Jump to content


Recommended Posts

μήπως φταίει που το έχω στο χαμηλότερο επίπεδο φωτεινότητας? αμα τα βάλω φουλ και εμένα κάτασπρο φαίνεται.

 

 

χαμηλότερη & υψηλότερη ένταση 

μπορείς να επεκταθείς λίγο, για εμάς τους αδαείς;

 

http://www.hwbox.gr/do-yourself-news/38884-diy-white-rainbow-cm-storm-quickfire-rapid-i.html

post-63458-0-95537900-1423665188_thumb.j

post-63458-0-89817300-1423665220_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από Antisocial_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαμηλότερη & υψηλότερη ένταση 

 

http://www.hwbox.gr/do-yourself-news/38884-diy-white-rainbow-cm-storm-quickfire-rapid-i.html

γιατί εμένα μπλεδίζουν? εντάξει η φωτό το κάνει ακόμα ποιο έντονο αλλά και στα μάτια μου όπως βλέπω το πληκτρολόγιο φέρνουν προς μπλέ :p

εσένα είναι μια χαρά κατάλευκα, παίζει να έχουν διαφορετικά led?

Link to comment
Share on other sites

γιατί εμένα μπλεδίζουν? εντάξει η φωτό το κάνει ακόμα ποιο έντονο αλλά και στα μάτια μου όπως βλέπω το πληκτρολόγιο φέρνουν προς μπλέ  :p

εσένα είναι μια χαρά κατάλευκα, παίζει να έχουν διαφορετικά led?

 

 

οχι δεν παιζει, εκανες firmware update?

Έγινε επεξεργασία από Antisocial_
Link to comment
Share on other sites

τσου, όπως το πήρα απλά το σύνδεσα στο PC.

που μπορώ να δω ποιο fw έχω και πως το αναβαθμίζω?

 

το παλιο εχεις 100%

 περασε αυτο http://gaming.coolermaster.com/en/support/downloads/425/Global και βλεπεις.....

Έγινε επεξεργασία από Antisocial_
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορές έχει? eu iso layout έχω? γιατί έχει άλλο 1 fw, μην brickάρω τίποτα :p

Ειχε θεματα με freezes μετα απο restarts και επισης δεν δουλευε καλα σε ορισμενα λαπτοπ.

Για μπλε led πρωτη φορα ακουω αλλα ουτως η αλλως πρεπει να βαλεις το δευτερο firmware, αυτο που σου εστειλα ειναι το σωστο!

Link to comment
Share on other sites

Ειχε θεματα με freezes μετα απο restarts και επισης δεν δουλευε καλα σε ορισμενα λαπτοπ.

Για μπλε led πρωτη φορα ακουω αλλα ουτως η αλλως πρεπει να βαλεις το δευτερο firmware, αυτο που σου εστειλα ειναι το σωστο!

μόλις αναβάθμισα, πάλι είναι frost white και όχι κατάλευκα

Link to comment
Share on other sites

μόλις αναβάθμισα, πάλι είναι frost white και όχι κατάλευκα

Δεν ξερω τι αλλο μπορεις να κανεις δυστυχώς, κοιταξα και στο φορουμ της Coolermaster αλλα δεν βρηκα καποιον με παρομοιο θεμα.

Εγω στην θεση σου θα το πηγαινα πισω......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι αλλο μπορεις να κανεις δυστυχώς, κοιταξα και στο φορουμ της Coolermaster αλλα δεν βρηκα καποιον με παρομοιο θεμα.

Εγω στην θεση σου θα το πηγαινα πισω......

θα στήλω κανα μαιλ με φωτο στην cm πρώτα,τι να τους πω για να το αλλάξω?να πάω στο κατάστημα και να πω οτι θέλω αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Στείλε πρωτα στην CM, αν πας για αλλαγη θα τους πεις οτι εχει προβλημα ο φωτισμος και δεν βγαζει τον σωστο χρωματισμο.....

οκ ευχαριστώ πολύ!

btw έβγαλα μερικά keycaps και τα led ήταν frost white και όχι απλά άσπρα, τώρα πως έγινε αυτό δεν έχω ιδέα,παραμένει όμορφο πάντως :p

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ πολύ!

btw έβγαλα μερικά keycaps και τα led ήταν frost white και όχι απλά άσπρα, τώρα πως έγινε αυτό δεν έχω ιδέα,παραμένει όμορφο πάντως :p

να ενημερώσω οτι μετά απο επικοινωνία με εκπρόσωπο της cm μου είπαν οτι δεν είναι πρόβλημα ή δυσλειτουργία το χρώμα των led απλά έχουν ψυχρότερη θερμοκρασία(cooler temperature white led) απλά έτσι είναι τα ledάκια :)

Link to comment
Share on other sites

να ενημερώσω οτι μετά απο επικοινωνία με εκπρόσωπο της cm μου είπαν οτι δεν είναι πρόβλημα ή δυσλειτουργία το χρώμα των led απλά έχουν ψυχρότερη θερμοκρασία(cooler temperature white led) απλά έτσι είναι τα ledάκια :)

Λογικό δεν είναι; Εφόσον δεν μιλάμε για RGB, τα LED βγάζουν ότι χρώμα έχουν φτιαχτεί να βγάζουν ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γραφει πουθενα στο κουτι οτι εχει cooler temperature white led? και πως γνωριζει καποιος ποια εκδοαση θα παρει? 

 

Πρωτη φορα ακουω οτι εχει κομματια με διαφορετικη θερμοκρασια χρωματος, επισης οσα βιντεο και φωτογραφιες εχω δει τα led ηταν κατασπρα.......

Έγινε επεξεργασία από Antisocial_
Link to comment
Share on other sites

Γραφει πουθενα στο κουτι οτι εχει cooler temperature white led? και πως γνωριζει καποιος ποια εκδοαση θα παρει?

Πρωτη φορα ακουω οτι εχει κομματια με διαφορετικη θερμοκρασια χρωματος, επισης οσα βιντεο και φωτογραφιες εχω δει τα led ηταν κατασπρα.......

Δεν έχεις άδικο, είναι random εντελώς το φαινόμενο αυτό και μάλλον συμβαίνει στις τελευταίες παρτίδες.[emoji25]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε το μικρό αδερφάκι του Κ90.

Το Κ65 είναι έτοιμο να λάβει την θέση  του στο βοηθητικό PC.

Ωραιος , κι εγω αυτο εχω στο ματι.

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος , κι εγω αυτο εχω στο ματι.

 

Θα σου πω εντυπώσεις από Δευτέρα. Πάντως από το Κ90 είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αφού το κοιτάς το πήρα 101€ από amazon.uk. Ελλάδα δεν μπόρεσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.