Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Καινουργίλα....

 

attachicon.gifnewpc1.jpg

 

attachicon.gifnewpc2.jpg

 

attachicon.gifnewpc3.jpg

 

ASUS VIII HERO, I7 6700, 32 Gb Vegeance LPX 2666, Samsung SM951 512Gb, NZXT KRAKEN X61, Samsung EVO 512Gb, 2 X 3Tb Seagate Baracudes

 

Μεγειές. Οι ανεμιστήρες της Kraken σου κάνανε θόρυβο εσένα; Εγώ την έβαλα μπροστά όρθια τελικά σε push-pull. 

 

Επίσης, ο SM951 (το προηγούμενο μοντέλο υποθέτω, όχι ο nvme) πώς είναι από επιδόσεις; Λένε ότι ζεσταίνονται αρκετά οι 951. Ισχύει; (κοιτάω μεταξύ SM951 nvme και του Intel 750 τον τελευταίο καιρό, και εσχάτως τον Samsung 950, δεν ξέρω αν θα κάνω τελικά το βήμα). 

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

Το κουτί μου πλέον μετά τις τελευταίες αλλαγές.Εβαλα και ένα πλαινό πλέξι για να κρύψω  τα πλαινά από τα 5,25 drives.Μήπως παρα είναι χτυπητό το κίτρινο??Αν και μου αρέσει.Θα φτιάξω και μια καλύπτρα από πλέξι μαύρο για να βάλω πάνω το ρεζερβουάρ των 40cm.Σκέφτομαι να βάλω και τον δικέφαλο πάνω στο πλέξι των 5,25  για να μην βαράει και τόσο.Η μαύρο το πλέξι με κίτρινο δικέφαλο??Οι πάνω ανεμιστήρες θα αλλάξουν σε κιτρινόμαυρους γι`αυτό και τα καλώδια είναι χύμα

post-32899-0-81044200-1443898769_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από alldaynews
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μεγειές. Οι ανεμιστήρες της Kraken σου κάνανε θόρυβο εσένα; Εγώ την έβαλα μπροστά όρθια τελικά σε push-pull. 

 

Επίσης, ο SM951 (το προηγούμενο μοντέλο υποθέτω, όχι ο nvme) πώς είναι από επιδόσεις; Λένε ότι ζεσταίνονται αρκετά οι 951. Ισχύει; (κοιτάω μεταξύ SM951 nvme και του Intel 750 τον τελευταίο καιρό, και εσχάτως τον Samsung 950, δεν ξέρω αν θα κάνω τελικά το βήμα). 

 

Οσο το Kraken το έχω σε silent mode δεν ακούγεται. Αν σηκώσω στροφές, γίνεται αισθητός ο θόρυβος, μαλλον για push-pull με βλέπω.

Ο SM 951 είναι ο AHCI, λογω capital controls δε μπορούσα να φέρω nvme. Από επιδόσεις είναι ταχύτατος, δε νομίζω οτι η διαφορά στην πράξη μπορεί να γίνει αντιληπτή. Αν ψάχνεσαι, κάνε λίγη υπομονή ακόμα και πήγαινε για το https://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=HD-216-SA&groupid=701&catid=2104

Link to comment
Share on other sites

Λόγω μεγέθους, φαίνεται πολύ άδειο... και με νερά πάλι άδειο θα φαίνεται. Το "κακό" των supercases. . Κατά τ'άλλα , ζωγραφίζεις

 

εδιτ: Το ιδιο ισχυει και για το 900D παραπανω.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Kατσε εχω να το συμαζεψω.Θα βαλω καλυπτρα πατωματος υστερα στην φατσα θα μπει διπλο 60αρι ψυγειο.Υπολογιζε και τους ακρυλικους σωληνες συντομα

Link to comment
Share on other sites

Kατσε εχω να το συμαζεψω.Θα βαλω καλυπτρα πατωματος υστερα στην φατσα θα μπει διπλο 60αρι ψυγειο.Υπολογιζε και τους ακρυλικους σωληνες συντομα

 

 

Ποιο είναι το κουτίδιον;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους,

 

έχω το Haf 932 και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος μαγαζί στο οποίο να μου κόψουν την σήτα που έχει το πλαινό παραθυρο και να αντικατασταθεί με plexi. 

σκεφτόμουν να αγοράσω το πλαινο καπάκι από Haf X αλλά κοστίζει γυρω στα 50 ευρω τα οποία τα θεωρώ αρκετά για τη συγκεκριμενη διαφορα.

 

Αν γνωρίζει κάποιος θα ήταν πολύτιμη βοήθεια. Περιοχή Αιγάλεω  αλλά πάω και τριγύρω δεν είναι θεμα

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.