Jump to content



TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

πριν 7 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Το scroll στις ειδοποιήσεις μόνο εμένα κολλάει και δεν είναι smooth; Δεν γινόταν αυτό παλαιότερα (ρωτάω για να δω αν είναι πάλι από τα χαζά του Chrome).

Καταλαβα ακριβως τι εννοεις. Συμβαινει και σε εμενα, και το "ριχνω" στα windows 10. Δε ξερω ομως πραγματικα τι φταιει :hmm: Σε chrome μονο δοκιμασα. 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος swatoner έγραψε:

Από πότε το thelab πετάει spam popups?
Μου ανοίγει συνέχεια bet365 και stoixima 

και δεν ασχολούμαι ΠΟΤΕ με αθλητικά.

Διαφήμιση είναι, αλλά θα πρέπει να τη δεις μία φορά και μόνο. Στο κάνει μία φορά ανά session ή όταν λες συνέχεια εννοείς από διάφορα PC/browsers?

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει μια φορά την μέρα και ανάλογα τον browser μου ανοίγει 365 ή stoixima :D

 

Μου κάνει βασικά εντύπωση γιατί μέχρι πριν καμια βδομάδα είχα adblock στο firewall και άλλαξα firewall os και μου το πετάει από τότε.

 

Δεν έχω προσέξει περαιτέρω αλλά θα το κοιτάξω.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος swatoner έγραψε:

Από πότε το thelab πετάει spam popups?
Μου ανοίγει συνέχεια bet365 και stoixima 

και δεν ασχολούμαι ΠΟΤΕ με αθλητικά.

Κι εμένα μου πέταξε κάτι στοιχηματζίδικα σε δύο διαφορετικούς υπολογιστές τη στιγμή που έκανα κλικ στο νέο περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα σεβαστό και κατανοητό.

 

Επειδή την ερώτηση την έκανα εγώ και γιαυτό και ρώτησα γιατί δεν ήξερα (και γιατί έως τώρα είχα ξαναλέω adblock στο router μου) και δεν έδινα πολύ σημασία.

Η ερώτηση η δικιά μου ήταν αν είναι από το lab ή έχω κολλήσει εγώ κάτι. γιατί και διαφημιστικά με αθλητικά με στόχευση προς εμένα είναι απλά για γέλια αφού δε βλέπω ποτέ.

 

Άσχετο donates γιατί δεν βάζεται;

Σαν έξτρα, γιατί μπορεί να μαζέψεις μπορεί και όχι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα πρότεινα ένα sticky για όσους δεν το έχουν σκεφτεί, ένα post όπως αυτό για να εκθέσει την κατάσταση αλλά και να καταλάβουν όλοι τι παίζει με τις διαφημίσει στον Λάμπη.

Τα donate είναι καλή ιδέα αλλά και ad-free συνδρομές ή εφάπαξ εισφορές με φυσικά τα αντίστοιχα tags :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως προτείνω την φάση με την συνδρομή - donate, άλλωστε το είχα αναφέρει και παλαιότερα.

 

Δε το βρίσκω κακή ιδέα αν δίνετε και τίποτα features παραπάνω πχ (ώστε να υπάρχει μια ώθηση παραπάνω κάποιος να το κάνει).

Αν και το μηνιαίο ποσό δεν υπερβαίνει το μεγαλύτερο του κέρματος, θεωρώ ότι θα πάει καλά.

 

Απλά μετά θα πρέπει να λάβετε μέτρα ώστε αυτός που θα κάνει donate να μην είναι "κορόιδο" εφόσον ο άλλος θα μπορεί να κόψει τις διαφημίσεις με ένα adblock.

 

Δοκιμάστε το και αν δε πάει καλά το αφαιρείτε ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα απλο disable Adblock for this site δεν αρκει ;

 

Για όσους το κάνουν ναι, απλά δεν το κάνουν όλοι.

Το πρόβλημα δεν είναι μόνο δικό μας, γενικά η μαζική χρήση του adblock θα κλείσει τα περισσότερα websites που παρακολουθούμε σιγά σιγά.

Όχι τα πολύ μεγάλα, γιατί αυτά κάπως θα βρίσκουν πάντα τον τρόπο, αλλά τα μικρότερα, μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα που απλά κάνουμε την πλάκα μας και χαιρόμαστε τα χόμπυ μας.

Οπότε ναι, όσοι θεωρείτε τον εαυτό σας μέλος, να εξαιρέσετε το thelab.gr από τα φίλτρα σας και όλα τα sites που επισκέπτεστε καθημερινά.

