Jump to content



Recommended Posts

Καλως μας ήρθες Νιάου και συγχαρητήρια πολλά πολλά !!!

PVC σωλήνα έχεις βάλει για τις κολώνες; 

Πέρα από το σιζάλ σκέφτεσαι να το ντύσεις και με τίποτα;

Εχεις υπολογίσει πόσο σου στοίχισε από υλικά;

 

 

 

 

ΥΓ σταματάω τις ερωτήσεις σε πήρα από τα μούτρα :blush:

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο κ πρωτοτυπο!!!!!!!!!!! Τυλιξε τα ρολλα με σχοινακι κ βαλε μοκετα εκει που ξαπλωνουν...Τα καγκελακια κ τη σκαλα περασε τα με λαδι αν θες να δειξουν! Μαλλον θα το αντιγραψω για τις δικες μου:)!...αν δεν εχεις καταθεσει πατεντα ηδη!:hehe:  Καλως ηρθες !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! 
Στη δουλεια τους κατι φιλοι χρησιμοποιουν κατι τετοιες μεμβρανες και μετα πετανε τα χαρτονενια ρολα στην ανακυκλωση. Τους ζητησα λοιπον να μου δωσουν μερικα. Πολυ γερα, και με εβγαλαν απο τον κοπο να κοβω ισια ποδια αφου εχουν ολα το ιδιο μηκος.
(βεβαια τα ενισχυσα εσωτερικα με ενα ξυλο γιατι δεν τα εμπιστευοταν το ετερον ημισυ, αλλα δε χρειαζεται, στηριζομουν ολοκληρος πανω σε δυο και δεν ελεγαν να παθουν τιποτα)

Απο τους ιδιους φιλους πηρα και τις ευρωπαλετες που χρησιμοποιησα. Οποτε ουσιαστικα το μονο που αγορασα ηταν η μοριοσανιδα που ειχε ξεμεινει απο κατασκευη που τελικα δεν εγινε παλια, δε θυμαμαι ποσο εκανε, σιγουρα κατω απο 10 ευρω.

Εγω θα ηθελα τουλαχιστον τη βαση να τη ντυσω με τσοχα η κατι παρομοιο, αλλα το αφεντικο το θελει πιο φυσικο και οσο γινεται φτηνο, οποτε μαλλον μονο το σχοινι θα μπει.

Λατρευω τις ερωτησεις. Απο τις απαντησεις ολοι μαθαινουν κατι, ακομα και εγω αν σας πω κατι που εκανα λαθος και με διορθωσετε η μου πειτε καλυτερο τροπο. Οποτε δωσε ερωτησεις στο λαο!

Εχω και αλλη κατασκευη στο μυαλο και εκει θα χρειαστει οπωσδηποτε βερνικι, οποτε αν περισσεψει κατι απο εκει θα βαλω και σε αυτο. Απλα επειδη ειμαι ακομη νεος γενικα και ειδικα, μενω στα απλα, τα λαδια και τα βερνικια ειναι ακομα επομενο επιπεδο, δε θελω να πειραματιστω σε αυτην την κατασκευη

Έγινε επεξεργασία από ZoSo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Είμαι της άποψης να μη βάλεις βερνίκι γιατί δε ξέρει πως θα αντιδράσει η μύτη των γατιών :) 

Μία τσόχα παντως με 2-3 ευρώ θα το ντύσει όλο. Εκτός αν επιμένει  στο φυσικό look οπως λέει το έτερον ήμισυ, οπότε εκεί..... "Αρχηγού παρόντος, πάσα αρχή παυσάτω" :D 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ZoSo! Μπραβο σου! Και καλως ορισες στο φορουμ!

Εφτιαξα βαση για το φαγητο και το νερο , για τα δυο μαλτεζακια, που εχουμε

 

zqGunWo.jpglM8DFnN.jpg

p8RhbXP.jpg

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παντελή ωραίο και χαίρομαι που αφιερώνουμε όλοι αρκετό χρόνο στα ζωάκια μας :D 

Μια συμβουλή μόνο. Πήγαινε πάρε σοκοροταινία μαύρη και κάλυψε τα κομμένα σόκορα της μελαμίνης, γιατί όταν θα πίνουν νερό, κλασικά θα τσαλαβουτάει η γλώσσα και θα πάει στο σόκορο και θα σου φουσκώσει.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπη εχεις δικιο. Ηθελα να βαλω, αλλα ειχα μονο ασπρη και δεν θα του πηγαινε! Θα παρω μαυρη, αν και στο λερου μερλιν που ειδα στο αεροδρομιο, δεν ειχε καθολου μαυρη!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω στοχο να φτιαξω και ενα δευτερο , οπως αυτο

http://www.ebay.com/itm/PERSONALISED-WOODEN-CAT-DOG-STAND-WITH-TWO-STAINLESS-STEEL-BOWLS-11cm-/361889731333?hash=item54424f1305:g:gzcAAOSw4DJYiS-n

Ειδα που ειπες στο ZoSo να μη βαλει βερνικι, μην ξερωντας την αντιδραση των γατιων. Προφανως το ιδιο θα ισχυει και για εμενα για τα μαλτεζ. Λες να το περασω μονο το φαρμακευτικο λαδι της CHEMCO?

Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος pt77 έγραψε:

Τωρα εχω στοχο να φτιαξω και ενα δευτερο , οπως αυτο

PERSONALISED WOODEN CAT/DOG STAND WITH TWO STAINLESS STEEL BOWLS 11cm | eBay

Ειδα που ειπες στο ZoSo να μη βαλει βερνικι, μην ξερωντας την αντιδραση των γατιων. Προφανως το ιδιο θα ισχυει και για εμενα για τα μαλτεζ. Λες να το περασω μονο το φαρμακευτικο λαδι της CHEMCO?

Καλύτερα θα είναι πιστεύω

 

Link to comment
Share on other sites

@ZoSo Καλώς ήρθες στη παρέα μας ! :)

Ωραία η κατασκευή , εύχομαι γρήγορα και στο "πανωσήκωμα" ! :T:

Βάλε σε μια γωνία ένα κολωνάκι σε στυλ "Γ" και κρέμα από εκεί κάνα παιχνίδι να γίνεται χαμός ! :p

 

@pt77 Ωραία η ταΐστρα ! :T: 

Κάνε πρόβλεψη για εγκατάσταση δυο δοχείων ανάποδα μέσα στα μπολάκια , να την κάνεις αυτόματη ! :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες και για τα καλα λογια :D

Ξεκινησα πειραματισμους με μια μικρη ταμπελιτσα στην οποια θα ζωγραφισει το ετερον ημισυ κατι του στυλ "προσοχη σκυλος" για να μπει σε μια αυλοπορτα που ελπιζω οτι θα φτιαξω. 
18362047_921529487988738_1932600099_o.thumb.jpg.d7ee6af74593ca6fcbeb12c4fd742f65.jpg
Αν και σε ενα ρεταλι που εκανα δοκιμες με το βερνικι δε μου αρεσε καθολου και ημουν ετοιμος να αγορασω αλλο, το τελικο αποτελεσμα μου αρεσει (ειναι στον ηλιο η φωτο και φαινεται πιο φωτεινο απ'οτι ειναι).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μικρο πειραμα που τελικα λειτουργει! Μικρο ηχειο για το κινητο του μικρου Νικολα για να δουμε αν γλυκαινει κ βαθαινει ο ηχος...Μετα τη δοκιμη μειναμε πολυ ικανοποιημενοι:)!Χρησιμοποιηθηκαν  ρεταλια ξυλου,σιτα φιλτρου,κ γωνια παλετας... χερουλι μπηκε ενα απο χαλασμενο ραδιο.Προχειρη κατασκευη,η επομενη ποιο προσεγμενη τωρα που ειδαμε οτι αποδιδει! 

IMG_1130.JPG

IMG_1128.JPG

IMG_1129.JPG

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος !
Και πιο πολύ για το πως κατάφερες και τρύπησες "αλφάδι" τρύπα 25 πόντους χωρίς να χάσεις τα κέντρα ! :OO:

Αυτό δεν είναι χέρι. . .  βράχος είναι ! :D

Εκτός και αν το έκανες  7 +χ + 7 με το κολονάτο και τo   χ   το έκανες ενώνοντας τις δυο τρύπες με το χειρός !

Οπότε το μπράβο πάει στην εφευρετικότητα ! :T: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έσπασα δύο μύτες σήμερα τρυπώντας ψευτόξυλα χωρίς καθόλου να τις ζορίσω. Η μια μάλιστα είχε γυρίσει και είχε γίνει σχεδόν λεία καθώς είχαν εξαλειφθεί οι ραβδώσεις που είχε :p

 

Ισχύουν και εκεί οι ποιότητες; Θέλω να πω υπάρχει διαφορά στις ψιλές μύτες τρυπήματος ή όλες άπαξ και ζοριστούν λίγο σπάνε;

Έχω σπάσει κάμποσες και δε μπορώ να πω ότι τις ζορίζω ή δούλευαν σχολαστικά και την πάτησαν απ εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.