Jump to content



[Greek Gatherings 24-01-2016] Lotus Exige V6 Cup - Bridgehampton Race Circuit (Fall)


wolves

Recommended Posts

Και για όλα φταίει ο Κώστας που είπε για πλακα στο τσατ να χτυπήσουμε τον Κυριάκο :hehe::p

ban λοιπόν

ban σε μένα για να μη σας βλέπω.ban στην Μαρία γιατί ήπιε νερό

απο το πολύ ποποκορν , εχω χαζέψει.

ban στους αγρότες που δεν καλλιεργούν παραπάνω καλαμπόκια

:hehe:

Τους βαθμούς να περάσετε..

Και εμένα να με μηδενίσετε...

Και στον επόμενο δεν θα κάνω quali..

Link to comment
Share on other sites

Ντρέπομαι..

Αν ντρέπομαι για εμένα, ή για λογαριασμό σου νομίζω είναι κατανοητό..

Δεν ξέρω αν με βοήθησε κανένας, και ποιός μπορεί να είναι αυτός..

Εγώ δεν το κάνω με την αξία μου, βάζω άλλον και τρέχει στους αγώνες.

Συνέχισε να βελτιώνεσαι σε χρόνους, για να μην είμαστε μαζί στην εκκίνηση..

Δεν κανιβαλίζω. Ούτε καν ανέφερα τι έγινε..

Αν θές να κανιβαλίσω μπορώ απλά.

Δες το ρεπλέη στην επόμενη στροφή που πέταξες έξω τον δύσμοιρο που βρέθηκε μπροστά σου..

14 έτρεχαν χτές..

Οταν ξεκίνησα 8 έτρεχαν αν θυμάμαι καλα...

να ντρεπομαι γιατι?

Link to comment
Share on other sites

να ντρεπομαι γιατι?

Για αυτό που έκανες στη δευτερη στροφή..

Ούτε συγγνώμη δεν ζήτησες απο το παιδί..

Του χάλασες τον αγώνα, τον χτύπησες απροκάλυπτα, και ούτε συγγνώμη..

Και μετά μιλάς για σεβασμό..

Οχι ρε Κυριάκο..

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό που έκανες στη δευτερη στροφή..

Ούτε συγγνώμη δεν ζήτησες απο το παιδί..

Του χάλασες τον αγώνα, τον χτύπησες απροκάλυπτα, και ούτε συγγνώμη..

Και μετά μιλάς για σεβασμό..

Οχι ρε Κυριάκο..

εσυ τι εισαι ο δικηγορος του? ασχετο περιστατικο παρουσιαζεις για να δικαιολογηθεις

μετα απο αυτο πηγα κατευθειαν στα πιτ και συνεχισα απο εκει(δες το ρεπλαυ) τουλαχιστον μεσα σε ολο αυτο ειχα την εβεστισια και πηγα στα πιτ γιατι δεν μου φταιει κανενας αλλος

 

συγνωμη λοιπον σωκρατη! εσυ τωρα δικαιωνεσαι με αυτο?

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

εσυ τι εισαι ο δικηγορος του? ασχετο περιστατικο παρουσιαζεις για να δικαιολογηθεις

μετα απο αυτο πηγα κατευθειαν στα πιτ και συνεχισα απο εκει(δες το ρεπλαυ) τουλαχιστον μεσα σε ολο αυτο ειχα την εβεστισια και πηγα στα πιτ γιατι δεν μου φταιει κανενας αλλος

 

συγνωμη λοιπον σωκρατη! εσυ τωρα δικαιωνεσαι με αυτο?

Δεν έχω να δικαιολογηθώ για κάτι..

1) Ήμουν μέσα, ήσουν έξω..

2) Αν δεν ήμουν μέσα, έχασα τον έλεγχο και έπεσα πάνω σου ενώ ήσουν έξω..

3) Αν ήσουν μέσα και εγώ έπεσα πάνω σου, τότε γιατί τα λάστιχα σου είναι κίτρινα?

4) Αφού είσαι έξω και έχεις πάρει πλεονέκτημα (εσωτερική μικρότερος κύκλος στροφής) πρέπει να αφήσεις το γκάζι, να παραχωρήσεις μια θέση

και να βεβαιωθείς οτι δεν ενοχλείς κανέναν απο αυτούς που κινούνται μέσα.

