Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Έκανα και ένα βιντεάκι το PC..

 

Μιας και αλλάξαμε ψύκτρα και επιτέλους πετάξαμε αυτήν την Η80 από το 2011..

 

http://www.youtube.com/watch?v=b_GlSq8YqbU

 

Το κακό είναι ότι το πληκτρολόγιο το καθάρισα χθες :hehe:

 

Διαφορες απο Η80? Αποδοση - θορυβος?

 

Εχω κ εγω την Η80 με define r3 με ψιλοτραγικη αποδοση..οποτε ελεγα να παω κ εγω σε d15

Link to comment
Share on other sites

Διαφορες απο Η80? Αποδοση - θορυβος?

 

Εχω κ εγω την Η80 με define r3 με ψιλοτραγικη αποδοση..οποτε ελεγα να παω κ εγω σε d15

 

Διαφορά στα Temps 20 + stock έβγαζα 70-75 στα 3.7, D-15 50 στα 4.2 55 στα 4.5 65 στα 4.8 80 - 90 αλλά όχι με τα ειδανικότερα ρεύματα..

Και όλα τα Fans 100% και η ψήκτρα στο Max RPM..

Άμα είχα και κάρτα κλειστού τύπου πιστεύω θα ήταν καλύτερα.. μην πω αλλη ετκός 290 που πιάνει 90 βαθμούς σε Games και τα ρίχνει όλα μέσα.. αλλά πιστέυω έχω κάνει ένα δυνατό Airflow μέσα στο κουτί..

 

Στα θετικά τεράστιες επειδόσεις / ησυχη / ευκολή εγκατάσταση / χωράνε όλοι τύποι RAM / και εμένα προσωπικά μου αρέσει και εμφανισικά έτσι όπως έιναι μέσα στο κουτί..

 

Στα αρνητικά φυσικά το μέγεθος.. το πρώτο Slot pci-e δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.. και επίσης άμα έχεις High Profile μνήμες και Midi κουτί παίζει το Side Panel να μην κλείνει και να βρίσκει πάνω στον ανεμηστήρα..

Εγώ που έιμαι με τις Corsair Vengence που είναι Medium πάνω κάτω .. ο μπροστινός ανεμηστήρας ακουμπάει πάνω στο Side Panel, τρίβετε με το Plexi.. αλλά όλα καλά κλείνουν μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το stacker θα το αλλάξω ΟΤΑΝ καταργηθεί το ΑΤΧ, εκτός οτι το έχω custom το side panel και είναι απο το 2009 και κοντεύω να ξεχάσω ΠΟΣΕΣ αναβαθμίσεις έχω κάνει με το συγκεκριμένο, τώρα είμαι με χ99 απλά δεν εχω φωτο ακόμη, ΑΥΤΟ που ακόμα με εντυπωσιάζει είναι η ποιότητα της κατασκευής του αλουμίνιό ολόκληρο εντελώς, απο εκεί και πέρα και ενα άλλο coolermaster που είχα πρίν απο αυτό το wavemaster εννοείται και εκείνο ολόκληρο απο αλουμίνιο και ελάχιτο πλαστικό, γιατί έχω δεί και δήθεν αλουμινένια και απο ατην coolermaster αλλά το αλουμίνιο ήταν σε επιμέρους μέρη του σασι, συνοδευόμενα πο αρκετή λαμαρίνα και άθλιο πλαστικό

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τί σόι κάρτα είναι αυτή με τους ηλεκτρολυτικούς πυκνωτές; Δεν το έχω ξαναδεί τέτοιο πράμα.

 

https://www.google.gr/search?q=sound+blaster+audigy+4+pro&biw=1920&bih=945&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=D_YPVe2jC8PsUor9gXA&sqi=2&ved=0CCMQsAQ

Πειραγμενη καρτα ηχου μπορει να ειναι

;)

 

Και εγώ το σκέφτηκα, αλλά παίρνει ρεύμα από molex. Περίεργο για κάρτα ήχου.

H συγκεκριμενη λογω των πυκνωτων θελει παραπανω αλλα ουτως η αλλος αυτο το μοντελο λογω οπως ειδες

στο λινκ εχει εξωτερικη μοναδα χρειαζεται εξτρα τροφοδοσια.Και η δικια μου xfi elite pro θελει εξτρα τροφοδοσια αν εχεις

την εξωτερικη μοναδα συνδεδεμενη,Αν οχι δεν χρειαζεται ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.