Jump to content



Πείτε ό,τι θέλετε 3.0


jax7480

Recommended Posts

I'll just leave this here για την γενιά του '70-'80...

thrapsano-games-oplo.jpg

Να προσθέσω σφεντόνες, και φυσοκάλαμο.

Ιδιαίτερα στο φυσοκάλαμο φτιάχναμε χωνάκια, περνάγαμε βελόνα στην τρύπα τους και την σταθεροποιούσαμε με κόλλα.

Στόχος περιστέρια κτλ.

Τι μου θύμισες τώρα από τις διακοπές στο χωριό μικροί...:)

-Ανεβαίναμε με τον ξάδερφο στις ελιές και πιάναμε τζιτζίκια, τους βάζαμε ξυλάκι στον κ@λο και αυτά πετούσαν με τις μπάντες!:hehe:

-Στήναμε ολόκληρη παγίδα (μιά πατέντα των παλαιών για να πιάνουν πουλιά στην κατοχή), και πιάναμε τα πουλιά που πήγαιναν στη σταφίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,5k
  • Created
  • Last Reply
Πολύ γκαντεμιά έπεσε μέσα στο ΣΚ.

Εχτές έπεσε από τα χέρια της μάνας μου μια πέτρα στο μπαλκόνι κι έκανε μια γούβα στο πλακάκι. Σήμερα το πρωί μπήκε μια γάτα στο σπίτι, τρόμαξε, σκαρφάλωσε στην κουρτίνα και γκρέμισε το κουρτινόξυλο. Τέλος, σήμερα το βράδυ από δικιά μου μλκια έμεινε από μπαταρία το αυτοκίνητο και σπρώχναμε. Πάλι καλά που ήταν γνωστός εκεί κοντά και το έβαλε μπροστά.

Το έβαλε μπροστά the Russian way ? :p [ame]

[/ame]

Εμείς μείναμε με το μηχανάκι την Παρασκευή και τι κρύο μας έφαγε.

Μόνο αυτό με πείραξε,το ποδαράτο καλό ήταν. ;)

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα γέλασα με την γάτα.

Έπρεπε να ήσουν εδώ να ακούς και τη μάνα μου να φωνάζει :hehe:

PS. Εγώ δε γέλασα τόσο πολύ, ειδικά όταν άνοιγα τρύπες για να βάλουμε το κουρτινόξυλο σε άλλη θέση :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πρωινο της δευτερας οπου ξυπναω κομματια παντα με τη σκεψη "πως σκ@τ@ περασε το σ/κ χωρις να το παρω χαμπαρι" (κοινως αμολαω μπινελικια που πρεπει να βγω απ'τα ζεστα σκεπασματα για να βγω εξω που κανει ψ@#κρυο)

Τη καρδουλα μου τη ζεστενει η σκεψη οτι καπου εκει εξω ειναι καποια ατομα τα οποια δεν τα ξερω προσωπικα αλλα μονο και μονο απο τη φατσα θελω να τους σπασω στο ξυλο.

ΕΕΕεε φιλαρακι ειλικρινα συγγνωμη! δεν φταιω εγω, η μουρη σου με προκαλει να τη σπασω ανελειτα και να σου πεταξω οτι βρω μπροστα μου στα αμφιβολου μεγεθους έξω γεννητικό όργανο του άρρενος το οποιο απεγκνωσμενα θες να το φωναζεις Μητσαρα αλλα η καθεμια που *οταν* σου κατσει τον αποκαλει φοφικο. (bazziingaaa)

Απ'τη αλλη βεβαια υπαρχουν και αυτοι που νιωθουν το ιδιο για μενα, οποτε ξαφνικα το πρωινο μετατρεπεται σε μια μεγαλη περιπετεια και θελω να το παιξω κομμαντο με τη οδοντοβουρτσα στο μπανιο.

Η περιπετεια συνεχιζεται στο δρομο οπου καθε δευτερα πρωι νιωθω οτι ειμαι σε τρενακι τρομου του αλλου φαν παρκ οπου λεω "τωρα τωρα τωρα γιναμε σαλτσα" αλλα ευτυχως απ'οτι παρατηρω οι πρωην εκπαιδευτες των δεινοσαυρων (ναι ναι πιστεψτε με ειναι εκει εξω και οδηγουν) ανταποκρινονται στη κορνα επιτυχως, ορισμενοι με χαιρετουν με ανοιχτη παλαμη (δεν εχω καταλαβει τι σημαινει) και ανταποκρινω τη ευγενικη τους χειρονομια σηκωνοντας το μεσαιο δαχτυλο του δεξιου χεριου.

Ορισμενες φορες βεβαια τα παιζω ολα για ολα βλεπω οτι ο αντιπαλος στον αγωνα που τρεχω καθε μερα "μη αργησεις στη δουλεια" εχει ξεπερασει σε ηλικια τον πρωην προθυπουργο της χωρας δεν κορναρω γιατι παω στοιχημα οτι θα μεινει απο καρδια και τρια εγκεφαλικα μαζεμμενα.

Αυτα για σημερα δν προλαβαινω να γραψω αλλα γιατι ερχονται κατι τυπακια για να τους εξυπηρετησω... WTF δλδ αλλη δουλεια δν εχουν πρωι πρωι ? με τη τσιμπλα στο ματι τρεχεις να φτιαξεις το πισι επειδη οπως λες "σου ειναι απαραιτητο να κανεις τη δουλεια σου" παπακια μπλε και πρασινα, ξερω οτι θες να δεις τη νεα τσοντα που εχει κυκλοφορησει η τσουλια, εμ βεβαια....

Τα ειπα αλλα δεν χαλαρωσα !

Σχολια τυπου "δεν τη παλευεις" κ αλλα τετοια που δεν τα γραφω γιατι ειμαι καλο παιδακι να λειπουν τα ξερω ολα δεν χρειαζεται να μ τα τριψετε στη μαπα.

Καλη σας μερα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Hacked! - Magazine - The Atlantic

Ενδιαφέρον άρθρο σχετικά με την ασφάλεια των online δεδομένων μας.

"The account had seemed sluggish earlier that morning because my wife had tried to use it at just the moment a hacker was taking it over and changing its settings—including the password, so that she couldn’t log in again."

ಠ_ಠ

Link to comment
Share on other sites

"The account had seemed sluggish earlier that morning because my wife had tried to use it at just the moment a hacker was taking it over and changing its settings—including the password, so that she couldn’t log in again."

ಠ_ಠ

Εάν κάνει(ς) τον κόπο να διαβάσει(ς) ολόκληρο το άρθρο, ίσως να μάθει(ς) 2-3 πραγματάκια που δεν γνώριζε(ς).

* Μπορεί να συμβεί btw όταν σου διαγράφουν 7 GB emails.

** Εάν οι αναγνώστες μας είναι τόσο advanced ας προχωρήσουν απευθείας εδώ :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.