5) Αν ήσουν μέσα, τότε γιατί πατάνε και οι δύο τροχοί σου εκτός άσπρης γραμμής (Κανονισμός 1 μη το ξεχνάς)

 

Υ.Γ. δεν έχω να δικαιωθώ για κάτι.. Εσύ μίλησες για σεβασμό, και δεν έκανες τίποτα για να δείξεις οτι υπολογίζεις στο παραμικρό τους άλλους..

Εχει αξία να ζητάς συγγνώμη όταν δεν το κάνεις απο μόνος σου?

Καλά που δεν πήγα σχολείο τελικά, και καλά που συμπεριφέρομαι σαν δεκάχρονο αγνό παιδί, έξω απο διαπλοκές και σενάρια..

Υ.Γ. 2 Στον επόμενο αγώνα θα με έχεις στον καθρέπτη σου με αναμμένη μπλέ σημαία...

Έγινε επεξεργασία από rapid_fast
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να δικαιολογηθώ για κάτι..

1) Ήμουν μέσα, ήσουν έξω..

2) Αν δεν ήμουν μέσα, έχασα τον έλεγχο και έπεσα πάνω σου ενώ ήσουν έξω..

3) Αν ήσουν μέσα και εγώ έπεσα πάνω σου, τότε γιατί τα λάστιχα σου είναι κίτρινα?

4) Αφού είσαι έξω και έχεις πάρει πλεονέκτημα (εσωτερική μικρότερος κύκλος στροφής) πρέπει να αφήσεις το γκάζι, να παραχωρήσεις μια θέση

και να βεβαιωθείς οτι δεν ενοχλείς κανέναν απο αυτούς που κινούνται μέσα.

5) Αν ήσουν μέσα, τότε γιατί πατάνε και οι δύο τροχοί σου εκτός άσπρης γραμμής (Κανονισμός 1 μη το ξεχνάς)

 

Υ.Γ. δεν έχω να δικαιωθώ για κάτι.. Εσύ μίλησες για σεβασμό, και δεν έκανες τίποτα για να δείξεις οτι υπολογίζεις στο παραμικρό τους άλλους..

Εχει αξία να ζητάς συγγνώμη όταν δεν το κάνεις απο μόνος σου?

Καλά που δεν πήγα σχολείο τελικά, και καλά που συμπεριφέρομαι σαν δεκάχρονο αγνό παιδί, έξω απο διαπλοκές και σενάρια..

Υ.Γ. 2 Στον επόμενο αγώνα θα με έχεις στον καθρέπτη σου με αναμμένη μπλέ σημαία...

δεν εχεις κανενα δικαιωμα να κλεισεις την γραμμη σου τοσο πολυ για να με κοπανησεις..το αν πατησα εγω εξω οπως και οι υπολοιποι το καναμε για να διευκολυνουμε την καθοδο και την εκκινηση ο μονος ταλιμπαν της υποθεσης ησουν εσυ

 

οσο για τα περι σεβασμου μην γραφεις αλλα νταλλων σου εδωσα πληρη απαντηση πιο πανω και το τι εκανα αλλα και το τι ειπα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Ελα, το κλείνουμε το θέμα...

Βγήκα έξω απο την πίστα έχοντας χάσει το έλεγχο, και έπεσα πάνω σε εσένα που ήσουν έξω απο την πίστα μη έχοντας χάσει τον έλεγχο....

racing accident off track..

Περιμένω κάποιον απο αυτούς που προσπέρασα με βόμβα να αναφερθούν στο γεγονός..

 

Να υπενθυμίσω οτι οι ίδιοι κριτές όπως και τώρα,

εδώ https://drive.google.com/file/d/0B81zEBE8GoIlU3VKdGtUT01NeXM/view?usp=sharing

με έβγαλαν φταίχτη που κινούμενος δεξιά εκτός πίστας, επηρέασα την γραμμή του αριστερού μου και τον τσαλάκωσα...

Εγώ απο όλα αυτά που γίνονται, μαθαίνω..

Και τα κάνω πράξη...

Κάποιοι όμως άλλα λένε τώρα, άλλα θα πουν μετά...

