Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Μόλις τώρα, το μέλος Papakitou έγραψε:

Δεν βαζω ολοκληρου του ΣΚ γιατι θα κλαιμε , μαζι και εγω που μετανιωνω για τις αμαρτιες μου :(

Να τα βαλεις... Τα'χω δει , αλλα να τα βαλεις και εδω :p 

Link to comment
Share on other sites

Τα φασολακια, μαγειρεμενα σωστα, ειναι αψογα (να ειναι και καλα βεβαιως βεβαιως τα φασολακια :p ) . Αλλα προτεινω να μην ανοιγεις το φαγητοθρεντ οταν εχεις φασολακια :hehe: 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες λένε ότι ένα μέλος που το nickname ξεκινάει απο papa και τελειώνει σε kitou έφαγε καρτομπαν από το θέμα

 

Ευχαριστουμε για την κατανόηση :p 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Είσαι στη συνομοταξία των ανθρώπων που λες με χαμόγελο στον άλλο "φάε δε καίει" και μετά κάθεσαι αυτάρεσκα να τον βλέπεις να λιώνει η ψυχή του από το κάψιμο της πιπεριάς και να τον ρωτάς αθώα "κάηκες;"; :p 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@astrolabos

Αυτό δεν θα το έκανα ούτε στον εχθρό μου ! :huh:

Δεν παίζουν με αυτά !

Την έχω πατήσει μερικές φορές και . . .:yikes:

Ούτε στον εχθρό μου σου λέω ! ! !   :hehe: 

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20161115_192527.jpg

20161115_201517.jpg

20161115_195935.jpg

20161115_201355.jpg

Μπακαλιαρακια στο φουρνο. Πατατες στο φουρνο. Λαχανο καροτο με σκορδο καρυδια γιαουρτι μελι μουσταρδα λεμονι και αλατι. Πατζαρια με λεμονι σκορδο καρυδια μελι και αλατι.

Υπηρχε και φασολαδα αλλα δεν προλαβα να τραβηξω φωτογραφια. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Κοτοπουλο κοκκινιστο με ρυζι καρολινα.

 

Βρασιμο το κοτοπουλο 20 λεπτα. Τσιγαρισμα μετα για 3 λεπτα τις πιπεριες (πρασινες κερατο), το καροτο και το σκορδο. Μετα εριξα μεσα το κοτοπουλο μαζι με τα διαφορα μπαχαρικα (πιπερι καυτερο καγιεν, αλατι, κυμινο, δεντρολιβανο, βασιλικο, καρυ) και ενα κουτι χυμο ντοματας. Βρασιμο ολα μαζι για 10 λεπτα. 

 

Καλο βγηκε. Εχω και κεφαλογραβιερα αλλα δεν εριξα απο πανω λογω εξτρα θερμιδων κτλπ. Το εφαγα σκετο, ουτε ψωμι. 

20161117_154751.jpg

Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.