Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Μιας και μας έχει πάρει μονότερμα το παλικάρι από πάνω ας ανεβάσω το χθεσινό και το σημερινό και ας μην λέει και πολλά από παρουσιαστικό :p 

 

Μπουτάκια κοτόπουλου με πατάτες στο φουρνο για χθες 

 

P1020469.JPGP1020471.JPG

 

Και δύο φαγκρια 2,5κιλά στο σύνολο για σήμερα μιας και είχαμε και έναν φίλο στο σπίτι να βοηθήσει :p

Από δίπλα είχε χωριάτικη με μπόλικη γλιστρίδα αλλά επειδή φοβήθηκα ότι δε θα προλάβω άφησα τις φωτογραφίες στην άκρη :hehe:

 

P1020474.JPGP1020475.JPG

 

 

  • Like 8
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Από δίπλα είχε χωριάτικη με μπόλικη γλιστρίδα αλλά επειδή φοβήθηκα ότι δε θα προλάβω άφησα τις φωτογραφίες στην άκρη :hehe:

 

Η κοινή μοίρα όλων που έχουν . . .  καλλιτεχνικές ευαισθησίες! :D

:T:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, karmen1983 said:

μοσχαράκι σήμερα με σαλάτα από διάφορα και dressing από μουσταρδα μελι και βαλσαμικο

 

P1020481.JPGP1020482.JPGP1020484.JPGP1020485.JPG

Κανόνισε να πάρεις την ψησταριά, γιατί ακόμη και στο μαντέμι τα λυπάμαι αυτά τα κομμάτια :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

20170821_201037.thumb.jpg.5fdedd12e9c999c60c6f5c92292585ae.jpg

μπουγάτσα vol.2

Αυτή την φορά έγινε  διπλή δόση, δεν πρόλαβα να την αφήσω για λίγο

απ'τα μάτια μου και τσάκωσα τον ύποπτο με το πιάτο ανά χείρας. :bleh:

20170821_210717.thumb.jpg.5251a57b7cd9e3e1f3cdc1c22d0f9de3.jpg

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Αντε να βάλω και εγω το χθεσινό και το μεσημεριανό. Με επηρέασε ο @eXhale και είπα να βγάλω μετα απο καιρό και μια καλή φωτο σε φαγητό :hehe:

 

Για σήμερα ένα φαγητό πολύ φθηνό, πολύ νόστιμο αλλά και για πολύ λίγους μιας και δεν αρέσει σε όλους το εντόσθιο. Συκωτάκια πουλερικών με ρυζάκι που τα τιμάμε απαραίτητα μία φορά την εβδομάδα. Το χθεσινό ενώ ήμουν σίγουρη ότι το φωτογράφισα όταν άρχισα να γράφω το ποστ, δεν ξέρω που έχω αποθηκεύσει τις φωτος :hehe: Μόλις τις βρω επανέρχομαι :p

 P1020494.JPGP1020495.JPG

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Καλά, θα τα πούμε αύριο εμείς! Ούτε καν λίγη ντροπή να ανεβάζεις τέτοια ώρα τέτοια πράγματα;

Και όχι τίποτα άλλο, με ρωτούσε η μάνα μου τι να ψήσει για βράδυ και της λέω φτιάξε μια πίτσα. Εε ας μην σου πω τι πείρα...

giphy.gif

Έγινε επεξεργασία από UltraB
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.