 

Το γεγονός οτι στιγμιαία ήταν εκτός πίστας δε σημαίνει οτι εσύ δεν θα έπρεπε να το χεις υπόψιν σου.Άλλωστε δεν ήταν σταματημένος εκτός μιας κ είχε σχεδόν την ίδια ταχύτητα με σένα.Άρα λοιπόν κακώς στέκεσαι εκεί.Θα έπρεπε είτε να ανοίξεις την τροχιά σου κόβοντας είτε να ανοίξεις ακόμη περισσότερο την γραμμή σου παρέχοντας όμως το διπλάσιο χώρο απτοτι στην 1η περίπτωση.

 

Στο περιστατικό που δείχνεις στη φώτο κακώς σε τιμώρησαν.

 

Επιπρόσθετα αφού βλέπεις οτι ο Κυριάκος τείνει να θυματοποιείται γιατί δε δίνεις λίγο ''χώρο'' μεταφορικά κ κυριολεκτικά?Aφού βλέπεις το αδιέξοδο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα Κυριάκο χαλάς μονίμως το κλίμα ,παντού βλέπεις συνωμοσίες εναντίον σου και αναγκάζεις και τους άλλους να παραφέρονται .

Προτείνω στο εξής οι εμπλεκόμενοι να παρουσιάζουν απλά χωρίς κρίσεις το συμβάν και να αφήνουν τους άλλους που είναι εκτός να σχολιάζουν μήπως και γλυτώσουμε από τη μιζέρια .

Ο thelab έχει λειτουργήσει υποδειγματικά μέχρι σήμερα κι αυτό ευτυχώς οφείλεται σε άτομα σκεπτόμενα γι αυτό και θα συνεχίσει γιατί ευτυχώς η πλειοψηφία είναι τέτοιοι.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο οποίος Θοδωρής @Thodoris1884, τί να έπαθε?

 

Rage quit έκανα... Πάνω που είχα βρει καλο ρυθμό και άνοιγα από τον Ιάσονα χτυπάει το κινητό... Μέχρι να το δω έχασα μισό sec και την αυτοσυγκέντρωση μου. Προσπάθησα μπας και επανέλθω  αλλά δεν.. Συνέχισε να χτυπάει το γ@μωκινητό οπότε απο τα νεύρα μου έριξα το car σε ένα τοίχο. :wall:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ορθά παραπονιέται για εμένα.

 

Τις απόψεις μας τις είπαμε. Δυστυχώς πόρισμα δεν βγήκε ή έτσι νομίζω. Ακόμα κ άτομα με εμπειρία πχ Άκης κ Στέλιος , λένε αντικρουόμενα πράγματα.

 

Σε κάθε περίπτωση, εξακολουθώ κ προτρέπω την λιγότερο επιθετική οδήγηση από ΟΛΟΥΣ τουλάχιστον στα πρώτα στάδια του αγώνα κ μέχρι (αν) φτιαχνούν τα collisions του AC .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rage quit έκανα... Πάνω που είχα βρει καλο ρυθμό και άνοιγα από τον Ιάσονα χτυπάει το κινητό... Μέχρι να το δω έχασα μισό sec και την αυτοσυγκέντρωση μου. Προσπάθησα μπας και επανέλθω  αλλά δεν.. Συνέχισε να χτυπάει το γ@μωκινητό οπότε απο τα νεύρα μου έριξα το car σε ένα τοίχο. :wall:

εγω σε επαιρνα τηλεφωνο !

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ορθά παραπονιέται για εμένα.

 

Τις απόψεις μας τις είπαμε. Δυστυχώς πόρισμα δεν βγήκε ή έτσι νομίζω. Ακόμα κ άτομα με εμπειρία πχ Άκης κ Στέλιος , λένε αντικρουόμενα πράγματα.

 

Σε κάθε περίπτωση, εξακολουθώ κ προτρέπω την λιγότερο επιθετική οδήγηση από ΟΛΟΥΣ τουλάχιστον στα πρώτα στάδια του αγώνα κ μέχρι (αν) φτιαχνούν τα collisions του AC .

 

Επειδή είναι racing incident δεν υπάρχει ξεκάθαρος φταίχτης.Απλά για μένα ο μεν Κυριάκος έπρεπε να μείνει εντός πίστας κ να αφήσει το γκάζι.Ο δε Παναγιώτης να αφήσει περισσότερο χώρο προβλέποντας την επανείσοδο (προσωπικά του δίνω ένα % παραπάνω φταίξιμο αλλά μέχρι εκεί).

