Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The Gate (1987)

 

6,5/10 Αρκετά καλή, είναι ο πρόγονος του Deathgasm, δανειστικέ αρκετά στοιχεία, είναι κλασικό teen horror, αν την έβλεπα το 90 σίγουρα θα έβαζα παραπάνω, τα εφέ ήταν γερασμένα ωστόσο με έκανα να γελάω, μου φάνηκε λίγο μεγάλη σε διάρκεια καθώς κούρασε λίγο στο τέλος.

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

http://m.imdb.com/title/tt4651520/?ref_=m_nm_knf_act_t2

 

7/10 ευχαριστη κωμωδια με πολλες στιγμες γέλιου. Δεν ειναι το αριστουργημα, αλλα περναει ευχαριστα η ωρα και με τις υπερβολες σε κάποιες στιγμές, πεφτεις στο πατωμα απο τα γέλια

Link to comment
Share on other sites

@kpetros http://www.athinorama.gr/cinema/movie/i_trilogia_tis_apoklisis_oi_diaforetikoi-10035671.html

Δεν μπορώ να πω, είχε δράση, αν και το θέμα είναι παρόμοιο με πολλών άλλων ταινιών...

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

Hector and the search for happiness

Παρα πολυ καλη ταινια , ντροπη μου που ειναι του 2014 και παρολο που μου αρεσει ο σιμον Πεγγ δεν την ειχα δει 

 

 

 

 

Μόλις τώρα, το μέλος cna έγραψε:

@kpetros
Δεν μπορώ να πω, είχε δράση, αν και το θέμα είναι παρόμοιο με πολλών άλλων ταινιών...

Καταλαβα , ειδες το notebook 

 

Link to comment
Share on other sites

A Monster Calls

 

Διαβαζω monster , βλεπω καλο cgi τερας στην φωτο , κομπλε σκεφτομαι , να τι θα δω αποψε . 

Ελα ομως που επρεπε να διαβασω και την περιγραφη τουλαχιστον μιας και δεν εκατσα να δω ουτε καν το τρειλερ . 

Αμεσως την ψιλιαστηκα την λαθος εκτιμηση μου αλλα παρολαυτα το ειδα 

Μου αρεσε παρα μα παρα πολυ ,μισω τα δραματα και αμφιβαλω να εχω δει ποτε κανενα αλλα αυτο εξελισσεται με αλληγορικο τροπο + λιγο την φαντασια με την χρηση τερατος , που καταφερε να με κρατησει . 

 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

A Monster Calls
 
Διαβαζω monster , βλεπω καλο cgi τερας στην φωτο , κομπλε σκεφτομαι , να τι θα δω αποψε . 
Ελα ομως που επρεπε να διαβασω και την περιγραφη τουλαχιστον μιας και δεν εκατσα να δω ουτε καν το τρειλερ . 
Αμεσως την ψιλιαστηκα την λαθος εκτιμηση μου αλλα παρολαυτα το ειδα 
Μου αρεσε παρα μα παρα πολυ ,μισω τα δραματα και αμφιβαλω να εχω δει ποτε κανενα αλλα αυτο εξελισσεται με αλληγορικο τροπο + λιγο την φαντασια με την χρηση τερατος , που καταφερε να με κρατησει . 
 

Το ξεκίνησα πριν λίγες ημέρες, αλλά δεν με κράτησε. Μετά το μισάωρο το παράτησα.

Sent from my Amstrad CPC6128

Link to comment
Share on other sites

Sing (2016) - IMDb

 

Κλασικό animation για να σου φτιάξει την διάθεση. Προφανώς το δυνατό του σημείο είναι η ηχητική του επένδυση.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Allied , The light between oceans.

Τα κρινω και τα βαθμολογω μαζι γιατι μου αφησαν ακριβως την ιδια γευση. Ωραιο και "βαρυ" θεμα και για τα δυο, αλλα ρηχη μεταφορα και για τα δυο. Κανενα δεν μου μετεδωσε ολο αυτο το ψυχολογικο βαρος στο οποιο βρισκονται οι ηρωες... Μετρια και τα δυο, με ενα 5.5/10 και για τα δυο...

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1355644/?ref_=fn_al_tt_1

 

Μιας και ήξερα ακριβώς τι θα δω (να ναι καλά ο Τεο του Cut the Show) μπορώ να πω ότι η ώρα πέρασε ευχάριστα. Η ταινία είναι αισθηματικό Sci Fi που βλέπεται εύκολα με το έτερον ήμισι ακόμα και εάν δεν γουστάρει επιστημονική φαντασία. Οι πιο hardcore του sci fi θα βρουν ένα σκασμό κουσούρια και τρύπες, τα οποία αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει λόγος να αναλύσω. Όσον αφορά το τέλος, ο σεναριογράφος πρέπει να αγαπά πολύ το Wrath of Khan, δεν εξηγείται αλλιώς...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Headshot - 6/10

Ξυλίκι/σπλατεριές/έχω χασει 2 λίτρα αίμα και στην επόμενη σκηνή κόβω κώλους, αλλά εντάξει, μπορούσαν και καλύτερα

 

Και εγώ στο Best Offer τόσο είχα βάλει.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0106664/?ref_=fn_al_tt_8

 

Ως τωρα απεφευγα να δω ταινια του Stephen King και χθες καταλαβα γιατι. Ενω εχει ωραια υποθεση για ψυχολογικο θριλερ, το ξεφτιλιζουν με τον τροπο που τα μεταφερουν στην οθονη. Σπλατεριες και αηδιαστικες (για καποιους) λεπτομερειες που δεν χρειαζονται.

 

Spoiler

Στο σημειο που ανοιγουν το κεφαλι του μικρου και βλεπουν κατι που δεν μοιαζει καν με εγκεφαλο, μεσα σε αυτο ενα ματι?!? και απο το ματι βγαζουν ενα δοντι ?!?!? εχασα 5 χρονια γνωσεων νευροχειρουργικης. Σκεφτομουν να παραιτηθω σημερα :D

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2017 at 0:10 ΜΜ, το μέλος artyom έγραψε:

Εγω πάλι το λατρεψα.

Πηγα με χαμηλά standard και εφυγα με φοβερο feeling,παρομοιο που μου ειχε αφησει το mad max.

 

Ειλικρινά, τι feeling αφήσε αυτή η ταινία ? Δεν πιάνω το λόγο γιατί άρεσε πολύ, το βρήκα επιεικώς μέτριο γιατί ούτε τον Max είδα, ούτε το τέλος μ'άρεσε και είχε πολλά χαζά σημεία.

Ο epic guitar player και τα καλά effect στις καταδιώξεις είναι ωραία αλλά μέχρι εκεί.

 

ΥΓ ο Tom Hardy θα σταματήσει να μουγκρίζει ? :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Passengers - 4/10

Spoiler

(ωραιο κονσεπτ αλλα εκτελεστηκε χαλια. Ειδικα τη στιγμη που παρηγγειλε γυρο απ'ολα για να ξυπνησει ο Τζιμ)

Arrival - 7/10

Spoiler

(Μια δυο στιγμες ανεβασαν την ταινια. Σχετικα με τη γλωσσα και την ερμηνεια του χρονου.)

Manchester by the sea - 7.5/10 (Οσκαρ ερμηνειας στον κυριο. Και ναι το πηρε.)

La La Land - 8.5/10 (Για 8 είναι. Το μισό το παίρνει λόγω OST)

 

To Moonlight μου ξεφυγε...

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.