Εμείς ψάχνουμε να βρούμε μεθόδους να βελτιώσουμε την εμπειρία, αλλά τώρα είμαστε σε πραγματικό δύσκολο σημείο.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι disabled εδω και λιγο παραπανω απο ενα χρονο, με το που καταλαβα οτι δεν ειναι ωραιο σε ενα site που επισκεπτομαι καθημερινα και οι διαφημισεις ειναι ενα εσοδο, να του το στερω εγω και αυτο! Σε ακομη 5-6 site το κανω τουλαχιστον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DJD θα ήθελα να κάνω donation και να συνεχίσω να χρησιμοποιώ το Adblock. Νομίζω αυτό είναι "σωστό ηθικά". Θα το πρότεινα και σε όσους άλλους συφιλιάζονται με τις διαφημίσεις.. Gimme your paypallll

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν και πώς υφίσταται, αλλά, απ' ό,τι έψαξα, δεν υπάρχει. Νομίζω πως θα ήταν πολύ χρήσιμο (αν όντως, τελικά, δεν υπάρχει), να προστεθεί το εξής:όταν δημιουγείς καινούριο θέμα, ή προσθέτεις απάντηση σε κάποιο, να μπορείς, πριν την ολοκλήρωση, να την αποθηκεύσεις σαν πρόχειρο (draft), ή όπως αλλιώς ας το πούμε. Μπορεί να φτιάχνει κάποιος ένα θέμα, με μεγάλο περιεχόμενο, να έχει φτιάξει ένα μεγάλο μέρος τού θέματος, χωρίς να το ολοκληρώσει, και να τύχει κάτι πριν την ολοκλήρωση, και να πρέπει να κάνει logout. Τώρα θα μου πείτε για απλό copy-paste, και το έσωσε σε ένα .txt. Συμφωνώ. Αλλά, εάν έχει βάλει διάφορα στο θέμα (φωτογραφίες, videos, χρώματα, μεγέθη γραμματοσειράς, code, κ.λπ. κ.λπ.); Όλα αυτά, με το απλό .txt δεν μεταφέρονται (απ' όσο γνωρίζω, τουλάχιστον).

 

Είναι καί το άλλο. Κάποιος, μπορεί να θέλει να σώζει ανά διαστήματα αυτό που δημιουργεί. Να θέλει να προστατέψει το μεγάλο περιεχόμενο από π.χ. κρασαρίσματα browsers ή κάτι άλλο. Ανάλογα saves που κάνουμε σε π.χ. Word, ή autosaves που κάνει το Word, καθώς και άλλες εφαρμογές.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν το έχω εντοπίσει; Αν ναι, θα ήθελα μία μικρή βοήθεια στο πώς γίνεται. Διαφορετικά, νομίζω πως σε πολλούς χρήστες θα ήταν χρήσιμο.

 

ps Αν έχει ξαναειπωθεί το ερώτημα, ζητώ συγγνώμη για την επανάληψη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος serpico75 έγραψε:

Δεν γνωρίζω αν και πώς υφίσταται, αλλά, απ' ό,τι έψαξα, δεν υπάρχει. Νομίζω πως θα ήταν πολύ χρήσιμο (αν όντως, τελικά, δεν υπάρχει), να προστεθεί το εξής:όταν δημιουγείς καινούριο θέμα, ή προσθέτεις απάντηση σε κάποιο, να μπορείς, πριν την ολοκλήρωση, να την αποθηκεύσεις σαν πρόχειρο (draft), ή όπως αλλιώς ας το πούμε. Μπορεί να φτιάχνει κάποιος ένα θέμα, με μεγάλο περιεχόμενο, να έχει φτιάξει ένα μεγάλο μέρος τού θέματος, χωρίς να το ολοκληρώσει, και να τύχει κάτι πριν την ολοκλήρωση, και να πρέπει να κάνει logout. Τώρα θα μου πείτε για απλό copy-paste, και το έσωσε σε ένα .txt. Συμφωνώ. Αλλά, εάν έχει βάλει διάφορα στο θέμα (φωτογραφίες, videos, χρώματα, μεγέθη γραμματοσειράς, code, κ.λπ. κ.λπ.); Όλα αυτά, με το απλό .txt δεν μεταφέρονται (απ' όσο γνωρίζω, τουλάχιστον).

 

Είναι καί το άλλο. Κάποιος, μπορεί να θέλει να σώζει ανά διαστήματα αυτό που δημιουργεί. Να θέλει να προστατέψει το μεγάλο περιεχόμενο από π.χ. κρασαρίσματα browsers ή κάτι άλλο. Ανάλογα saves που κάνουμε σε π.χ. Word, ή autosaves που κάνει το Word, καθώς και άλλες εφαρμογές.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν το έχω εντοπίσει; Αν ναι, θα ήθελα μία μικρή βοήθεια στο πώς γίνεται. Διαφορετικά, νομίζω πως σε πολλούς χρήστες θα ήταν χρήσιμο.

 

ps Αν έχει ξαναειπωθεί το ερώτημα, ζητώ συγγνώμη για την επανάληψη.

Δοκιμασε να γραψεις απλα κατι καπου. Βγες απο το θεμα χωρις να σβησεις αυτο που εγραφες, ξαναμπες και δες αν υπαρχει το κειμενο σου οταν πατησεις στο πλαισιο της απαντησης στο θεμα. ;) 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.