 

Είναι αυτονόητο οτι στις εκκινήσεις είσαι έξτρα προσεχτικός στην αρχή μιας κ μπορεί να χαθεί όλος ο αγώνας.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι racing incident δεν υπάρχει ξεκάθαρος φταίχτης.Απλά για μένα ο μεν Κυριάκος έπρεπε να μείνει εντός πίστας κ να αφήσει το γκάζι.Ο δε Παναγιώτης να αφήσει περισσότερο χώρο προβλέποντας την επανείσοδο (προσωπικά του δίνω ένα % παραπάνω φταίξιμο αλλά μέχρι εκεί).

 

Είναι αυτονόητο οτι στις εκκινήσεις είσαι έξτρα προσεχτικός στην αρχή μιας κ μπορεί να χαθεί όλος ο αγώνας.

για αποφασιστε τι επρεπε να κανω...στην φωτογραφια του ακη εγω παταω φρενο και αυτος γαζι με τις ροδες στραμενες εσωτερικα πανω μου κλεινοντας κι αλλο την γραμμη του....Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια αν ηθελε θα περναγε δεν τον εμποδιζε κανενας...........το οτι βρεθηκε εκει που βρεθηκε υπαρχει δικαιολογια?ενω η γραμμη του ειναι εξωτερικη

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός οτι στιγμιαία ήταν εκτός πίστας δε σημαίνει οτι εσύ δεν θα έπρεπε να το χεις υπόψιν σου.Άλλωστε δεν ήταν σταματημένος εκτός μιας κ είχε σχεδόν την ίδια ταχύτητα με σένα.Άρα λοιπόν κακώς στέκεσαι εκεί.Θα έπρεπε είτε να ανοίξεις την τροχιά σου κόβοντας είτε να ανοίξεις ακόμη περισσότερο την γραμμή σου παρέχοντας όμως το διπλάσιο χώρο απτοτι στην 1η περίπτωση.

 

Στο περιστατικό που δείχνεις στη φώτο κακώς σε τιμώρησαν.

 

Επιπρόσθετα αφού βλέπεις οτι ο Κυριάκος τείνει να θυματοποιείται γιατί δε δίνεις λίγο ''χώρο'' μεταφορικά κ κυριολεκτικά?Aφού βλέπεις το αδιέξοδο.

Τι στιγμιαία? Βγήκε έξω και απέκτησε πλεονέκτημα, έχει υποχρέωση να περιμένει.. Αυτό είναι και το νόημα πλεονέκτημα..

Είναι εκτός πίστας, πατάει στην άμμο και έχει την ίδια ταχύτητα με εμένα.. Φαντάσου πόσο κέρδισε, που στην παραμικρή επαφή με την άμμο έχανες 30+ χιλιόμετρα για την πλάκα...

Οχι, δεν θα άνοιγα τροχιά, είχα τα ματια μου να περάσω τον μπροστινό μου στην επόμενη, και στόχευα την εσωτερική του, με θαυμάσιο τρόπο..

(κοίτα το ρεπλέη να καταλάβεις μανούβρα όνειρο που έκανα και καταστράφηκε άδοξα)

Μπορεί να με τιμώρησαν αδίκως, αλλά αυτοί οι κανόνες ισχύουν.

Δεν μπορεί να έχουμε 2 μέτρα και 2 σταθμά..

Δεν δίνω χώρο.. έχει στόπ και θα σταματήσει..

Δεν τα κάνω για να τον νευριάζω, ούτε τα κάνω για να προκαλώ...

Του απαντάω για να μάθουμε όλοι κάτι..

Το αδιέξοδο το προκαλώ εγώ, γιατί είμαι δογματικός.. ή μάλλον γιατί ακολουθώ τους κανονισμούς..

Απο το ρεπλέη βλέπω οτι και άλλοι απέκτησαν πλεονέκτημα εκεί, και δεν παραχώρησαν τη θέση τους..

Δε το θεωρώ σωστό..

Είναι λάθος..

Άλλοι είναι οι κανονισμοί, μας αρέσουν δεν μας αρέσουν πρέπει να τους τηρούμε..

You cannot win a race at first corner, but you can end it there! (or something...)

Με την κίνηση αυτή, εξασφάλισα την θέση μου στο πρωτάθλημα..

Πλέον μόνο να ανέβω μπορώ, δεν με περνάει κάποιος... ;)

Κοίτα την σκοπιμότητα που κρύβει η κίνηση μου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.