Jump to content



Εργαλεία Χειρός (Κατσαβίδια, πένσες, κόφτες κλπ)


Recommended Posts

Τα κλασσικά Champion που έχουν αποδείξει την αξία τους εδώ και δεκαετίες. Έχω δύο 30ετιας προίκα από τον πατέρα μου και ακόμα είναι μάχιμα. 

Μάλιστα με το ένα πολεμούσε κάποτε να ξετρυπήσει τοίχο για να περάσει καλώδιο κεραίας, γιατί δεν είχε αρκετά μακρύ τρυπάνι.:p

 

100_4423.jpg  100_4426.jpg

 

100_4432.jpg  100_4438.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει σετ δες και αυτό. Μου το είχαν προτείνει 2-3 γνωστοί μου. Είχα διαβάσει και καλά σχόλια στο νετ όταν έψαχνα.

Θα το τσιμπήσω εγώ κάποια στιγμή,αλλά προς το παρών δεν μου χρειάζεται,οπότε έχει μπει στην μακριά λίστα του "θα πάρω".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

wow..... τα είδα αυτά στο youtube...και εμένα στην πολύ μακρυά λίστα είναι...αν και θα έπαιρνα http://www.ebay.co.uk/itm/Two-Cherries-Kirschen-1101-Bevel-Edge-Chisel-Set-FT303970-Mirror-Polished-Blade/310392351596?epid=893884322&hash=item4844d36b6c:g:eEUAAOxy0NtTGIfS

 

αλλά όσο είμαστε Αθήνα...δεν γίνονται κατασκευές...οπότε πάμε για πολύ περιστασιακή χρήση......

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος rory έγραψε:

LOL :o

Για ερασιτεχνική-περιστασιακή χρήση είναι υπερβολή αυτά. Αλλά δείχνουν πολύ καλά! :)

 

χααχχαχα..γιαυτό λέω αυτά είναι πολύ μακρινά..... ή αυτό το bahco θα πάρω άμα ξυπνήσω καλά...αλλιώς τίμια stanley.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 17 λεπτά, το μέλος pol77 έγραψε:

Facom 187.20CPE

Ειναι το μεγαλο μεγεθος ,20 cm...Υπαρχουν 2  ειδων πενσες, μηχανολογικες κ ηλεκτρολογικες με μικρες αλλα σημαντικες διαφορες μεταξυ τους...

Η facom αν σου παθει κατι σρην αλλαζουν με καινουρια χωρις τι κ πως, κ η knipex υποτιθεται το ιδιο αλλα ..... :(

Σε ενα μαγαζι δοκιμασε ολα τα μεγεθη [16 - 18 - 20] κ δες ποιο καθετε καλυτερα στο χερι σου.:)

Προτιμησε την ΚΝΙΡΕΧ , ειναι ποιο στιβαρη , η facom ειναι ποιο λεπτεπιλεπτη, εργονομικη κ ξεκουραστη σε συνεχομενη δουλεια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Facom it is, then :p. Με κέρδισε το "ξεκούραστη".

 

Από μέγεθος, το μεγάλο, η @karmen1983 ξέρει τις διαστάσεις μου.

 

Σε συνδυασμό με τις KNIPEX 13 96 200 και Engineer Pz-59 που επίσης παρήγγειλα, κλείνω από πένσες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.