Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

@GFFermari

 

δυο 280ρια, αραιων φιν ανα ιντσα, το ενα λεπτο το αλλο 60ρι. βεβαια κανονικα αυτο το στυλακι θελει εκεινο το τετραγωνο το ενιαιο 280χ280 ?

 

 

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Σε άλλα νέα, έβγαλα και φύσηξα το PC. Είχε από τον Ιούνιο. Αυτό το ψυγείο μου τι τραβάει και δεν το μαρτυράει.. Στόμα δεν έχει. Δεν μιλάει. Αν είχε όμως; 

Πάστες δεν άλλαξα, είχα αλλάξει το καλοκαίρι. 

 

Btw συμμάζεψα τα καλώδια στο πίσω μέρος και καθάρισα τα grommets ΑΦΟΥ έβγαλα τις φώτο (στις φώτο αντιλήφθηκα το χάλι τους).

Τώρα θα σας δείξω οχιές. Πριν ήταν πύθωνες και κόμπρες. Α, και μιας και από 4 HDD έχω 3 πλέον (τον έναν τον έστειλα στο PC της γυναίκας), αφαίρεσα και το 1 HDD Cage. 

  Reveal hidden contents

IMG_20211101_151340.jpg

Μπορώ και καλύτερα αλλά τι σημασία έχει; Κανένας δεν τα βλέπει :hehe: Α, το molex-sata connector που έχω, είναι επειδή δεν ήθελα να βάλω κι άλλο καλώδιο για SATA ρεύματα και αυτό το SATA είναι της ΑΙΟ. Δεν έφτανε στα ρεύματα οπότε έπρεπε κάτι να γίνει. Είχα ήδη molex γιατί molex θέλει η βλακεία που έχω για τα RGB Leds ? 

 

Από μπροστά είδα την παρακάτω φώτο (αφού ξανάβαλα το PC στη θέση του, mind that :bleh: )και έβγαζα γκρομμετς. 

  Reveal hidden contents

IMG_20211101_152810.jpg

 

Σχόλια για την ταινία με την οποία κολλάω το προφίλ αλουμινίου για τα λεντ, δεν θέλω παρακαλώ :p Ξεκόλλησε και την κόλλησα χάλια. Θα γίνει re-apply, soon.

Μια υποσημείωση, είναι ότι ήθελα να αλλάξω psu extensions, ωστόσο το άφησα γιατί η ιδέα είναι πως κάποτε θα αλλάξω κουτί (ήμουν για το Be Quiet 802 αλλά τελικά για κάποιο λόγο ακρίβυνε υπερβολικά, ανέβηκε κατά 35€ η τιμή του και το άφησα)

 

Στις παρακάτω φώτο, φαίνεται πως, με γυμνό μάτι, η σκόνη που μαζεύεται από τότε που είσαι έξω, μέχρι να πας μέσα και αυτή που δεν βλέπεις να καθαρίσεις, είναι κάμποση. Άνοιξα ξαναμανά σήμερα για να καθαρίσω το τζάμι. Έλεος.

 

  Reveal hidden contents

IMG_20211101_182235.jpg

IMG_20211101_182416.jpg

Η σκόνη φαίνεται τόσο όμορφη στις φώτο, στο PC που μόλις ξεσκόνιζα :hehe: 

 

IMG_20211101_182311.jpg

 

Bonus: To τι γίνεται πίσω από το desk, και δίπλα στο γραφείο

 

  Reveal hidden contents

Desk και δίπλα

IMG_20211102_173308.jpg

 

Behind (μαζεύεται αλλά δεν φαίνεται, οπότε who cares :p )

  Reveal hidden contents

IMG_20211031_001943.jpg

 

 

 

31f.gif

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Κάπου ανάμεσα κάθεται το δικό μου :bleh:  Πριν το φτιάξω, είχε προς τα αριστερά κατεύθυνση, αν κάτσω να ασχοληθώ, θα έχει προς τα δεξιά. 

Αλλά θα το ξαναπώ.

