Jump to content



Χαλαρή κουβεντούλα (το ΠΟΘ του μάστορα :p) και προτάσεις για τη βελτίωση της κατηγορίας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST)


Recommended Posts

1 minute ago, tommybertsen said:

Θα εμπαινα και εγω στην ουρά , μιας και απο εργαλεία δεν εχω τιποτα :p (αν ηξερα τι κανει ομως :hehe:

Κόβει, τρίβει, λιαίνει, κλπ. Εξ' ου και "πολυεργαλείο" :).

Κι εγώ είχα μπει σε πειρασμό, αλλά ήξερα ότι δεν θα το χρησιμοποιούσα πάνω από μία φορά το εξάμηνο, γι' αυτό προτίμησα να μη συμμετέχω, προς όφελος κάποιου που θα το αξιοποιήσει περισσότερο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑι εγω πιστευω οτι παραπανω απο μια φορα το 6μηνο ( και πολυ λεω) δε θα το χρησιμοποιουσα. Καποιος αλλος θα το χρειαστει περισσοτερο. 

Η κοπελα μου για παραδειγμα :hehe::rofl::p 

Πλακιζω! Καλοδουλευτο οποιος και αν το παρει :) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Στέλιο ευχαριστώ! Να είναι καλά και να ζήσει σα τα ψηλά βουνά που λένε :D 

 

Αρη και Γιώργο επειδή δε θέλω να μπω στη διαδικασία να διαλέξω ανάμεσα στους δυο σας συνεννοηθείτε και μου λέτε ποιος θα περάσει να το παραλάβει :) 

Δεν με πειράζει ας το πάρει ο Άρης. Δεν το έχω άμεση ανάγκη. Ευχαριστώ πολύ!!! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hello, στα πλαίσια του «προτάσεις για τη κατηγορία» νομίζω θα ήταν ωραίο να υπάρχει ένα νήμα για κατασκευή εργαλείων/οδηγών όπως τα παρακάτω (check spoiler), γενικά ναι μεν είναι κατασκευές και θα μπορούσαν να μπουν στο «Video σχετικά με κατασκευές, τεχνικές και μεθόδους» αλλά μιας και είναι υποκατηγορία και μάλιστα εργαλεία που μας βοηθάνε αλλά και μας γλιτώνουν χρήματα ίσως θα ήταν πιο καλό να έχουν το δικό τους θέμα ώστε και  να μην χάνονται ανάμεσα στα post με κατασκευές επίπλων wtv.

 

Spoiler

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ότι δεν έχουμε τόσα πολλά το σκέφτηκα και έλεγα αρχικά να έκανα ένα θέμα αντί Mini subforum

Αλλά στο θέμα θα πρέπει να ειμαι από πάνω με το τουφέκι για το ποιος μπορεί να ποστάρει και ποιος όχι. Δε θέλω να γεμίσουμε με καινούριους λογαριασμούς που θα μπαίνουν μόνο για αγγελίες...

 

Θέλει σκέψη το πράμα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Σκέφτομαι Mini subforum για αγγελίες εργαλείων. Τι λέτε;

Και τώρα μπορεί κάποιος αν θέλει να βάλει αγγελία για να πουλήσει εργαλεία, γενικά στις αγγελίες χρειάζεται μια κατηγοριοποίηση, όχι απαραίτητα 

μεγάλος αριθμός αλλά να υπάρχει ένας μπούσουλας (έτσι όπως είναι τώρα "χάνεσαι" ) για το είδος/αντικείμενο που ψάχνεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

Βαση κανονων δε μπορει μιας και τα προς πωληση πρεπει να εχουν να κανουν με πραγματα γυρω απο υπολογιστες οπως αναφερεται. Απλα κατα καιρους αφηναμε dremel πχ στις αγγελίες μιας κ χρησιμοποιουνται στο case moding. 

Αλλα οπως ειναι διατυπωμενοι οι κανονες κ με το γραμμα του νομου που λεμε δεν επιτρεπεται :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, karmen1983 said:

Αυτό με το ότι δεν έχουμε τόσα πολλά το σκέφτηκα και έλεγα αρχικά να έκανα ένα θέμα αντί Mini subforum

Αλλά στο θέμα θα πρέπει να ειμαι από πάνω με το τουφέκι για το ποιος μπορεί να ποστάρει και ποιος όχι. Δε θέλω να γεμίσουμε με καινούριους λογαριασμούς που θα μπαίνουν μόνο για αγγελίες...

απαντάς μόνη σου: αφού δεν πάει στις αγγελίες, όπου δεν έχεις έλεγχο πέραν των γενικών κανόνων των αγγελιών κι επειδή ο πιθανολογούμενος όγκος θα είναι περιορισμένος, το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι ad hoc θέματα στο "στέκι του μάστορα". Όχι ένα θέμα συγκεντρωτικό, όποιος ψάχνει να αγοράσει ανοίγει θέμα, όποιος θέλει να πουλήσει εργαλείο παρομοίως.  Όπου αναγκαστικά θα είσαι με το τουφέκι  να διαγράφεις όποιο θέμα σου φαίνεται καταχρηστικό, κατά βούληση και με ευελιξία αλλά αν ο όγκος είναι όντως μικρός δεν θα είναι πρόβλημα για τους ενεργούς χρήστες και για εσάς.

 

Αν δεις τον όγκο να φουσκώνει πέραν προβλέψεων, αλλάξτε τους κανόνες των αγγελιών ώστε να περιλαμβάνονται και εργαλεία του τύπου που επιθυμείτε. Κοντολογίς, μην κάνεις ξεχωριστό σύστημα αγγελιών με τη μορφή subforum κλπ. 

Έγινε επεξεργασία από salde
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω με το να γινει η κατηγορία ολο νέα  θεματα για αγορα και πωληση. Αν ειναι να μη γινει subforum θα γινει ενα θεμα και ας εχω εγω παραπανω δουλεια.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.