Jump to content



Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

On 7/5/2017 at 6:31 PM, yanni said:

Και εγώ βλέπω καθυστερήσεις. Από Gearbest untracked έχει έρθει εδώ και 14 μέρες Ελλάδα.

Ακόμα το περιμένω αυτό.

 

Ερώτηση. Αν μπει untracked τελωνείο σε ενημερώνουν; Η παραγγελία είναι μια αερόψυκτρα (πιο φτηνά την πήρα) οπότε και σχετικό όγκο έχει και σχετικό βάρος και χαμηλή τιμή αναφέρει (την αληθινή από ότι βλέπω στο invoice). Κάποιος στο τελωνείο μπορεί να φαντάστηκε ότι θα βρει χρυσό μέσα. Θα μείνει με τα heatpipes βέβαια, αλλά λέτε να έχει μπει τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, yanni said:

 

Ερώτηση. Αν μπει untracked τελωνείο σε ενημερώνουν; Η παραγγελία είναι μια αερόψυκτρα (πιο φτηνά την πήρα) οπότε και σχετικό όγκο έχει και σχετικό βάρος και χαμηλή τιμή αναφέρει (την αληθινή από ότι βλέπω στο invoice). Κάποιος στο τελωνείο μπορεί να φαντάστηκε ότι θα βρει χρυσό μέσα. Θα μείνει με τα heatpipes βέβαια, αλλά λέτε να έχει μπει τελωνείο;

Untracked λίγο δύσκολο να μπει τελωνείο.  Δεν θα έχεις κανένα θέμα.

 

Το πρόβλημα παρουσιάζεται κυρίως στην ενημέρωση και στη παραλαβή των δασμών στα untracked, οπότε τα περνάνε προς το παρόν όλα χωρίς τελωνείο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απλά μου κάνει εντύπωση η καθυστέρηση με αυτό εδώ. Untracked GearBest με Malaysia post(στο GearBest αναφέρει Switzerland Post Unregistered) μπήκε 7/6 Ελλάδα παραδόθηκε 14/6. Αλλά πολύ μικρότερο δέμα (AMD x2 cpu).

Αυτό εδώ πάλι untracked GearBest, πάλι Malaysia/Switzerland μπήκε 24/6 και ακόμα αγνοείται. Αλλά μεγαλύτερος όγκος.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν τα δέματα από Κίνα με EMS; Βασικά να φτάσουν Αεροδρόμιο.

Παράγγειλα δέμα περίπου 4 κιλών από aliexrepss με δωρεάν μεταφορικά και ο Κινέζος το έστειλε με EMS...

Από 5/7 που έφυγε ο Κίνα έχει πεθάνει το tracking.

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΤ που λεει τι ειναι ?  

Ειχα παραγγειλει 4 λειζερ απο ΑΓΓΛΙΑ (10ε μεταφορικα εδωσα για να μου ερθει μεσα σε μια βδομαδα ) και ο τυπος οχι μονο μου τα εστειλε απο Σανγκαη αλλα εχει περασει και πολυς καιρος χωρις να ερθουν , ως τελευταια μερα αφιξης ελεγε 6 ιουλιου . Παιζει να χουν ερθει κια να εχουν κολλησει ελτα ?

errer.png

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yanni said:

Απλά μου κάνει εντύπωση η καθυστέρηση με αυτό εδώ. Untracked GearBest με Malaysia post(στο GearBest αναφέρει Switzerland Post Unregistered) μπήκε 7/6 Ελλάδα παραδόθηκε 14/6. Αλλά πολύ μικρότερο δέμα (AMD x2 cpu).

Αυτό εδώ πάλι untracked GearBest, πάλι Malaysia/Switzerland μπήκε 24/6 και ακόμα αγνοείται. Αλλά μεγαλύτερος όγκος.

Δεν υπάρχει σειρά γενικά στο αεροδρόμιο με αυτά που βλέπουμε κάθε μέρα. Σκέψου ότι δικό tracked δέμα είναι  κολλημενο στο arrival in destination country  από 18/5/2017 κ ένα άλλο ακριβώς με την ίδια μεταφορική  σήμερα έκανε arrival και κλείσιμο στο τελωνείο την ίδια μερα. Το πρώτο ακόμα τίποτα.

 

Μακάρι να στρώσουν τα πράγματα

 

 

@kpetros Αυστριακό ποστ είναι; Από το tracking δεν φαίνεται να ξεκίνησε ακόμα για Ελλάδα. Από την τελευταία ενημέρωση τώρα πρέπει να έφτασε στην χώρα που τα προωθεί.

 

@UltraB Στείλε καλύτερα μήνυμα σε αυτόν μπας κ βγάλεις άκρη.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι ειναι (πως το κοιταω ) , το μονο που ξερω ειναι οτι καλο θα ηταν να ανοιξω ενα ticket απλα και μονο που ελεγε UK και κατεληξε να ερχετε απο την ακρη του κοσμου . 

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

ουτε εγω έχω παραλάβει ακόμα τίποτα :p 

Καλά το πάμε :hehe: 

Τι ήθελα να κακολογήσω η αχάριστη γυναίκα :p

 

12/7/2017, 12:58:58 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

 

Απο 24-25/5 παρακαλώ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@kpetros Αν πλήρωσες μεταφορικά για να έρθει από αγγλία απαίτησε να σου τα κάνουν refund. Διαφορετικά δεν ξέρω αν μπορείς να αποζημιωθείς μερικώς για αυτό. Αν τελειώνει το tracking σε AT είναι Austrian Post. Όλα τα δέματα που μου μπήκαν τελωνείο στάλθηκαν με Austrian Post εμένα, δοκίμασε από εδώ http://xoms.4px.com/ μήπως έχεις περισσότερες πληροφορίες για το δέμα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

@kpetros Αν πλήρωσες μεταφορικά για να έρθει από αγγλία απαίτησε να σου τα κάνουν refund. Διαφορετικά δεν ξέρω αν μπορείς να αποζημιωθείς μερικώς για αυτό. Αν τελειώνει το tracking σε AT είναι Austrian Post. Όλα τα δέματα που μου μπήκαν τελωνείο στάλθηκαν με Austrian Post εμένα, δοκίμασε από εδώ home μήπως έχεις περισσότερες πληροφορίες για το δέμα.

To εβαλα και βγαζει empty track , με δουλευουν ?

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τελικα ειχα και εγω εξελιξεις , το κινητο μαλλον μπαινει τελωνειο , το αλλο δεμα μια θηκη μαλλον βγηκε , και το αλλο πακετο απλα εχει κολλησει στο παραλαβη απο Σιγκαπουρη....

 

Fuck me :/ ποσο να μου βαλουν

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SirDiman said:

aliexpress , HKgoldway , xiaomi note 4x

O πωλητής είναι αρκετά αξιόπιστος, χρειάστηκε να στείλω χαλασμένο κινητό πίσω και δεν είχα κανένα πρόβλημα :)

Απλά προσωπική μου άποψη ότι έπρεπε να πας στο xiaomi redmi note 4 Global κ όχι στο κινέζικό note 4x

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.