Spoiler

ΧΟΥ ΚΕΑΡΣ :hehe: 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
29 λεπτά πριν, το μέλος ea6gka έγραψε:

13 ετών μηχανάκι,  δεν καταλαβαίνει τίποτα 

20220730_131935.jpg

Έχουν μεγαλώσει γενιές και γενιές (και species - α, και θερμοσίφωνα) με αυτό το κουτί :hehe: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν, το μέλος ea6gka έγραψε:

13 ετών μηχανάκι,  δεν καταλαβαίνει τίποτα 

20220730_131935.jpg

 

 

♪ ♫  ♫ 

Νυχτερίδες κι αράχνες στον επεξεργαστή μου,
έχουν χτίσει φωλιά.
Στο σκονισμένο κι άραχνο πι σί μου
λείπουν μόνο τα γατιά.
Νυχτερίδες κι αράχνες, γλυκιά μου,
μου κρατούν συντροφιά.

 

:OO:

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
6 ώρες πριν, το μέλος 2cpu έγραψε:

Πως το λενε? Μετα απο χρονια εστησα επιτελους το μηχανημα που ηθελα? 😛

IMG_20221008_131048.thumb.jpg.a2fbf21561099cad5cd74ca6b004273d.jpg

 

Πρώτοι εδώ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ, το πρώτο μηχάνημα που δουλεύει χωρίς ραμ :bleh: 

Εντάξει , το 4pin cpu είναι οπσιοναλε :hehe: 

Το ίδιο και το 24πινο 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Πρώτοι εδώ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ, το πρώτο μηχάνημα που δουλεύει χωρίς ραμ :bleh: 

Εντάξει , το 4pin cpu είναι οπσιοναλε :hehe: 

Το ίδιο και το 24πινο 

 Αφου τωρα το στηνω ωρε περιμενω τα parts :hehe:

Eιμαι σε διλημμα psu gold or bronze γιατι ειναι και λιγο χτηνος το συστημα. :hehe:

13 λεπτά πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Νομιζω η μητρικη ειναι λιγο μεγαλη για το κουτι και θα σε δυσκολεψει :p

Kαι εσυ το ειδες ε? Και σκεφτομουν να βαλω το 400R αλλα λεω οχι θα το παλεψω εδω.

Βασικα τα καλωδια ειναι το ζορι μπροστα δεν χωρανε με τιποτα και δεν ξερω στην πλατη τι θα γινει..αν κλεινει το καπακι εννοω. 😛

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος 2cpu έγραψε:

Kαι εσυ το ειδες ε?

Ε βοηθαει η εμπειρια μετα απο τοσες παρουσιασεις κουτιων. Μη δινεις σημασια. Εκατο θα το δουνε, αντε ενας να το καταλαβει. Καλη υπομονη στη προσπαθεια να κλεισεις το πίσω πλαϊνό :hehe:

 

 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος apostolis159 έγραψε:

@2cpuΠέρα απ' την πλάκα, γιατι δεν πας σε κάποιο πολύ μικρότερο κουτί?

Οσα κουτια εχω τωρα πιστεψε με ειναι ολα μεγαλα.Απο το carbide μεχρι κατι 690.Την εβαλα εκει καθαρα για να μην

περιφερεται ασκομα μεσα στο σπιτι και ιδιως με την μεγαλη κορη μου δεν υπηρχε περιπτωση να μην την επιανε στα χερια της.

Εχω μικροτερο αλλα ειναι το συστημα που  γραφω αυτη τη στιγμη και μιας και ειναι αρκετα ποιο δυνατο απο το am1 προτιμησα

να μεινει εκεινο ως εχει.

9 ώρες πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ε βοηθαει η εμπειρια μετα απο τοσες παρουσιασεις κουτιων. Μη δινεις σημασια. Εκατο θα το δουνε, αντε ενας να το καταλαβει. Καλη υπομονη στη προσπαθεια να κλεισεις το πίσω πλαϊνό :hehe:

 

 

Εμ ναι να δειξουμε και τα παρασημα μας :p  Ευχαριστω θα προσπαθησω σκληρα απο οτι φαινεται :p

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.