προσωπικά μου είπε ότι όλα πήγαν καλά μετά το firmware update αλλά μετά είδα ότι δεν έμπαινε στα win. Toν βάζω με άλλον δίσκο να έχει το λειτουργικό και είδα ότι είχε καταστραφεί το partition. E, λεω δεν γ@..εται λειτουργικό είχα δεν έγινε και τπτ. Παω να κάνω γρήγορο φορματ και μου βγάζει σφάλμα. Κάνω αργο και βρίσκει πάνω απο 90 bad sectors στο smart ... και πεφτω απο την καρέκλα. Πάω να βάλω δεδομένα και κάποια στιγμή bsod, ξανακάνω αργό φορμάτ και βρίσκει και άλλους bad sectors.... έλεος!

Σκέφτηκα να περιμένω 1-2 μέρες μήπως φταιει το firmware αλλα τελικά πειστικα ότι έφταιγε το ahci που ξέχασα να αλλάξω και πρωι-πρωι τον επέστρεψα με την εγγύηση και ευτυχώς δεν ρώτησαν πολλά. Δυστυχώς δεν έχουν άλλους αυτή τη στιγμή και θα πρέπει να περιμένω την επόμενη παρτίδα.

Είχα έναν 80αρι G2... σνιφ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συμβαίνει και στις "καλύτερες οικογένειες" :p

Πάντως προσωπικά το update το έκανα σε IDE Mode, Compatibility και δόξα τω θεώ δεν ψόφησε. Εντύπωση μου κάνει πάντως πως τους ξέφυγε τέτοια κακοτοπιά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.