Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

  • 2 months later...

Εγω επανεκκινησα τη καριερα στο bfv αλλα προεκυψαν διακοπες και εβαλα επιτελους να παιξω single player gameκ και θυμηθηκα ποσο ωραια ειναι κ οτι δεν βγαζεις αρρωστιες καθε 2ο game με τα nolifers... Detroit become human. Απλα ΤΕΛΕΙΟ. Ιστορια απο hollywood πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 25/5/2020 at 12:15 ΠΜ, το μέλος nikdev έγραψε:

Λόγω αρκετού χρόνου τα παρακάτω και μερικά καθυστερημένα:

COD: Remastered MWF

Gears 5

Battlefield V

Doom Eternal

Metro Exodus

Wolfestein Youngblood

Duke Nuked Forever 2017

Rise of the Triad Reloaded

Sniper Ghost Warrior Contracts Hoodlum

Screamer 2 GOG

Jack Keane 2

Far Cry New Dawn

 

+ Cyberpunk 2077

 

Update μετά από πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετα το Red Dead Redemption 2, ειχα ξεκινησει το Death Stranding. Ομως η φασαρια γυρω απο το Cyberpunk 2077, με τραβηξε κ εμεινα εκει μεχρι χθες (κυνηγουσα 1-2 ευκολα achievements).

Σημερα, συνεχισα το Death Stranding κ σκοπευω να το τελειωσω.

 

747246259_Screenshot2021-12-0423_25.thumb.jpg.7ae790023b451bccc5d4d1ef7ba37bf8.jpg

 

 

Spoiler

1136297651_Screenshot2021-12-0423_26.thumb.jpg.be986df1422df510a862f37facb96ef5.jpg


 

Spoiler



 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έπιασα και εγώ τώρα τα The Last of US I - II, το 1 το τερμάτισα πολύ καλό και έπιασα το 2 όπου μια ώρα έχω παίξει μέχρι στιγμής και αυτό φαίνεται πολύ καλό και αρκετά πιο βελτιωμένο από το 1, επίσης επειδή PCMASTER RACE benchmarking είναι ανάλαφρο (σε σχέσει με την ποιότητα full optimized για να τρέχει στο ps4) οπότε στο PS5 to LOUS 2 με max exaust temp plastic 35 βαθμούς ενώ με λίγο GodFall max exaust temp 54 βαθμούς plastic , ps5 rev 2, τώρα να τελειώσω μετά λέω να συνεχίσω με κάτι ποιο ανάλαφρο spiderman 1 και miles morale 2.

 

οι μετρήσεις έγιναν με ένα θερμόμετρο υπερήχων

για αυτό έχω χαθεί από τα υπόλοιπα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Παίζω ένα free mod του portal 2, το Portal Reloaded. Μου φαίνεται απίστευτα δύσκολο και μάλλον θα το παρατήσω... Εκτός των δύο κλασικών πυλών προστέθηκε εδώ και μια τρίτη πύλη - στο χρόνο, που δίνει την δυνατότητα να κινείσαι από το παρόν στο παρελθόν και αντίστροφα, παράγοντας που κάνει τους γρίφους πολύ πιο ενδιαφέροντες αλλά και απίστευτα δύσκολους στη λύση. Το έχει παίξει κανείς - πως σας φάνηκε;

Υ.Γ. Την ιδέα αυτή του time portal την έχω συναντήσει ξανά, σε απλούστερη βέβαια μορφή, στο Titanfall 2!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ξεκινησα χθες το Trek to Yomi....

...παραλληλα παιζω λιγο Forza Horizon 5....

...και Star Wars Jedi Fallen Order....

....και The Ascent, αν κ το εβαλα κυριως για να τσεκαρω γραφικα gameplay, κ ισως το παιξω αργοτερα...

....αφου πρωτα τελειωσω το Death Stranding που παιζω 2 ωρες καθε 2 μηνες.

 

Flight Simulator για δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

Grim Dawn - cover.jpg

 

Ίσως το καλύτερο Action RPG (hack 'n slash). Με 5 ευρουλάκια στο PC (υπολογίζεις + ~20€ γα τα DLC αν θέλεις .... και άλλο).

 

1) Σχεδόν ατελείωτο end game

2) Παίζει και σε Linux (big plus  για μένα)

3) 1080p ultra πιάνω average 200-250 fps (πέφτει στα 144 όταν γίνεται της κακομοίρας στην οθόνη)

4) εξαιρετικό community, πολλά mods κτλ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα -επιτέλους- τα Ori and the Blind Forest & Ori and the Will of the Wisps (~€14 μαζί στο steam sale αυτή τη στιγμή).

Καταπληκτικά παιχνίδια στο είδος τους. Προτείνονται.

Το 1ο το είχα παίξει κάποτε, και για λόγο που δεν θυμάμαι το είχα παρατήσει στα μισά. Πολύ όμορφο, ωραία μουσική, καλό πλατφορμινγκ, λίγο χάνει σε combat. Που δεν είναι και τόσο πρόβλημα όσο το παρουσιάζουν κάποιοι, μιας και είναι κατα βάση platformer. 8-9 ώρες, χωρίς να βιάζομαι. 7/10.

Το 2ο είναι βελτιωμένο παντού. Παντού όμως. Σαφώς ανώτερο και πιο ολοκληρωμένο, κρατάει όλα τα καλά στοιχεία και βελτιώνει όλα τα υπόλοιπα.

Καλύτερο πλατφορμινγκ και πιο απαιτητικό θα έλεγα, πιο καλή "κίνηση" του χαρακτήρα. Καλύτερο combat, που πλέον έχει μεγαλύτερο ρόλο συνολικά. Σχεδόν open world, με πιο έντονα στοιχεία metroidvania. ~17 ώρες μου πήρε να το τελειώσω, έκανα και αρκετά από τα extras. 8,5/10.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ξεκίνησα το Deathloop μέσω xbox game pass. 

Ρε αυτό είναι καλό ρε. Μου άρεσε εξ'αρχής. Τελειώνει το game pass μου, και σκέφτομαι τώρα. Να περιμένω καμιά προσφορά Χριστουγεννιάτικη για το pass, και να παίξω τότε το Plague Tale που θα μπει τώρα Οκτώβριο; Να αγοράσω το deathlopp στα 18€ που το βρίσκω; 

Ιδού η απορία!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στο κρεβάτι του πόνου πάλι και με έπιασε νοσταλγία, θυμήθηκα ένα απο τα καλύτερα FPS παιχνίδια που έχω παίξει, το Prey (2006)...θυμαμαι είχε βγεί μετά το Doom 3 (άλλο έπος και αυτό, για άλλους λόγους) και το Prey χρησιμοποιοόυσε το ιδιο engine.

 

To ξεκίνησα παλι (με τις απαραίτητες μόντες για να παίξει σε 1080p), τι να πω ρε φούστη μου, αυτό το παιχνίδι ήταν πολύ μακρια, σενάριο (αντε γεια λέμε), concepts (βαρύτητα, spirit κοκ) απορώ πως κανείς δεν το έχει κάνει ένα remake φέρει τα γραφικά στο "τώρα" να τελειώνει η υπόθεση...και το ρημάδι έχει ΠΟΛΛΗ λεπτομέρεια λες και οι devs είχαν την πολυτέλεια του χρόνου να τα δώσουν όλα σε σημεία που ο άλλος θα τα περάσει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα...

 

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.