Jump to content



Χαλαρή κουβεντούλα (το ΠΟΘ του μάστορα :p) και προτάσεις για τη βελτίωση της κατηγορίας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST)


Recommended Posts

Αν έχεις μεγάλο αριθμό αγγελιών που να δικαιολογεί κάποια ξεχωριστή δομή, τότε το λογικό είναι να πάει στις αγγελίες (στην υπαρκτή δλδ δομή) με τροποποίηση των υπάρχοντων κανόνων. Δες το κι έτσι: είναι πχ καταστρατήγηση των κανόνων να πουλήσω ένα πριόνι στις αγγελίες αλλά δεν είναι να το πουλήσω σε άλλο σημείο του site; Δεν μου φαίνεται λογικό.

Από την άλλη αν έχεις μικρό αριθμό αγγελιών (μάλλον το πιθανότερο) κι έχεις  την εύλογη επιθυμία να μείνει το όλο πράγμα περιορισμένο σε έναν ελεγχόμενο αριθμό ενεργών μελών στο forum είναι καλύτερο να πηγαίνει κατά περίπτωση με πλεονέκτημα την ευελιξία και μειονέκτημα τον πρόσθετο κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα βήμα τη φορά ! :)

Είναι η καλύτερη προσέγγιση.

Ένα thread με τίτλο αγορές και πωλήσεις εργαλείων και το πολύ πολύ (αν και αυτό έχει δουλειά) όταν μπαίνει νέο εργαλείο, να ενημερώνεται με ένα λινκ το πρώτο ποστ (κάτι σαν περιεχόμενα που έχουμε και αλλού) και αυτό δεν είναι ανάγκη να γίνεται συχνά πυκνά, ας ψάξει και λίγο ο ενδιαφερόμενος.

Αυτό που σκέφτομαι είναι να ενημερώνεται το ποστ με τα περιεχόμενα όταν ένα ποστ εργαλείου αρχίζει να πέφτει στις πίσω σελίδες (ας πουμε 5 σελίδες πίσω) .

Η με άλλα λόγια, ο ενδιαφερόμενος θα ξέρει ότι αν δεν δει το ποστ μέσα στα περιεχόμενα αυτό θα είναι στις 3 έως 5  πιο πρόσφατες σελίδες ας πούμε !

Μια άλλη ιδέα που ίσως βοηθήσει στο ψάξιμο είναι το βασικό ποστ ενός εργαλείου να είναι "φωτισμένο" με κάποιο τρόπο (ας πούμε να συμφωνήσουμε στους κανόνες ανακοίνωσης νέου εργαλείου, το κείμενο να είναι μπλε π.χ. ) οπότε με ένα γρήγορο σκρολάρισμα θα βλέπεις κατ' ευθείαν αν υπάρχει κάτι στα ποστ μιας σελίδας.

Σκέψεις είναι βέβαια όλα αυτά και από κάποιον ξέρει λίγα ! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Να πω τον πόνο μου!

Απο το πρωι έψαχνα το μπουκαλι με την ξυλόκολλα. Εφαγα τον κόσμο δε το βρηκα και πήγα και αγόρασα άλλο θεωρώντας ότι θα το ξέχασα στο μέρος που δουλευα προχθες.

Επιστρέφω στο σπίτι, ανοίγω το ψυγείο να πάρω νερό και βλέπω στην πόρτα το μπουκάλι. Προφανώς κάποιος το πέρασε για μαγιονέζα -_-

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Να πω τον πόνο μου!

Απο το πρωι έψαχνα το μπουκαλι με την ξυλόκολλα. Εφαγα τον κόσμο δε το βρηκα και πήγα και αγόρασα άλλο θεωρώντας ότι θα το ξέχασα στο μέρος που δουλευα προχθες.

Επιστρέφω στο σπίτι, ανοίγω το ψυγείο να πάρω νερό και βλέπω στην πόρτα το μπουκάλι. Προφανώς κάποιος το πέρασε για μαγιονέζα -_-

 

http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/humor/giagia-mperdepse-afro-malliwn-me-ton-afro-oikodomikwn-ylikwn.3693256.html

ή αλλιώς (με σφιγμένα δόντια} : ήθελα να ήξερα ποιος έβαλε γύψο στην οδοντόκρεμα.

Έγινε επεξεργασία από panava
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα! :p

Την ιστορία με τη γιαγιά που ήπιε το πετρέλαιο, σας την έχω πεί ?

Αν όχι, θα το κάνω, έχει πολύ γέλιο και είναι πέρα για πέρα αληθινή,

το ξέρω από πρώτο χέρι καθώς ήμουν αυτός που την έτρεχε στους γιατρούς !  :wall:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ παλιά όταν αρρωστούσαν μερικοί έπιναν λίγο πετρέλαιο για θεραπεία. 

Αυτό που θυμάμαι ήταν ένας αδερφός του παππού, ο οποίος είχε τη συνήθεια κάθε πρωί να περνάει τα μαλλιά του με πετρέλαιο. Ακόμα θυμάμαι τη χτενίτσα βουτηγμένη στο κρασοπότηρο επάνω στον καθρέπτη, και το μπάνιο να μυρίζει σαν Πετρόλα.:p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, ο αρχαίος, το πρόλαβα, από τους παππούδες μου !

Ένα σφηνάκι πετρέλαιο και καθάριζες :p

Α και οι εντριβές με πετρέλαιο, πολύ διαδομένη μέθοδος για τα κρυώματα.

Αυτό και το να σου κόψουν βεντούζες ήταν η βασική θεραπευτική μέθοδος.

Και η πλάκα ήταν ότι απέδιδε μια χαρά !

Όσο για το πετρέλαιο στο μαλί, ήταν το "Φθειρέξ" του φτωχού !  :hehe:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Seafalco έγραψε:

Όσο για το πετρέλαιο στο μαλί, ήταν το "Φθειρέξ" του φτωχού !  :hehe::hehe::hehe:

 

Δεν θα ξεχάσω ποτέ το τουρμπάνι με την ψειρόσκονη στην πρώτη δημοτικού:hehe:

που δεν έκανε δουλεία και την επέμβαση μιας θείας μου που λέει στην μάνα μου '' τι ψειρόσκονη και χαζά βάλε πετρέλαιο να σωθείς, αμ εσείς οι νέες δεν ξέρετε'':D

βουτάει και εμένανε και τον πιτσιρικά αδερφό μου και λούζει με πετρέλαιο τα κουρεμένα γουλί κεφαλάκια μας, βρέχει με δαύτο και απο μιά πετσέτα και ''τουρμπάνι'' για κανένα δύωρο και μετά αφου γλιτώσαμε ψείρα ούτε για δείγμα!!!:hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος osa έγραψε:

Ναι αλλά μιλάμε πάντα για "καθαρό" πετρέλαιο... το φωτιστικό.... το οποίο σήμερα δεν υπάρχει νομίζω ;) 

Καλά μη βάζεις και στοίχημα ! ! ! :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.